giada_de_laurentiis

سرآشپز ایتالیایی جیادا لارنتیس Giada De Laurentiis

Giada در یک خانواده بزرگ ایتالیایی که تقریبا همگی از پدر و مادر بزرگ و والدینش در کار فیلم و فیمسازی و بازیگری بودند , در رم متولد شد و پدر او Dino De Laurentiis تهیه کننده فیلم و مادرش هنرپیشه بود . پدربزرگ و مادربزرگش نیز در همین زمینه به کار اشتغال داشتند . او نیمه ایتالیایی و نیمه امریکایی است , در سال 1970 در رم بدنیا آمدi و در سن 7 سالگی همراه خانواده به امریکا رفتند و ساکن شهر لوس انجلس شدند. پدر پدربزرگش در ایتالیا رستورانی داشت که پاستا عرضه میکرد . او در دانشگاه UCLA علوم انسانی خواند و از رشته علوم انسان شناسی ( آننروپولوژی  anthropology ) فارغ التحصیل شد ولی چون از کودکی به آشپزی علاقمند بود , آشپزی و آشپزخانه را ترجیح داد و یهمین دلیل عزم خود را جزم کرد تا برای دیدن دوره ای به مدرسه مشهور آشپزی "کوردون بلو" در پاریس برود و آنجا در زمینه اشپزی تحصیل کند .

پس از اتمام دوره به لوس آنجلس بازگشت تا در رستورانهای معروف " ریتس کارلتون " و " اسپاگو " ( که متعلق به سرآشپز معروف غذهای فرانسوی ولفگانگ پاکز بود ) به کار آشپزی بپردازد .سپس شرکت تدارک و تهیه غذایی را  به نام GDL Foods تاسیس کرد و مشتریان و علاقمندان زیادی از جمله " ران هاوارد " از عالم سینما , برای خود دست و پا کرد . او در زمینه آشپزی برای خود سبک و سیاق جدیدی پایه نهاد . سپس بنا به درخواست یکی از دوستان خود در مجله  "غذا و شراب" مقالاتی در مورد " رسم و رسوم آشپزی و پخت و پز برای خانواده در روزهای یکشنبه " تهیه کرد . این مقالات باعث شد که در زمینه شغلی به موفقیت هایی دست یابد و راهش را به شبکه فود نتوورک باز کند . او به زودی به چهره ای موفق در شبکه فود نتوورک بدل شد .

در سال 2003 با تردید پذیرفت که در نقش مجری برنامه آشپزی نیمساعته " Everyday Italian " ایفای نقش کند . با اینکه جیادا سرآشپز و مجری خجالتی بود ولی مدت زیادی طول نکشید تا بتواند در برابر دوربین با آرامش و رفتاری دوستانه و گرم ظاهر شود . همین امر باعث شد تا او به یکی از مجریان مورد علاقه این شبکه بدل شود . در سال 2005 اولین کتاب آشپزی خود را به چاپ رساند و کتابهای بعدی او در سال 2006 " کتاب غذاهای خانوادگی جیادا " و در سال 2007 کتاب " هر روز پاستا " که در مورد دستورات تهیه پاستا در موقعیت های مختلف بود از فروش خوبی برخوردار شدند .

اکنون نویسنده و مولف چندین کتاب دیگر و آشپز و مجری چندین برنامه دیگر تلویزیونی خصوصا FOODNETWORK است که همگی برایش موفقیتهایی به ارمغان آورده اند .  او در سال 2003 با طراحی که هم رشته او بود و از سن 19 سالگی با هم آشنا بودند , ازدواج کرد و در سال 2008 دختری به نام " جید " ( یشم jade ) به دنیا آورد .

http://www.giadadelaurentiis.com/

به  مرور دستورات آشپزی جیادا در سفره خونه ترجمه و به شما معرفی میشود .مطالب مربوط به این سرآشپز همراه با کوشش کیانوش و سفره خونه ترجمه شده است .
کرپ ریکوتا با ریحان (ایتالیایی) از جیادا

پاستا پنه با سبزیجات کبابی(ایتالیایی) از جیادا

رول مرغ و اسفناج ایتالیایی از جیادا

قهوه امریکانو ادویه ای با تزیین دارچین و خامه

سوپ گنگر با پیازچه با اقتباس از دستور جیادا لارنتیس و تهیه در سفره خونه