nigella-lawson9999

سرآشپز انگلیسی نایجلا لاوسون Nigella Lawson

http://www.nigella.com/

نایجلا لاوسون سرآشپزمعروف و خوش اشتهای انگلیسی قبلا خبرنگار بوده و در مورد مواد غذایی مطلب مینوشته است. او در سال 1960 در بریتانیا بدنیا آمده . پدرش نایجل لاوسون در مدت زمامداری مارگارت تاچر در کابینه او وزیر امور اقتصاد و دارایی انگلیس بوده . خانواده او صاحب شرکت J. Lyons & Co. هستند که در کار اداره رستوران ها و تهیه مواد غذایی فعالیت میکنند . نایجلا در طی دوران مدرسه دختری خجالتی و در عین حال باهوش بود . او در رشته زبانهای مدرن و وسطایی تحصیل عالی را به اتمام رسانده و بعد از فارغ التحصیل شدن از Lady Margaret Hall  دانشگاه آکسفورد - به نوشتن و قلم زدن در مورد رستوران ها و نقد آنها پرداخت .

او مدتی در سال در 1986 در روزنامه های ساندی تایمز و گاردین و دیلی تلگراف کار کرده و مدتی نیز در ستون آشپزی مجله Spectator مطلب مینوشته . در سال 1992 با همکار خود جان دایموند ازدواج کرد و صاحب دو فرزند با نامهای کوزیمو و برونو شدند .همسر نایجلا همیشه مشوق او بود . او در سال 1998 کتاب اشپزی با نام : چگونه باید غذا خورد را که در مورد لذت بردن از غذا و اصول تهیه یک غذای خوب بود , انتشار داد . این کتاب رتبه بالا ترین و پر فروش ترین کتاب سال را با تیراژ 300 هزار به خودش اختصاص داد

کتاب چگونه باید غذا خورد او باعث شد تا به کانال 4 تلویزیون و برنامه آموزش آشپزی " لقمه های نایجلا " راه یابد . این برنامه با تلاشهای نایجلا و ایجاد نگرش بی همتای او نسبت به غذا موفقیت بزرگی کسب کرد و دومین مجموعه از برنامه های او همگام با کتاب آشپزی دیگر او بسیار موفقیت آمیز بود و رتبه بالایی در فروش کتاب جدید بدست آورد و متعاقبا کتاب دومش How to be a Domestic Goddess با این مضمون که " چگونه میتوان الهه خانگی بود " بهترین جایزه ادبی سال 2001 را به خود اختصاص داد .

درحال پیشروی و کسب موفقیت های شغلی بود که زندگی او دستخوش بیماری سرطان شد .مادرش از بیماری سرطان کبد و خواهرش از سرطان سینه درگذشته بودند .در سال 1993 همسرش جان پس از 4 سال دست و پنجه نرم کردن با بیماری درگذشت . در سال 2002 مجددا برنامه های تلویزیونی و کتاب بعدی او موفقیت زیادی کسب کرد .  نایجلا بار دیگر با مرد دیگری به نام Charles Saatchi در سال 2003 ازدواج کرد و کتاب جدیدی را در این سال منتشر کرد با نام " Feast " که در مورد غذایی بود که در میهمانی هاو ضیافت ها تهیه میشوند .

برنامه " ضیافت نایچلا " در پاییز 2006 در ایالات متحده روی آنت رفت و موفقیت بزرگی در حد دو و نیم میلیون پوند کسب کرد و متعاقبا در ده کشور دیگر نیز به نمایش گذاشته شد . او با بی بی سی دو قرار داد برای یک برنماه شامل 3 مجموعه امضا کرد که نامش " آشپزخانه نایجلا در کریسمس " بود و در دسامبر 2006 به روی آنتن رفت که برای او جایزه دوم "رسانه غذایی جهان " را در سال 2007 به ارمغان آورد . پس از آن همکاری او همچنان با بی بی سی ادامه یافت .

در این مجموعه به مرور از دستورات غذایی نایجلا لاوسون در سفره خونه ترجمه و ارائه خواهیم کرد .

سوپ پای مرغ با بیکن و قارچ