puck4543

ولفگانگ یوهانس پاک Wolfgang Johannes Puck سر آشپز معروف اطریشی و مدیر رستوران Spago  در سال 1949 بدنیا آمد . علاوه بر آشپزی و رستوران داری و اداره شرکت تهیه و تدارک غذا , تالیف کتابهای آشپزی , بازرگان است و گهگاهی نیز در فیلم بازی میکند . او آشپزی را از مادرش که گهگاهی بعنوان قناد نیز کار میکرد , آموخت . او در سن 25 سالگی قبل از رفتن به امریکا در هتل ماکسیم پاریس و نیز در موناکو در هتلی به نام دو پاریس به آشپزی و آموختن سبک فرانسوی پرداخت . در امریکا پس از دو سال کار در رستوران لاتور در ایندیاپلیس به لوس آنجلس رفت تا در رستوران مامزون که در آن شریک بود کارش را آغاز کند .

http://www.wolfgangpuck.com/

در سال 1981 اولین کتاب آشپزی خود را بر اساس منوی غذایی که در رستوران مامزون تدارک میدید با نام " آشپزی به سبک فرانسوی مدرن در آشپزخانه امریکایی" منتشر کرد و متعاقبا در سال 1982 رستوران اسپاگو را در کرانه ساحلی سان ست را تاسیس کرد . پانزده سال بعد در سال 1997در بورلی هیلز شعبه دیگر رستوران اسپاگو که در زبان ایتالیایی به معنی اسپاگتی است , را تاسیس کرد که بعدها این رستوران بعنوان 40 رستوران برتر ایالات متحده به دریافت جایزه نایل شد . از سال 2004 در پی کسب موفقیت های پی در پی , شرکت هایی را پایه گذاری کرد که در زمینه راه اندازی رستوران های سطح بالا و تهیه و تدارک و تحویل غذا و مواد غذایی و تهیه کنسرو ها و بسته بندی مواد خوراکی با کیفیت برتر و نیز تالیف کتابهای آشپزی بود و شامل  the Wolfgang Puck Fine Dining Group  , Wolfgang Puck Worldwide, Inc.  ,  Wolfgang Puck Catering  میشد .شرکت او مسوول تدارک برنامه های غذایی آکادمی اوارد ( برگزاری مراسم جوایز برتر ) است .

 

ولفگانگ برنامه های آشپزی متعددی در شبکه فودنتوورک اجرا میکند بعلاوه او آشپز افتخاری موسسه "Five Star Sensation" در کلیولند اوهایو است که هر دو سال یکبار حدود 10 میلیون دلار برای حمایت از بنیاد بیمارستان دانشگاه سرطانی های ایرلند اعانه جمع آوری میکنند .او تلاش کرده تا در عرصه بازار مواد غذایی و خوراکی بیشتر از پیش فعال باشد به همین دلیل اخیرا کافه هایی ها را با نام خود افتتاح کرده و نیز پیتزا منجمد و سوپ کنسروی را در سراسر امریکا روانه بازار کرده . ضمنا علاوه بر کتاب " آشپزی به سبک فرانسوی مدرن در آشپزخانه امریکایی" , مولف کتابهای دیگری مانند "ماجراهای ولفگانگ پاک در آشپزخانه " و  "پیتزا و پاستا و .... " هست . او در 1983 با باربارا لازاروف ازدواج کرده و دو پسر دارند . همسرش علاوه بر اینکه شریک مالی او محسوب میشود نقش اساسی در طراحی و معماری رستورانهای شان در ساحل غربی ایفا کرده و در تاسیس سازمانهای خیریه خصوصا بنیاد ولفگانگ پاک حضور مثمر ثمری داشته . به  مرور دستورات آشپزی ولفگانگ پاک در سفره خونه ترجمه و به شما معرفی میشود .

کیک شکلاتی ساکر تورت Sachertorte از ولفگانگ پاک