rocco_l

روکو دیسپیریتو Rocco DiSpirito سرآشپز امریکایی اهل نیویورک است او در نوامبر سال 1966 بدنیا آمد ولی در جاماییکا بزرگ شد . تحت تاثیر هنر آشپزی مادرش نیکولینا که در غذاهای خانگی و سنتی مهارت داشت , به اشپزی علاقمند شد .

او مبنکر سبک جدیدی در آشپزی امریکایی - ایتالیایی است که در گروه غذای محلی هیچ منطقه با سبک خاصی نمی توان دسته بندی کرد . او سبک خاصی که ملغمه ای از سبک های متفاوت است را باهم ترکیب و ابداع کرده و به همین سبب شهرت دارد .در سال 1986 از هنرستان تغذیه نیویورک فارغ التحصیل و سپس به فرانسه سفر کرد  و مدتی در یکی از رستورانهای شیک و کلاس بالای پاریس بادو سرآشپز سرشناس دیگر کار کرد .

http://www.roccodispirito.com/

در 1990 در رشته بازرگانی از دانشگاه بوستون با درجه لیسانس فارغ التحصیل شد . یکی دیگر از دلایل شهرت او به خاطر مدیریت در رستوران یونیون پاسیفیک است که در سال 1997 در گرامرسی پارک در حوزه مانهاتان افتتاح شد .

روکو در طی این سالها اخیر برنامه های تلویزیونی و رادیویی مجموعه های آشپزی اجرا کرده . او در طی سالهای 2003 تا 2004 با مادرش و به شراکت فرد دیگری رستورانی را افتتاح کردند که خیابان بیست و دوم نام داشت ولی نافرجام بود .

کتابهای آشپزی او شهرت فراوانی دارد . جوایز بسیاری از موسسات مربوطه بعنوان بهترین و پرهیجان ترین آشپز و شیک ترین و خوش تیپ ترین و بهترین نویسنده و مولف به او اعطا شده . او اکنون بیشتر مجری برنامه های تلویزیونی است تا یک سرآشپز . زمانی در یکی از سریالهای تلویزیونی که با نام " رستوران " از زندگی واقعی او تهیه شد نقش هنرپیشه اول را ایفا کرد و مردم بسیار از آن سریال استقبال کردند خصوصا از قسمتهایی از مجموعه که مشتریان از سرویس دهی کند رستوران ابزار نارضایتی میکردند و آن قسمتی که مادر روکو در آشپزخانه کوفته درست میکرد . در واقع داستانی شبیه به سریال نلویزیونی آشپزباشی خود ما بود .

او موفقیت خوبی در زمینه تالیف کتابهایش بدست اورد و جایزه ای از سوی موسسه James Beard در سال 2004 برای اولین کتاب آشپزی او با نام "چاشنی ها" اعطا شد . برای تالیف کتاب دومش در سال 2004 با نام " سبک امریکایی - ایتالیایی روکو "  روکو با مادرش جریان سفر خانوادگی شان از ایتالیا به امریکا را به همراه تعداد زیادی دستورات آشپزی از جنوب ایتالیا را تصویر کشید .

در 2004 قسمت دوم مجموعه پی در پی " رستوران " تهیه شد که بر بخشی دیگر از زندگی او در مورد درگیری ها با شریک تجاری اش تمرکز داشت . با پایان گرفتن مجموعه , درگیری بین آنها بالا گرفت و توافقی حاصل نشد و رستوران هم بالاخره بسته شد . زندگی واقعی این سرآشپز و درگیری او با شریک تجاری اش و ادامه ناموفق رستوران , دستمایه تهیه یک مجموعه تلویزیونی موفق شد ! و او به یک ستاره موفق برنامه های تلویزیونی و آشپزی بدل شد ! و نشان داد که شکست ها و ناکامی ها را میتوان به نوعی دیگر به موفقیت تبدیل کرد .

کوفته مخصوص مادر سرآشپز روکو که با سریال " رستوران " بین مردم محبوب شد .

کوفته با سس مارینارا از مادر سرآشپز روکو