1a861c47

مارتا کستیرا استوارت  Martha Kostyra Stewart  نویسنده و مدل و چهره تلویزیون موفق و مدیرمجله در روز 3 اگوست سال 1941 در شهر نیوجرسی امریکا Jersey City, New Jersey در خانواده لهستانی الاصلی متولد شد . مارتا اولین فرزند خانواده بود و پس از او 5 فرزند دیگر نیز به دنیا آمدند . چند سال بعد وقتی که تعداد فرزندان خانواده  6 نفر شد قدرت خرید پدر خانواده ببسیار کاهش یافت و مادر مارتا مجبور بود که علاوه بر آشپزی و دیگر امور خانه، برای همه اعضای خانواده لباس بدوزد .


مارتا نزد مادر خود به آموزش خیاطی و آشپزی پرداخت . هر سال هنگام برگزاری جشن کریسمس و سال نو ، مارتا و مادرش به تهیه غذاها و دسرهای بسیار خوشمزه و کیکهای متنوع  میپرداختند . مارتا از مادرش نکات خانه داری و نیز روش خشک کردن سبزیجات و میوه‌ها را به‌خوبی یاد گرفت . پدرش نیز یک کشاورز پرتلاش بود. او نیز به مارتا هنرهای خانه داری مختلفی میاموخت و به همین دلیل او را به همراه خود به مزرعه شان میبرد و روش کاشت گل‌ و گیاه ، هرس درختان میوه را به او یاد میداد .

به همین دلیل وقتی مارتا بکمی بزرگتر شد تقریبا دیگر یک خیاط، آشپز و باغبان حرفه‌ای شده بود . کمی که بزرگتر شد همت کرد تا درس‌های مدرسه را نیز همانند هنرهایی که از پدر و مادرش یاد گرفته بود , بیاموزد .در مدرسه علاقه شدیدی به روزنامه نگاری و ورزش و هنر پیدا کرد و در تیم های مدرسه شرکت میکرد و استعداد خود را بروز میداد . مدتی برای پرداخت هزینه تحصیل خود در شهر نیویورک بعنوان مدل در برنامه های تلویزیون و مجلات کار میکرد ولی علاقه اش به درس باعث شد که از درس فاصله نگیرد و همیشه شاگرد اول کلاس بود . هرگز از کاری و چیزی شکایت نمیکرد و در هرکاری موفق بود و به نحو احسن انجام میداد .از دبیرستان با رتبه زیر ده فارغ التحصیل شد و تصمیم گرفت در رشته شیمی تحصیل کند ولی در دانشگاه Barnard College در رشته تاریخ باشتان به تحصیل پرداخت .

1a861c4701

در سال دوم با Andrew اندی استوارت قرار ازدواج گذاشت . لباس عروسی خود را با کمک مادرش دوخت . پس از ازدواج یک آپارتمان را بازسازی کردند و دکوراسیون آنرا خود بعهده گرفت . در سال 1965 فرزندشان آلکس Alexis بدنیا آمد .

1a861c470

مارتا پس از آن بعنوان کارگزار بورس وارد بازار سهام شد و با تجارت و معاملات کسب و کار آشنا شد . این تجربه کمک کرد تا بعدها بتواند در زندگی تجاری موفقیت زیادی کسب کند .پس از آن مارتا بعنوان یک مدیر شرکت برگزاری جشن و عروسی بکار پرداخت که در انهم موفق بود . در یکی از جشن ها با نویسندگان و ناشران آشنا شد و رابطه خوبی پیدا کرد . در سال 1982 کتابی چاپ کرد که هم اکنون نیز بفروش میرسد . سپس دو کتاب اشپزی چاپ کرد که هردو نیز از فروش بالایی برخوردار بودند .مارتا استوارت به عنوان یک زن هنرمند بر سر زبان‌ها افتادو معروف شد و به تدریج برای تهیه و اجرای چند برنامه تلویزیونی از او دعوت به عمل آمد و باع شد شهرتش چند برابر شود . سپس مارتا وقت خود را به صرف تکمیل و چاپکتابهای جدید در زمینه خانه داری کرد . هر روز روش های نوینی را به علاقمندان آموزش میداد . در همین زمان که معروف شده بود و زندگی مادی خوبی داشت با همسرش اختلاف پیدا کرد و مجبور به جدایی شد . سپس تصمیم گرفت که به چاپ مجله ای برای بانوان در زمینه خانه داری همت گمارد . نام مجله " زندگی مارتا استوارت " بود که در زمینه خیاطی و باغبانی و آشپزی و دسر و قنادی و دکوراسیون و هنرهای دستی فعالیت داشت که صاحب امتیاز آن نیز خودش بود . پس از آن این نام بر روی یک برنامه تلویزیونی گذاشته شد . ایده ها و انرژی فوق العاده مارتا او را به شخصیت افسانه ای و الگوی همه زنان امریکا بدل ساخته است .در سال 1999 مارتا با وارد شدن در بازار بورس سهام یکشبه سود خوبی کرد و میلیاردر شد .

کیک سیب زمینی شیرین با شکلات سفید

پارفه انبه و نارگیل Parfait

ماکارون شیرینی‌ فرانسوی Macaron

شیرینی بادامی از مارتا استوارت MarthaStewart