malek

زیبا مالک مدرس و کارشناس آشپزی و قنادی و شیرینی متولد سال 1341

تماس :  09141142619


آموزشگاه آشپزی و شیرینی نمونه تبریز 1

آموزشگاه آشپزی و شیرینی نمونه 2  تهران  ( تهران و تبریز )

کتاب آشپزی نمونه از زیبا مالک

کارآفرین موفق در زمینه آموزش آشپزی و قنادی

بعنوان اولین کارآفرین ,  شرحی از فعالیت های خانم زیبا مالک که اکثریت شما ایشان را از طریق تلویزیون و آموزشگاه های نمونه در تبریز و تهران میشناسید , ارائه میشود .

متن مصاحبه از شبنم خدادادی  :

 

من زیبا مالک متولد سال 1341 هستم از تهران. در همین جا بزرگ شده ام ولی از دبیرستان به بعد را در تبریز گذرانده ام. در تبریز ازدواج کرده ام.


-2 از چه سالی شروع به کار کرده اید؟
سال 1362


-3 چگونه به این کار علاقمند شده اید و از چه راهی وارد این کار شده اید؟
از بچگی علاقه داشتم. زمانی که خاله بازي میکردم، غذا میپختم. اما از نوزده سالگی که به تهران آمدم و کلاس آشپزي را پیش خانم درسا منتظمی گذراندهام و وقتی به کلاس رفتم، بیشتر علاقمند شدم.


-4 میزان تحصیلات شما چه قدر است؟
دیپلم اقتصاد دارم و کارشناس صنایع غذایی هستم.


-5 تحصیلات شما چه رابطهاي با شغلتان دارد؟ رابطه اي ندارد تا اینکه من بعداً به این کار ادامه دادم.


-6 سابقه کاري شما چه قدر است؟  28 سال

-7 آیا خانواده تان با تصمیمات شما موافق بودند؟
بله، ولی براي کارهاي دیگر موافق نبودند و فقط در این راه موافقت کردند.


-8 مثلاً با چه کارهایی موافقت نمیکردند؟
رشته آرایشگري را خیلی دوست داشتم که اصلاً با این کار موافقت نمیکردند.


-9 چه مشکلاتی در سر راه شما بود؟
مشکلی نداشتم، چون همسرم هم در این راه خیلی تشویقم میکرد. زمانی که ازدواج کردم و بچه هایم کوچک بودند، مادرم خیلی در بزرگ کردن بچه هایم کمک کردند.


-10 آیا از درآمدتان راضی هستید؟
اینجا پول هاي زیادي میآید و میرود، ولی چیزي نمی ماند. چون این پولهایی که به دست میآوریم در گردش است. چون مجبوریم با آنها مواد و وسایل بخریم و اگر بخواهیم با متد روز کار کنیم، باید خیلی خرج کنیم و  در کل ما هیچ پس اندازي نمیتوانیم داشته باشیم. اما خدا رو شکر راضی هستم.


-11 معیار شما در انتخاب این شغل چه چیزي بود؟
مهمترین معیار من این بود که یک خانم خانه دار در هر رشته اي هم که باشد و هر چه قدر هم که تحصیلات داشته باشد، باز هم مجبور است وارد آشپزخانه شود، هر روز پخت و پز داشته باشد. هر روز صبح که بیدار میشود، صبحانه را آماده کند. ظهر که همه بچه هایش به خانه برمیگردند، غذاي گرم بخورند و به نظر من خانم هایی موفق اند که آشپزي خوبی دارند.


-12 توصیه شما به دختران امروزي هم سن و سال من چیست؟
توصیه من به دختران امروزي این است که آشپزي را جدي بگیرند و در این راه تلاش کنند. چون وقتی همسر و فرزندان سیر باشند، راضی هستند. این همه از صبح تا عصر کار میکنیم ولی زمانی که همسرتان یک غذاي خوب میخورد، و تشکر میکند، خستگی آدم برطرف میشود.


-13 چه موفقیتهایی کسب کرده اید؟
موفقیتهاي زیادي کسب کرده ام. سال 1382 اولین جشنواره غذا- موسیقی- رقص- صنایع دستی ایران در ترکیه بود. از هر شهر مربی هاي برتر را به ترکیه بردند تا اینکه کارهاي ایران را نشان دهند. از تبریز ما را انتخاب کردند، چون سه سال قبل از آن، در غذاهاي دریایی تبریز رتبه اول را در میان تمام رستورانها آورده بودم. از این رو به دبی رفتیم. LG ما را انتخاب کردند. در آنجا باز هم رتبه اول را آوردیم. در سال 84 یا 86 بود که با شرکت ... در جشنواره 9 کشور مصرف کننده مکروویوهاي LG شرکت کردیم.


-14 مشوق شما در این راه چه کسی بود؟
همسرم بود که با تعریف از دستپخت من تشویق میشدم.


-15 آیا پدر ومادر شما با این کار موافق بودند؟
بلافاصله بعد از دیپلم به تهران آمدم و ازدواج کردم و هنگام شروع این کار، در خانه پدرم نبودم.


-16 چگونه این کار را شروع کردید؟
مادرم علاقه داشت که من هرکاري را یاد بگیرم و تا زمانی که در خانه پدري بودم، هر نوع غذایی را از او می پرسیدم و میپختم. زمانی که از مدرسه میآمدم وقتی میدیدم کسی در خانه نیست، کتاب آشپزي را باز می کردم و یک غذایی را از روي آن درست میکردم.


-17 چه نوع غذایی را خودتان طراحی کردید؟
خیلی از غذاها را خودم طراحی کرده ام مثل مرغ پلرانتی، دو مرغ بدون استخوان است که این دو را به هم وصل کرده ام که به شکل حیوان درآمده است.


-18 چرا دخترتان این کار را ادامه دادند؟
دخترم مدرك معماري دارد و به خاطر علاقه اي که به این کار دارد، در همین زمینه مشغول به کار است. شعبه یک نمونه 2 را در تبریز اداره میکند.


-19 شما به چه کسانی آموزش میدهید؟ کسانی که کمتر از 14 سال نداشته باشند و کسانی که کم سن و سال اند، از خانواده شان رضایتنامه میگیریم. کسانی هم هستند که از من بزرگترند شاید به سن مادرم. البته از طرف فنی حرفه اي هم هنرجو میپذیریم.


با تشکر فراوان از شما خانم مالک امیدوارم زندگیتان همچون طعم غذاهایتان شیرین و خوشمزه باشد. خیلی ممنون که وقت با ارزش خود را در اختیار من و بقیه همیاران کارآفرین قرار داده اید.

شبنم خدادادی عضو طرح همیار کارآفرین

 

کلاسهای آموزشگاه نمونه تحت نظر مدیریت زیبا مالک :

آموزشگاه آشپزی و شیرینی نمونه 2   ( تهران )

آموزشگاه آشپزی و شیرینی نمونه 1    (تبریز)   

شیر برنج با عرق شاه اسپرغم ( تیریزی )