1wq2w4

به گفته معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان : برای نخستین بار در استان یک زن کارآفرین با ابتکاری جدید توانست با استفاده از یک دستگاه مینی‌بوس و تجهیز آن به وسایل آشپزی نسبت به طبخ انواع غذاهای محلی اقدام کند. فردین پورهادی با بیان اینکه مسافران زیادی در این رستوران پذیرایی می‌شوند افزود: برای تجهیز و راه‌اندازی این رستوران سیار 900 میلیون ریال هزینه شده است.

وی گفت: رستوران سیار غذاهای محلی گیلان در مناطق گردشگرپذیر و پر تردد مسافران از جمله موزه میراث روستایی واقع در سراوان رشت و عمارت کلاه فرنگی در پارک قدس رشت مستقر شده است .

 هرگاه صحبت از رستوران می شود هر یک از ما به فراخور تجربه مصرف غذا در بیرون از منزل، اشکال مختلفی از رستوران ها را در ذهن خود تجسم می کنیم اما همه این رستوران هایی که تاکنون تجربه کردید احتمالا در مکانی ثابت قرار داشتند اما رستوران سیار آذرشین با شکلی کاملا متفاوت از سایر رستوران ها در یک مینی بوس و در فضایی کاملا بهداشتی با داشتن تمامی امکانات و تجهیزات  یک رستوران خوب برای اولین بار در ایران در نوروز ۹۲ به ارائه خدمات به مسافران و گردشگران این استان پرداخته است .

فاطمه کاظمی صاحب رستوران سیار آذرشین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت : با توجه به گستردگی جاذبه های گردشگری در استان گیلان و حضور مسافران و گردشگران در فصولی از سال در این مناطق ایجاد یک رستوران دائمی در بسیاری از این مناطق دارای توجیح اقتصادی نیست.

وی ادامه داد: این رستوران سیار می تواند در همایش ها و جشنواره هایی که در شهرستان های مختلف این استان برگزار می شود غذای گرم را برای حاضرین  ارائه کند و همچنین انواع مختلف غذاهای محلی این استان در این رستوران سیار به گردشگران ارائه می شود.

1wq2w5

وی افزود: علاوه بر این امر این رستوران سیار می تواند در زمان بحران، سیل، زلزله و… غذای گرم را در اختیار آسیب دیدگان قرار دهد.

فاطمه کاظمی متولد ۱۳۴۷ که تحصیلات خود را در زمینه آموزش زبان انگلیسی و عمران انجام داده است، هدف اصلی خود را از ایجاد این رستوران سیار ایجاد اشتغال برای جوانان دانست و افزود: در هر واحد سیار ۳ نفر به صورت مستقیم وارد عرصه کار می شوند و همچنین افزایش چنین واحدهای غذایی سیار در این استان می تواند جاذبه های گردشگری گیلان را در عرصه های بین المللی بیشتر از گذشته مطرح کند .

وی در زمینه هزینه های ایجاد این رستوران سیار اذعان کرد: من این مینی بوس را در سال ۸۸ به قیمت ۹۰ میلیون تومان خریداری کردم و ۷ ماه نیز برای تجهیز و تبدیل آن به یک آشپزخانه تلاش کردم و در سال گذشته توانستم برای اولین بار در ایران مجوز اولین رستوران سیار را با رعایت تمامی اصول بهداشتی کسب کنم.

فردین پورهادی معاون گردشگری گیلان نیز در زمینه این رستوران سیار گفت: برای نخستین بار یکی از بانوان کارآفرین استان با ابتکاری جالب توانست با استفاده از یک دستگاه مینی‌بوس و تجهیز آن به وسایل آشپزی نسبت به طبخ انواع غذاهای محلی اقدام کند.

وی افزود: رستوران سیار آذرنوش با ارائه غذاهای محلی در نوروز امسال در مناطق گردشگرپذیر و پرتردد مسافران از جمله موزه میراث روستایی واقع در سراوان رشت و عمارت کلاه فرنگی در پارک قدس رشت مستقر بوده است.

وی با اشاره به اینکه مجوز تاسیس رستوران سیار غذاهای محلی از طرف اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان صادر شده است، افزود: رستوران سیار و طبخ غذاهای گرم نقش به سزایی در رضایتمندی مسافران و گردشگران دارد و تاکنون استقبال بسیار خوبی از این واحد غذایی از سوی مسافران شده است. از سایت تحلیلی شاهد شمال

 

سفره خونه به خانم کاظمی , این بانوی کارآفرین شمالی تبریک گفته و برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی دارد . در صورتیکه تمایل داشته باشند شماره های تماس با رستوران سیار ایشان به رایگان در سایت سفره خونه منتشر خواهد شد .