1r45444
کله پزی
رامسر

آدرس : تبریز، خیابان آزادی، بالاتر از پمپ بنزین 
روبروی ساختمان شیخ الرئیس

تماس : 3361950

تبریزی ها اهل کله پاچه خوری هستند، شاید به این دلیل که سرمای صبح تبریز یک وعده غذای گرم و مقوی را می‌طلبد. صبح‌ها از ساعت 5 در روزهای عادی جماعتی را می‌بینید که به قصد کله زدن روانه طباخی‌ها می‌شوند.در تبریز برخلاف تهران که گوسفند را جلوی دید مشتری قرار می‌دهند،  سینی کله و آبگوشت دوراز چشم مشتری است.در سرویس معمولی بعد از آب مغز، یک پاچه گوسفند، یک تکه زبان، یک تکه بناگوش و یک مغز در بشقاب های چینی به همراه لیمو سرو می‌شود. اگر چیز بیشتری می‌خواهید باید سفارش بدهید.

به دلیل قدمت طولانی و بهداشت و نظافتی که طباخی های تبریز از دیرباز رعایت کرده اند، آنها مشتری ثابت خود را دارند. خیلی از قرارهای کاری در تبریز صبح ها در  این طباخی گذاشته می‌شود.

قیمت:

سرویس کامل یک نفره شامل یک عدد پاچه، یک مغز کامل، زبان و بناگوش کامل به همراه آب مغز حدود 18 هزار تومان برایتان آب می خورد. البته همیشه کمتر می‌خورید و کمتر پول می‌دهید.

ساعت کار:

کله پزی ها در ماه رمضان از افطار تا سحر یکسره مشغول سرویس‌دهی هستند. اگر گذرتان به این کله‌پزی افتاد جای ما را هم خالی کنید.اگر به تبریز سفر کردید، حتما سری به کله‌پزی‌های پرتعداد این شهر بزنید و خیلی هم نگران کلسترول خونتان نباشید. با یک روز روزه عوض این پرخوری درمی‌آید. عکس و مطلب از برترین ها