iranzamin8

ایران زمین نام کافه , رستورانی ایرانی است که بر تارک بخش جنوبی " خلیج نیلگون همیشه فارس " با صلابت هرچه تمامتر میدرخشد . این رستوران در یکی از طبقات پایین هتل کنکورد قرار دارد . هتلی که میعادگاه اکثر ایرانیان از اقصی نقاط جهان است . این جا قلب تپنده دبی است .هرمسافری هم که حتی یکبار به دبی سفر کرده باشد میدان ساعت و خیابان الرقه و هتل کنکورد و میدان جمال عبدالناصر را به یاد خواهد داشت . 

iranzamin180

سرآشپز خوش دست پخت, در این رستوران شما را به ضیافت انبوه غذاهای ایرانی دعوت میکند .

iranzamin7

این چه سریست  ؟!! که اکثر ایرانیان به هنگام سفر در کشور غریب به جای تست کردن غذاهای رنگارنگ خارجی با منوی خاطرات ! سفر میکنند و در بدر به دنبال رستوران و غذاهای ایرانی هستند . اما به شما توصیه میکنیم که وقت تنگ است و فرصت ها محدود ؛ پس تا میتوانید به دیدنی ها و چشیدنی های خود بیافزایید و از غذاها و خوراکی های فرنگستان نیز بیازمایید .

iranzamin32

ولی اگر توصیه  ما را قبول ندارید , باکی نیست , ایران زمین برای شما سفره ای گسترده که که تا مدتها مزه غذاها از یاد نخواهد رفت .و صد البته که انتخاب میان یک غذای ناشناخته و یک بشقاب باقلا پلوی زعفرانی و قلم ماهیچه گوسفندی با روغن حیوانی کار ساده ای نیست !!!

iranzamin21

 

برای شروع ؛ میرزاقاسمی و حلیم بادنجان " ایران زمین " با نان داغ میتواند خوشامدی گرم و دلچسب بشمار آید .

iranzamin16

عطر خوش پیازداغ و سیر و نعنا داغ همیشه آَشپزخانه و غذای خانگی و دست پخت مادر را تداعی میکند !

iranzamin12

در اینجا میتوانید باقلا پلو زعفرانی با گردن یا ماهیچه گوسفندی و روغن حیوانی را به یاد وطن به رگ های بی رمق خود بزنید و آخ هم نگویید !!

iranzamin6 

اگر از احوالات ما جویا باشید دیگر ملالی نیست  اما با دیدن این بشقاب کباب بره خواب و خوراک از چشم مان گریخته !

iranzamin14

میزسلف سرویس پیش غذا و پس غذا و دسر و میوه هم با شله زرد و شیربرنج دارچینی و .... حکایتی دارد ناگفته و ناشنیدنی ! باید خود آن را دید و تست و تناول نمود .

iranzamin13

از چای قند پهلو و نبات و پولکی اصفهان  با طعم لیمو عمانی و خرما و ...همچنین قلیان ( یا بقول عربها و ترکها " شیشا " )  بعد از غذا در کنار تخته نرد و یک دست شیش و بش  که دیگر نگوووو و نپرس س س س !

iranzamin17

غذاهای دریایی و میگوی تمپورای سرآشپز هم دیگر حرفی برای گفتن باقی نمیگذارد !

iranzamin30

اینهم زولبیا و بامیه و شیرینی جات بعد از غذا ... که واضح و مبرهن است که  هیچکس دست رد بر سینی های پر آن نخواهد زد ! ( در ماه مبارک رمضان از این منظره ها بوفور خواهید دید )

iranzamin19

در منوی رستوران دیزی و زرشک پلو و کباب شاندیز ولوبیاپلو با ته دیگ زعفرانی و ... بسیاری از غذاهای دیگر و نیز دسرهای ایرانی باقلوا و شله زرد و فالوده شیرازی و البالویی و بستنی زعفرانی و .... نیز هنرنمایی میکنند. حتی بریانی پلوی هندی با میگو و مرغ و گوشت را میتوانید در این رستوران امتحان کنید .

iranzamin100 

اگر در مملکت غریب یک دفعه به یاد جوجه کباب شکری استخر ونک افتادید چه باک ؟! میتوانید در " ایران زمین " یک پرس جوجه کباب ذغالی فرد اعلا سفارش داده و ران های کبابی و مینیاتوری آن را به نیش مبارک بکشید !

iranzamin11

حتی اگر بر سر چند راهی مانده اید و خندق بلا از شما همه این غذاها را باهم   درخواست میکند میتوانید یک پرس  " شترگاوپلنگ " !!  را سفارش دهید که در آن هم کلکسیونی از پلوی ساده و زعفرانی و باقلا پلو و هم ته چین زعفرانی وهم جوجه کباب و کباب بره وکباب برگ و کوبیده , همانند گنجینه جواهرات برای شما گردآوری شده است .

iranzamin1

اگر از مسافرین " کثیر السفر" بشمار میروید این رستوران برای شما کارت های وی آی پی هم تدارک دیده که به هنگام سفر نه به صورت شکسته ! بلکه مرتب و همه روزه میتوانید بدون غیبت بر سر سفره جماعت حضور پیدا کنید و دلی از عزا در آورده و به پدر جد صاحب رستوران و سرآشپز آن نیز دعایی خیر نثار نمایید و نایب الزیاره همه سورچرانان اهل شکم باشید  .

iranzamin103

البته به هنگام گفتگو از گرمی و صفای این محفل ایرانی , نباید گروه ارکستر و نوازندگان ایرانی را از یاد برد .

 iranzamin23

آدرس سایت رستوران ایران زمین در دبی

http://www.iranzamin.ae/services.html

 iranzamin3

آدرس شعبه شماره یک

Dubai Concorde Hotel & Residence

Al Maktoom Street

+971(4) 2292931

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

iranzamin2

آدرس شعبه شماره دو

Iris Blue Building, Next to Grosvenor House.

Dubai Marina.Dubai, U.A.E.

Telephone : +971 4 43 29 661

971 4 43 29 662

1f4t45

آدرس شعبه شماره سه

Downtown  Burj Khaliffa Dubai  - Emaar Boulevard

Telephone : +971 4 2292931

 4476655  9714