1f4t460

رستوران " شهرزاد " یکی از رستوران های لوکس و زیبای ایرانی است که در هتل 5 ستاره حیات ریجنسی دبی در میان چند رستوران دیگر این هتل فعالیت میکند. این رستوران یکی از معدود رستوران هایی است که موفق به کسب جایزه شده است . شهرزاد قصه گو برای همه ایرانیان و علاقمندان به فرهنگ ایرانی نامی آشناست . شهرزاد و داستانهای هزار و یکشب با فرهنگ و حکایات ایرانی عجین شده و کمتر ایرانی را میتوان سراغ داشت که در مورد آن نشنیده باشد .

1f4t462

آوازه این دختر قصه گو نه تنها در مشرق زمین , بلکه در مغرب زمین نیز به گوش ها رسیده و اکنون حیات ریجنسی حکایت های شهرزاد قصه گو را با رنگ و بو و لعابی دیگر برای مسافرین ینگه دنیا در این شهر هفت اقلیم بر روی میز و خوان های رنگارنگش به رشته واقعیت میکشد .

1f4t453

این رستوران با چنین موضوع زیبایی غذاهای ایرانی را در فضای قصرهای پر ابهت شرقی و رمزآلود سرو میکند و ظروف زیبا و دکوراسیون شرقی با بوی نان داغ و تازه مسطح ایرانی و انواع کباب ها و غذاهای دریایی و میوه جات وسبزیجات و دسرها در هم آمیخته شده تا فرهنگ غذایی ملت ایران و سنن زیبای سفره ایرانی را به تماشا گذارده و لذت غذاها را با فرهنگ و سنن این مرز و بوم در یاد ها و خاطره ها زنده نگه دارد .

1f4t450

موسیقی زنده نیز در این بین نقش مهمی در این القای فرهنگی ایفا میکند .

1f4t457

در تمامی محیط رستوران پنجره های مشبک قهوه ای و چوبی و قالی های ایرانی و چلچراغ های قدیمی قلمکار اصفهان به چشم میخورد . برای علاقمندان فضای بالکن هم دارای چیدمان مخصوص میباشد .

1f4t455

در این رستوران , سرو غذا به صورت خانوادگی و سنتی و  وی آی پی و هم به صورت معمول انجام میگیرد .

1f4t452

فضایی محصور با پرده برای پذیرایی از بانوان در این رستوران تدارک دیده شده که در مواقع لزوم پرده ها میفتند و حریم میهمانان حفظ و از دیگر میهمانان رستوران جدا میگردد .

1f4t456

برای اوقاتی که هتل و رستوران شلوغ و مملو از مسافر است و میهمانان منتظر خالی شدن میز هستند , حجره هایی فراهم شده که نشستن و انتظار کشیدن هم دز آنجا خالی از لطف نیست .

 1f4t454

درهای ورودی پرنقش و نگار با چیدمان و دکوراسیونی شرقی , ورود شما را به قصر شهرزاد خوشامد میگویند و به شما یادآوری میکنند که در این فضا حکایاتی را خواهید شنید که در هیچ کجای دیگر نشانی از آن ها نیست و نخواهد بود .

1f4t463

سینی ها و مشربه ها و تنگ و گلدان ها و پشتی های شرقی و نیمکت های راحت این محیط گوشزد میکنند که در اینجا کار برای شما تعطیل است و همه چیز برای استراحتی بی وقفه مهیاست و باید برای دیدن ! و بوییدن حکایتی پر اعجاز آماده شوید .

1f4t458

مانند همه سفره های ایرانی ,  نان داغ تازه و پنیر و گردو و سبزی خوردن تازه , سالاد شیرازی , ماست و خیار با کشمش و گردو و ... جز لاینفک منو است و سپس کشک بادنجان برای دوستداران پیش غذا همراه با نان سرو میشود. آش رشته , جوجه کباب , خورش بامیه و چلو کباب کوبیده و باقلا پلو با ماهیچه و کباب لاری  از میان فهرست غذایی بسیار اشتها را تحریک میکند و مشتری رستوران را به یاد وطن میندازد .

1f4t459

قلیه ماهی این رستوران را با ماهی هامور تازه ای که از همان منطقه صید میشود تهیه میکنند . در میان غذاهای دریایی خاویار ایرانی یا مروارید سیاه خزر ( کاسپین )  خوش میدرخشد .  انواع شربت آلات سنتی نیز در منوی نوشیدنی ها مشاهده میشود .  در این رستوران دسرهای ایرانی و نیز حسن ختام برنامه , بستنی زعفرانی یا اکبرمشدی و فالوده لیمویی و آلبالویی نه بعنوان وداع بلکه بعنوان بدرقه ای گرم سرو میشود . تا شما را دوباره برای شنیدن حکایتی دیگر و اپیزودی دیگر از سریال شهرزاد قصه گو ! به این مکان بکشانند . ضمنا سرآشپز این رستوران استاد ابراهیم نوروزی Ebrahim  Nowrouzi  است . 

گالری عکس های هتل ریجنسی

آدرس و شماره تماس رستوران  :