restaurant2

انتخاب رستوران جهت یک ملاقات کاری میتواند عاملی موثر برای کسب موفقیت در امور تجاری شما باشد . شما چه میهمان و چه میزبان باشید محل نشستن شما هم میتواند عامل مهمی در به ثمر رسیدن این ملاقات باشد . پس به این دو عامل مهم دقت و توجه کافی داشته باشید . بعنوان یک میزبان مسئولیت مهمتری خواهید داشت و باید بهترین محل را انتخاب کنید که همه چیز بر وفق مراد پیش رود و احتمال دیر رسیدن به محل ملاقات و انجام نشدن مذاکرات به نحو موفقیت آمیز به صفر نزدیک شود .

 

جایی را انتخاب کنید که یا قبلا شخصا رفته اید یا دوستان خوش سلیقه شما معرفی کرده اند . برای یک مذاکره بازرگانی و تجاری هم صبحانه و هم ناهار میتوانند ملاقات های دلپذیری باشند . ولی برای ناهار بهتر است محل ملاقات نزدیک به محل کار باشد و مدت زمان ملاقات برای رسیدن به محل ناهار از دست نرود .

 

اگر با روحیه و سلیقه میهمان خود اشنایی دارید کارتان راحت تر خواهد بود و اگر ندارید باید به دنبال انتخاب محلی باشید که گزینه های زیادی از نظر غذا برای میهمان موجود خواهد بود .

 

همیشه از قبل رستوران را انتخاب کرده و میز را به تعداد نفرات رزرو کنید و به مسئول رزرو حتما اطلاع دهید که جهت ملاقات تجاری میزی به شما ارائه کند که در خلوت ترین جای رستوران قرار دارد تا گفتگوهای تجاری شما مشمول ازدحام و شلوغی نباشد . یکروز قبل از روز ملاقات یکبار دیگر با میهمان خود و رستوران , محل و زمان ملاقات و برنامه را مرور و موارد را تایید کنید .

 

اگر میهمانان یا میهمان شما با محل آشنایی کافی ندارد حتما آدرس و شماره تماس رستوران را برایش ارسال کنید یا برنامه ای برای انتقال آنها به رستوران ترتیب دهید .سعی کنید سر وقت و قبل از میهمان خود در رستوران حضور پیدا کنید و با ورود آنها به استقبال ایشان بروید . اگر قرار است دیرتر حضور پیدا کنید حتما از قبل میهمانان را در جریان قرار دهید و عذرخواهی کنید . هرچه روابط رسمی تر باشد این نکات از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود .

 

قبل از رسیدن میهمان محل نشستن خود بعنوان میزبان و میهمان را مشخص کنید . این نکته اهمیت بسیاری دارد و با ورود میهمان جای ایشان را نشان داده و مودبانه درخواست کنید آنجا بنشیند تا بتوانید در کنار هم گفتگویی صمیمانه و دوستانه با صدایی نه چندان بلند ! داشته باشید . ضمنا به خاطر داشته باشید محل نشستن دور میز به ترتیب درجه و اهمیت پست و مقام صورت میگیرد و دو طرف مهم تر مذاکره در کنار یکدیگر خواهند نشست .  راحت ترین و بهترین منظره دید آن قسمت را به میهمان اختصاص دهید .اگر میهمانان بیش از یکنفر باشند همه آنها را مورد ملاطفت قرار داده و اگر از اهمیت کمتری برخوردارند , به آنها هم هر از گاهی توجه نشان دهید .

 

چه میهمان هستید چه میزبان , اگر طرف مقابل شما تاخیر کرده قبل از تماس گرفتن مدت 15 دقیقه صبر کنید و چنانچه با تاخیر به محل رسید سعی کنید به روی خود نیاورده و موضوع صحبت را عوض کنید و به خوش و بش کردن بپردازید .  اگر میهمان هستید اجازه دهید میزبان جای شما را مشخص کند . اگر میزبان حرفی نزد با متانت از او سوال کنید که از نظر او کجا مناسب تر است . موقع نشستن فاصله زیادی با میز نداشته باشد . روی صندلی سفت و محکم بنشینید و لم ندهید . طوری بنشینید که میهمانان دیگر هم مورد لطف و احترام قرار بگیرند .

 

بعنوان میزبان اگر از منوی رستوران اطلاعات خاصی دارید و میتوانید پیشنهاد خوبی دهید , به میهمان خود در تعیین و انتخاب غذا کمک کنید در غیر اینصورت اجازه دهید این وظیفه بعهده سرمیهماندار باشد . مشخص کنید آیا ابتدا مذاکره خواهید کرد و سپس ناهار صرف خواهد شد یا برعکس . در اینصورت میتوانید درخواست کنید منو یا غذا بعدا سرو شود و شما میتوانید حتی یادداشت هم روی میز انجام دهید . اگر نیازی به نوشتن و یادداشت نیست و میتوان در حین ناهار و صرف غذا مذاکره کرد , میتوانید سفارش غذا دهید .

 

مذاکرات تجاری بر سر میزغذا میتواند محلی برای شناخت خلق و خوی طرف مقابل باشد پس حتما در رفتار و کردار خود بر سر میز و نحوه نشستن و غذاخوردن و حتی نحوه رها کردن دستمال سفره خود دقت کنید زیر احتمال دارد هر کدام از عادات غیر صحیح شما در سر میز به ضرر شما تمام شود و این مذاکره به موفقیت نیانجامد !

هرچند که این ملاقات جزء مذاکره تجاری بشمار نمیاید ولی .... بسیاری از خانمها درخواست ازدواج خواستگار خود را بر سر همین میز غذا رد کرده اند !!!