10 قدم ساده بردارید

1- تغییرات از درون می آیند
هر تغییری در ضمیر ناخوداگاه شما، در دنیای بیرون هم بازتاب خواهد یافت. تغییرات عمیق، طولانی و پایدار وقتی حاصل میشود که این موضوع را تشخیص داده و به بگوای درونی خود توجه کنید. هماهنگی واقعی در خانه تنها وقتی به دست می آید که شما طراحی زندگی خود را از درون آغاز کنید.


2- از خانه خود الهام بگیرید
با استفاده از دانش فنگ شویی، شما می توانید خانه خود را به محل قدرت شخصی تبدیل نمایید. هرگاه کاملا پذیرفتید که محیطتان آیینه زندگی شماست باید نگاه جدی و دقیقی به اطراف خود بیاندازید و تصمیم بگیرید. آیا آنچه می بینید دوست دارید؟ اگر نه، پس آن را تغییر دهید، درست به همین سادگی، سپس اطراف خود را پر از تصاویر مربوط به آرزوهای آینده تان کنید، این کار کمک می کند که همه آنها واقعی تر و دست یافتنی تر شوند.


3- با طبیعت پیوند دوباره برقرار کنید
به خاطر فواید زندگی ماشینی جدید، از طبیعت فاصله گرفته ایم. بسیاری از مشکلات ساده و پیش افتاده زندگی ما، هزاران سال پیش وجود نداشت. ممکن است استفاده از نیروی برق به ما قدرت و آسایش بدهد ولی اگر نا غافل در میدان نیروی آن قرار یگیریم تندرستی را از ما می دزدد. پس بهتر است به این موضوع فکر کنیدکه چگونه می توانید محیطی هر چه طبیعی تر برای زندگی به وجود آورید.


4- انرژی قوی شخصی می تواند بر بیشتر مشکلات غالب شود
داشتن اراده قوی می تواند بر بیشتر مشکلات، هرچند غیر قابل حل، فائق آید. جدا از داشتن روحی سرکش و اراده ای آهنین در برابر ناملایمات، براحتی می توانید تصمیم آگاهانه ای گرفته و کنترل سلامت جسمی خود را در دست بگیرید، برای خود غذای مناسب و خواب کافی تدارک ببینید که این برای حالت روحی شما فایده قطعی دارد. ببینید چه کار دیگری می توانید انجام دهید تا از امکاناتی که تحت نفوذ شماست کمک گرفته بر آنچه تحت نفوذ شما نیست غالب شوید.


5- با پرداختن به سیستم های مختلف خود را گیج نکنید
همه توصیه هایی که از افراد و کتاب های گوناگون دریافت می کنید. یک هدف دارند و تنها طرز بیانشان مختلف است، پس به توصیه ای توجه کنیدکه بیشتر از همه از آن احساس راحتی می کنید. مواقعی که نمی دانید چه باید بکنید به عنوان آخرین راه چاره از خانه خود بپرسید، ممکن است به نظرتان عجیب، حتی احمقانه برسد، ولی گفتگویی هر چند کوتاه با خانه خود، در لحظه سکوت یا زمانیکه شما به فکر فرو رفته اید می تواند راه حلهایی شگفت انگیز و غیر قابل باور برای شما آشکار سازد!


6- برای زندگی جدید خود فضا سازی کنید
نیازی نیست مانند یک فرد قانع به هر وضعی رضایت دهید، بلکه باید همه چیز را به تحرک وا بدارید، در غیر این صورت در خانه یا زندگی شما فضای کافی برای جذب انرژی تازه ای نخواهد بود. اگر در محیطی انباشته از وسایل مختلف آیینه هایی قرار دهید، مشکلات و به هم ریختگی های شما دوچندان خواهد شد. ببینید آیا تمامی وسایل موجود خود را دوست دارید یا فقط از آن استفاده می کنید. در این صورت آن را دور بیاندازید.


7- تغییرات را آرام وبا دقت انجام دهید
قدم به قدم پیش بروید اگر شما بر نتیجه بخش بودن تغییراتی که می دهید اطمینان داشته و بر تغییراتی که موثر نیستند کنترل داشته باشید، پس منتظر رویدادهای خوب و مثبت باشید. اگر شما گیاهی را به قصد ایجاد و بالا بردن هماهنگی خانوادگی کاشته اید شاید روزی سبب تماس تلفنی از طرف یک فامیل قهر کرده بشود. به انجام تغییرات و مشاهده نتایج ادامه دهید، حتی اگر نتیجه آن فوری آشکار نشود.


8- خانه خود را به محل امن تبدیل کنید
خانه شما به هر شکلی که باشد باید بتواند به شما آرامش دهد، به ویژه اگر استرس های زندگی امروزی شما را فرسوده کرده باشد. درباره اینکه چه عناصری در محیط برای شما استرس زا و تنش زا هستند و چه عناصری شما را به تعادل دوباره می رسانند مطالعه کنید. از همه مهم تر، روی اتاق خواب متمرکز شده و اطمینان حاصل کنیدکه واقعا ماوایی آرام و حمایت کننده است و می تواند شما را از استرس برهاند.


9- انرژی خوب در خانه باعث تقویت شرایط شغلی شما می شود
پیش از هر چیز اطمینان حاصل کنیدکه محل زندگیتان واقعا شما را تقویت می کند. با رژیم مناسب از انرژی خود مراقبت کنید طوری که کمتر تحت تاثیر استرس های الکترومغناطیس و محیط های دشوار قرار بگیرید، و بهترین فضای ممکن را برای کار خود، چه در خانه چه هر جای دیگر، ایجاد کنید. ضروری است هر کاری که از دستتان ساخته است انجام دهید تا محیط کار را لذت بخش، طبیعی و نشاط آور کنید.


10- بگذارید انرژی آزادانه جریان یابد
اگر خانه شما ساختمانی دارد که انرژی به راحتی از طریق درب ورودی وارد شده و هیچ چیزی مانع جریان یافتن آن نمی شود، در می یابید که در زندگیتان نیز گشایش حاصل خواهد شد. میزان تلاش شما برای تنظیم کارهای روزمره و اصلاح فضاهایی که ناشیانه مرتب شده اند، این حقیقت را نشان می دهد که زندگی شما یک رشته توافقات است. خانه ای طراحی کنید که مملو از سخن عشق، موفقیت، فراوانی و فرصت باشد و آنگاه در می یابید که زندگی یعنی چه!!

مطالب از سحر