1asmoothie77

شاغلین و مدیریت آشپزی در منزل 8

میتوانید روز تعطیل یک قابلمه سوپ یا آش درست کنید و در طی هفته هر وعده غذای خود را یا سوپ آغاز کنید . مطالعات نشان داده اند که غذاهای آبکی شکم پر کن هستند و علیرغم کالری کمی که دارند - سریعا شخص را سیر میکنند . صرف یک بشقاب سوپ سالم در آغاز هر وعده غذایی باعث میشود که فرد میل کمتری برای خوردن باقی غذای وعده خود داشته باشد . به منوی غذای هفتگی خود سه دستور غذایی که از قبل طرز پخت آنرا میدانستید ضمیمه کنید . هیچکس انتظار ندارد که شما هر شب یک غذای جدید برای شام خانوده بپزید .

سه دستور غذای مغذی و آسان را انتخاب کنید که اعضای خانواده آنرا می پسندند و دوست دارند و از همه مهم تر باید غذاهایی باشند که خواب آلود و خسته هم بتوانید آنرا بپزید . میتوانید دوشنبه ها را به ماکارونی یا طاس کباب - سه شنبه ها را به ماهی کبابی و چهارشنبه ها را به مرغ سرخ کرده اختصاص دهید . وبه عنوان مکمل میتوانید انواع سبزیجات و حبوبات و بنشن را نیزبه غذاهای خود اضافه کنید . ضمنا میتوانید خرید بسیاری از مایحتاج مواد اولیه خود را هر دو هفته یکبار انجام دهید که این کار شما را از خرید به صورت روزانه معاف میکند .

از قبل برای غذا خوردن بیرون از منزل برنامه ریزی کنید و به آن وفادار باشید . بجای اینکه هر وقت حوصله آشپری نداشتید و یا وقتی که مواد اولیه یا مایحتاج روزانه تان تمام شد و آنها را در دسترس نداشتید برای غذا خوردن قصد کنید بیرون از منزل بروید – یک شب خاص را به این امر اختصاص دهید . این کار باعث میشود که غذا خوردن بیرون از منزل همان حکمی را داشته باشد که دارد و برایتان امری لذت بخش باشد.

پخت و پز و آشپزی از روی دستورات جدید را برای روزها و ایام آخر هفته نگهدارید که وقت بیشتری برای آن خواهید داشت . وقتی ذهنتان آسوده و آزاد باشد از آشپزی بیشتر لذت خواهید برد . اگر دستور غذای جدید مطابق میل تان بود آنرا در فهرست منوی هفتگی خود بگنجانید .

آداب و تشریفات غذا خوردن
سعی کنید در هفته حداقل سه بار غذا را دسته جمعی با همه اعضای خانواده صرف کنید . طبق تحقیقی که بر روی بیش از 15.000 خردسال 9 تا 14 سال انجام گرفته – آنهایی که غذای خود را با دیگر اعضای خانواده دور هم صرف میکنند مقدار بیشتری میوه و سبزیجات و مواد سلولزی و کلسیم و مواد مغذی با ارزش دریافت میکنند تا آنهایی که به ندرت دور هم هستند و یا اصلا با خانواده غذا نمی خورند .

ضمنا آنهایی که با خانواده غذا صرف میکنند کمتر از چربی های اشباع شده و نوشابه گاز دار استفاده میکنند . برنامه های صرف غذای حود را یه صورت یک جمع خانوادگی برقرار کنید و آن را به مواقعی موکول کنید که حضوردر آن برای همه اعضای خانواده ممکن باشد و کسی نتواند از زیر بار آن شانه خالی کند .

ادامه دارد ....

مدیریت پذیرایی و نظافت در منزل و اماکن

رفع سوسک های موذی در آشپزخانه و سرویس ها

نکات لازم درباره شرکت‌های خدماتی نظافت منزل

www.sofrehkhune.com