1asmoothie81

شاغلین و مدیریت آشپزی در منزل 12

من چون خودم تجریه این موارد رو دارم ؛ اول از همه بهتون توصیه کنم دور غذاهای آماده و طبخ شده و فریز شده رو خط بکشین . به جاش سعی کنین از غذاهای نیمه آماده استفاده کنین . باز لااقل یه قدم جلو ترین . از بادنجان و سبزی و هویج و کدو و کلم و......غیره به موقع بخرین و پاکسازی کنین و اگه خرد باید بشه یا آبپز باید بشه و یا تفت داده بشه و سرخ بشه ...اینها رو انجام بدین . حبوبات رو هم همیشه برای دو وعده از قبل خیس کنین و فریز کنین که فقط آماده پخت بشه . پیاز داغ و هم از قبلا آماده داشته باشین . دیگه کارهاتون خود به خود طیقه بندی میشه .

 

برنج رو هم شب و یا همون روز میتونین پاک کنین و خیس کنین . یا نهایتا آبکش کنین و فقط دم کردنش بمونه برای وقتی برگشتین . خورش هم وقتی تمام موادش از جمله پیاز داغ و حبوبات و سبزیجاتش آماده باشه زحمت زیادی نداره . منو غذایی از پیش آماده و خرید مهم ترین قسمت برنامه است .

یادتون باشه در هفته حتما یک الی دو وعده سوپ یا آش ( غذای نرم و آبکی ) توی برنامه بگنجونید . خرید رو هم ماهانه ترتیب بدین . با کمی زحمت اولیه وقتی برنامه به صورت عادت در اومد دیگه براتون سخت نخواهد بود و همه خانواده بهش عادت می کنن و کم کم براتون آسون میشه . من در طی پست های بعدی بازهم از تجربیاتم براتون مینویسم تا براتون کمکی باشه .من پنج سال دانشگاه رو در حالی میرفتم که چهار فرزند مدرسه ای داشتم و اصلا آشپزخانه تعطیل نمیشد و همه چیز طبق روال عادی و شاید عالی در جریان بود .

مدیریت پذیرایی و نظافت در منزل و اماکن

رفع سوسک های موذی در آشپزخانه و سرویس ها

نکات لازم درباره شرکت‌های خدماتی نظافت منزل

www.sofrehkhune.com