holiday-dining-table

علاوه بر طرح  و رنگ و زیبایی ,از ویژگی های لوازم و وسايل پذيرايي خانگی کارآیی و سهولت در کاربرد و شستشو و جمع آوری آن است . اکثر خانمها به هنگام  خريد اين وسايل فقط  به شکل و ظاهر آن توجه دارند .قبل از خرید حتما باید محل نگهداری و جمع اوری آنها را نیز مد نظر داشت .

5762037

ویترین یا بوفه جایی مناسب برای نگهداری این گونه لوازم است به شرطی که جای کافی داشته باشد و هرقسمت برای قرار دادن لوازم مخصوصی تعیین شده باشد . برای استفاده از لوازم پذیرایی نیز باید نکاتی را در چیدمان به خاطر داشت و بکار بست . معمولا ویترین یا بوفه را در اتاق غذاخوری و نزدیک به میز غذاخوری قرار میدهند .

هنگامی که میهمان دارید باید بتوانید به راحتی از میهمان پذیرایی کنید . پس فاصله کاناپه و وسايل نشيمن تا ميز، بايد به اندازه طول دست باشد به طوري که دست به راحتي قادر به قرار دادن و برداشتن اشيا از روي ميز باشد .

میتوانید برای استفاده بهینه از جا و فضا های منزل خصوصا در اتاق های نشیمن کوچک , از ميزهايي دو طبقه و يا پايه هاي چرخ دار که داراي کشو نیز هستند براي قرار دادن ظروف پذيرايي استفاده کنید .

2652504

سعی کنید لوازم پذیرایی حتی المقدور یکدست باشند . اگر همه لوازم و وسایل گرانقیمت هستند از لوازم ارزانقیمت مانند پلاستیک که تفاوت فاحشی با آنها دارند استفاده نکنید .گرانی یا ارزانی لوازم مد نظر نیست بلکه فقط ایجاد هماهنگی میان آنها مهم است . توجه به چیدمان و اراستن میوه جات و سبزی ارایی به هنگام پذیرایی از میهمان میتواند توجه میهمانان را به سلیقه شما معطوف کند .

استفاده از گل و گیاه در منزل به هنگام وجود میهمان رسم پسندیده ایست به شرطی که مزاحم دید میهمانان در میان میز خصوصا میز شام نباشد . قبلا دقت کنید که آب ته گلدان بو نگرفته باشد و بوی آن مزاحم میهمانان نباشد . میز باید در جایی قرار گیرد که کشیدن صندلی و قرار گرفتن روی صندلی ایجاد زحمت نکند و میهمان به راحتی بتواند بنشیند و برخیزد . ضمنا بتوان پذیرایی صحیحی انجام داد .اگر تعداد میهمانان شما بیش از تعداد صندلی هاست اشکالی ندارد که شام به صورت بوفه یا سلف سرویس روی میز چیده شود و میهمانان به طور ایستاده سرویس داده شوند . میتوانید صندلی ها را از دور میز جمع کنید . ولی دیگر روی میز سرویس چیده نمیشود زیرا قرار نیست نشسته سرویس داده شوند . در عوض سرویس و بشقاب و قاشق و چنگال ها به تعداد کناری با تزیین و آرایشی زیبا چیده میشود .

fall-table-setting

برای چیدمان رسمی میز میهمان معمولا برای هر نفر 3 یا 4  بشقاب در نظر گرفته میشود : معمولا سوپ یا سالاد و غذای اصلی و دسر

Formal_Dinner_Setting_Med

 وسایلی مانند ظروف سس و نمک و فلفل و خردل و ترشی و مربا و کره و نان و یخ و یخ گیر که مورد پذیرایی عمومی قرار میگیرد باید در دسترس عموم میهمانان قرار گیرد . پس بهترین جا وسط میز میباشد . مگر اینکه دو سری در نظر گرفته باشید که در این صورت در دو طرف میز قرار داده میشود . کفگیر و قاشق و چنگال بزرگ برای بریدن یا برداشتن خوراک و خورش و برنج  حتما باید در کنار ظرف پذیرایی هرکدام آماده باشد .

Dinner_Table_Setting

اطاق غذا خوری باید کاملا روشن و تهویه مطبوعی داشته باشد . نه زیاد گرم و نه سرد باشد . شمع ها باید بدون اشک باشند که دود نکنند و بوی بد متصاعد نکنند . گل های وسط میز نباید بوی زیاد و تندی داشته باشد .برای همه کسانی که قرار است نشسته پذیرایی شوند جای کافی وجود در نظر گرفته شده باشد.

 مباحث فنگ شویی را مطالعه کنید