13110860261

یکی از مباحث بسیار جالب توجه مدیریت و توجه به نقش مهم پذیرایی در اماکن عمومی : هتلها و رستورانها و کافی شاپ ها و تالارها و غیره است که چندان به آن پرداخته نشده است . شاید جا دارد بعنوان ترویج توریسم و ارتقا سطح کیفی این اماکن کمی بیشتر به ان پرداخته شود .

aerer

نقش مدیریت اکنون در تمامی سطوح جامعه مورد تایید میباشد و باید از چشم یک میهمان به تمامی نکات مدیریتی نگاه کرد و اگر نقصانی وجود دارد آنها را برطرف نمود . در این مقالات بعنوان یک میهمان عادی ولی دقیق به برخی قضایا نگاهی دیگر میاندازیم . امیدوارم که راهگشای مشکلات باشد و کمک کند تا بتوانیم محیطی دلپذیر ایجاد کرده و در ارتقا توریسم قدمی سازنده برداریم .

restaurant-gates

ابتدا حتما دقت کنند و توسط نگهبان محل متکدیان را از محل ورودی این اماکن دور نگهدارند ! خصوصا اگر این محل به روش بخر و ببر اداره میشود و خریداران در اتومبیل مجبور به تناول اغذیه هستند این یکی از عوامل بازدارنده است و از دفعات مراجعه مجدد میهمان به آنجا کم خواهد شد . پارکینگ یکی از بزرگترین معضلات کنونی این اماکن است . اگر پارکینگی در نزدیکی وجود ندارد حداقل یک نگهبان مسوول ایجاد نظم در نزدیکی درب ورودی این محل باشد که عبور و مرور مختل نشود وگرنه میهمانان دیر کلاهشان هم آنجا بیفتد از آن نزدیکی عبور نخواند کرد .

در ابتدای ورود به هر مکانی چه عمومی و چه خصوصی باید توجه کرد که وارد شدن به آن محل و عبور از ورودی آن مکان مخاطره آمیز نباشد .باعث بروز مشکل و صدمه زدن به افرادی که متوجه آن نکته نیستند , نکند .

zerrerw

این مشکلات احتمال دارد از عیب فنی در راه پله و پاگرد ها و یا سر بودن یا ناصاف و ناهموار بودن یا اختلاف سطح کف محل باشد . احتمال دارد از در ورودی یا شیشه آن یا دستگیره و یا تابلوی سردر آن باشد . یا احتمالا از پادری نصب شده ولی نامیزان در جلو در ورودی باشد .

اگر در محل جوی آبی وجود دارد که باید حتما روی آن پل نصب شود تا میهمانان راحت تر به درب ورودی برسند , در انجام آن نباید تاخیر کرد . اگر این محل با پل یا نرده ای به ورودی منتهی میشود آن پل یا نرده لق نباشد . محکم و ایمن باشد . معمولا باید توجه داشت که افراد از کودک و خانمی با کفش پاشنه دار میتواند در این پل بدون ایمنی دچار صدمه شود . از قرار دادن اشیایی که احتمال بروز حادثه را افزایش میدهد جلوگیری کنند .

درب ورودی باید روشن و پر نور و معبر آن پهن باشد و کاملا راحت و بدون مشکل و درگیری وارد آن شد . آویزان کردن پرده های جلوی در نباید مانع دید افرادی شود که به محل وارد میشوند . گلدان هایی که در ورودی قرار داده میشوند نباید باعث کم کردن پهنای ورودی شود .

staircase-005b

یکی از مشکلات اماکن عمومی کنونی در جامعه رستورانی ما نبود جای بخصوصی برای بیرون آوردن پالتو یا کاپشن و تحویل آن به محل یا آویزان کردن آن است .البته جا دارد برای حفظ امنیت لباس مشتریان نیز تمهیداتی از سوی مدیریت محل اندیشیده شود .

206

بسیار از ما هنگام ورود به این اماکن سردرگم هستیم که با پالتوی خود یا مثلا کیف و ساک و چتر و یا لوازمی که همراه داریم , چه کنیم ؟! روی دسته صندلی آویزان کنیم ؟ پشت صندلی آویزان کنیم ؟ یک صندلی اضافی برای لوازم خود برداریم ؟!من یکی که امکان ندارد بتوان با پالتو بنشینم و در رستوران غذا بخورم ؟!!! شما چطور ؟؟!

1157982670_copy

در یکی از رستوران های شیک بالای شهر پس از ورود به شما یک گیره میدهند تا کیف خود را با آن گوشه میز بیاویزید . با این تدبیر یکی از صندلی ها اشغال نمیشود . گوشه و پشت صندلی ها جلوه زشتی بخود نمیگیرد  و میهمان هم به راحتی پشت میز مینشیند .

Garderobe-klein

 مباحث فنگ شویی را مطالعه کنید