43243

 

برای چیدمان یک میز شام یا ناهار حداقل لوازم مفید و مورد استفاده در سر میز 9 مورد ضروری است  . برای یک چیدمان میز غذا در منزل روی میزی یا زیر بشقابی حتمی است . سپس بشقابی است که قرار است در آن غذا سرو شود . البته حداقل در ظر گرفته شده و با این فرض که فقط یک نوع غذا سرو میشود یک بشقاب تخت قرار داده شده ولی اگر سوپ یا پیش غذا هم موجود باشد برای سوپ یا آش بشقاب یا پیاله یا کاسه ( که بزرگ هم نباشد و اندازه پرس آن برای یکنفر کافی باشد ) و برای پیش غذا یک بشقاب تخت کوچکتر لازم است .

 

سپس دستمال سفره که از جنس کتان قابل شستشو و ضدعفونی کردن باشد و یا دستمال کاغذی مورد نیاز است . برای سوپ یا آش یک قاشق ( شماره 7 ) و برای سالاد یک چنگال کوچکتر ( شماره 3 ) و برای سالاد و غذا یک کارد بزرگ ( شماره 5 ) و برای غذا یک چنگال ( شماره 4 ) و برای دسر قاشق ( شماره 6 ) در نظر گرفته شده است .

 

با فرض بر اینکه هم آب و هم نوشیدنی سرو خواهد شد گیلاس بزرگتر برای آب ( شماره 8 ) و برای نوشیدنی ( شماره 9 ) در نظر گرفته شده . البته برای افراد چپ دست این طرز چیدمان برعکس خواهد بود . باید به خاطر داشت دست چپ همیشه فقط برای گرفتن و برداشتن چنگال است . دست راست برای کارد و یا قاشق و ضمنا برای برداشتن گیلاس نوشیدنی است .

 

34334

در تصویر بالا مجددا سرویس غیر رسمی وجود دارد ولی بشقابی بالا سمت چپ برای نان و کره و یا پنیر اضافه شده و یک سرویس قاشق و چنگال دسر خوری کوچک نیز در بالای بشقاب اصلی وجود دارد . هرچقدر میهمانی رسمی ترو باشد و تعداد غذاها بیشتر و رستوران کلاسیک تر و رسمی تر باشد بر تعداد ظروف و گیلاس ها و کارد و چنگال ها که کاربرد دیگر و بیشتری دارند اضافه میشود .

3w23324

در منزل و هنگام صرف غذا در ابعاد کوچکتر میتوان سرویس کمتری روی میز قرار داد و تصویر بالا حداقل سرویس یک میز غیر رسمی است . یک بشقاب تخت و یک بشقاب گود و کارد و چنگال و لیوان و دستمال که البته در فرهنگ ایرانی هنوز کارد بر سر برخی میزهای رستوران ها حضور ندارد و باید در اغلب رستوران ها از میهماندار درخواست کرد که بگردد و یک کارد از آشپزخانه پیدا کند و بیاورد !

البته این به کلاس رستوران بستگی دارد که چه نوع رستورانی است : رسمی و کلاسیک یا غیر رسمی و خودمانی و معمولی . ولی باید به این ذهنیت عادت کرد که کارد وسیله تشریفاتی نیست و غذای مدرن نیاز به کارد هم دارد و کارآیی قاشق همتای کارد نیست . حتی برای غذای سنتی ما : کباب برگ قطعا کارد لازم است ولی هنوز کارد از روی میز رستوران های چلوکبابی فراریست !

مدیریت پذیرایی در منزل و اماکن دیگر

چگونه میتوان یک منوی رسمی تنظیم کرد ؟

چگونه میتوان یک منوی غیر رسمی تنظیم کرد ؟

فرق بین میهمانی رسمی و غیر رسمی

آداب اجتماعی سر میز

مدیریت پذیرایی در منزل و اماکن

دکوراسیون و لوازم غذاخوری و پذیرایی