034647

روش های تکنیکی یک نظافت ! کارآمد و صحیح !!!

 

شاید در ابتدا به نظر خیلی از شما نام بردن از تکنیک در حیطه نظافت کمی مضحک به نظر بیاید . ولی نظافت دقیقا کاری تکنیکی است و نیاز به رعایت تکنیک های مختلفی دارد تا نتیجه موفقی از آن گرفته شود . شما حتی اگر چندین نفر برای کمک و نظافت منزل اجیر کنید , وقتی خودتان این نکته ها و تکنیک ها را نمیدانید نظافت منزل یا محل کار شما آنطور که باید پیش نخواهد رفت و نتیجه موفقیت آمیزی نخواهید گرفت . پس ابتدا شما بعنوان کارفرما از تکنیک های صحیح باید اطلاع داده باشید تا بتوانید کارورز ها را وادار به انجام آن کرده و کار را به درستی تحویل بگیرید . یک کارورز کارآزموده باید تحت نظر موسسه خدماتی این تکنیک هاو نکات را از قبل بخوبی فرا گرفته باشد .

 

اکنون به نکات زیر کاملا دقت کنید که کارورز شما باید تحت نظر شما کار کند و این نکات را شما باید به او گوشزد کنید :

 

نکته 1 - اگر شما همه منزل را بدون نظم منطقی بهم بزنید و به این دلیل که در حال نظافت هستید و میخواهید همه بخش های محل یا مکان زندگی یا کار نظافت شود کاملا در اشتباه هستید . با بهم زدن همه اتاق باعث سردرگمی و افسار گسیختگی خواهید بود . به جای نظافت همگی در حال تکاپو خواهند بود تا هرچه زودتر اتاق جمع و جور شود و به حال اول برگردد در نتیجه نظافت صحیح با روال منطقی انجام نخواهد گرفت . پس کار باید مرحله به مرحله انجام شود . اگر قرار است منزل نظافت شود همه اتاقها را ریخت و پاش نکنید و کار را مانند کلافی سردرگم بهم نتابید . این نشانه ناوارد بودن فرد به کار است .یک کارورز موفق باید کار نظافت را با نظم و ترتیب انجام دهد . اگر در بدو شروع یک کارورز تمام اتاق را بهم ریخت , از اتمام موفقیت آمیز کار حتما مردد باشید !!!!

 

نکته 2 - از یک اتاق که مهمترین جای منزل یا محیط کار است , شروع کنید که تا انرژی کافی دارید بتوانید کار را بخوبی انجام دهید . اتاقها همیشه اولویت اول هستند . بدیهی است که همه اتاقها را نمیتوان باهم شروع کرد . پس یکی یکی پیش بروید . اگر اتاقها سرویس دستشویی و بالکن دارند اولویت با بالکن و سرویس های اتاق و سپس داخل اتاق هاست . بعد دیوار ها یا سقف و بالاترین قسمت های اتاق مانند بالای کمد و داخل کمد و لوسترها را نظافت و مرتب کنید . روی تمام وسایل و اجسام باید گردگیری و نظافت شود و در آخرین مرحله کف را مد نظر قرار دهید . کف جارو و تمیز و سپس طی کشیده و پاک شود . این روال در تک تک محل های منزل یا محل کار اجرا خواهد شد .

 

نکته 3 - کار بدون وقفه ممنوع ! در حین کار باید فرصت برای رفع خستگی داشت . یک فنجان چای تازه دم و کمی شیرینی یا میوه یا حتی نان و پنیر میتواند انرژی کافی را برای بازگشت به کار تامین کند . با اینکار بازده کار شما بالاتر خواهد رفت . این فرصت از کار شما نخواهد زد بلکه رفتن به مرحله بعدی را آسانتر و کار شما را تسریع خواهد بخشید و نتیجه به موفقیت نزدیکتر خواهد شد .

 

نکته 4 - تعداد دستمال کافی باید انجام نظافت از قبل تدارک ببنید . بدون دستمال تمیز و کافی کار شما اصلا تمیزی برنمیدارد !! محلول ها و مواد شوینده قسمتی دیگری از کار هستند که یک کارورز ماهر بدون آن کارش تقریبا به صفر نزدیک خواهد شد .

 

نکته 5 - اگر خودتان بالای سر نیروی کار خواهید ایستاد از قبل باید تدارک وعده غذای آن روز را دیده باشید که در حین کار سرتان در جای دیگر گرم نباشد . شما باید بالا سر کارورزان باشید و نظارت کافی انجام دهید . یک کار بدون نظارت صاحب خانه یا سرپرست وارد به اصول و نکات , کار منطقی نخواهد بود . زیرا به موضوعات مد نظر شما باید  رسیدگی و نظر شما کاملا رعایت شود .

 

نکته 6 - در حین نظافت و رسیدگی به کار کارورزان , گفتگوی تلفنی و پذیرایی از میهمان ممنوع ! هرکاری دارید برای روزی دیگر موکول کنید . شما باید در دسترس کارورز باشید و تمام کارهای او را مد نظر قرار دهید .

 

نکته 7 - کفش و لباس مناسب یکی از ابزار بسیار مهم کار است . اگر لباس کار مناسب نباشد هم کار روال درستی نخواهد داشت و هم خطراتی به دنبال خواهد داشت . مثلا با یک دامن بلند چین دار بالا رفتن از نردبان یا چهارپایه برای نظافت لوستر یک خطای محض است ! یا با یک کفش نامناسب رفتن روی لبه پنجره و نظافت شیشه کاری خطاست !

کارورزی بدون لباس مناسب این نکته را تداعی میکند که :  کار بدرد بخوری از ایشان بدست نخواهد آمد !!!! همیشه دم دست لباس هایی برای این منظور داشته باشید . البته اگر از موسسه ای درخواست کارورز کردید , با دیدن این کارورز بدون لباس کار , از باقی نکات صرفنظر کنید و به فکر موسسه دیگری باشید که این موضوع  ناوارد بودن موسسه را گوشزد میکند .

 

ادامه دارد .....