097657

یکی از نکات مدیریتی برای پذیرایی از میهمانان به انتخاب صحیح انواع شیرینی در مراسم مختلف بر میگردد . شما بعنوان یک مدیر پذیرایی یا کدبانوی منزل یا مدیر تدارک مراسم باید حتما در انتخاب دقیق نوع شیرینی آگاه باشید تا بتوانید رضایت میزبان یا میهمان را بدست آورید .

تعداد میهمانان و بزرگی مراسم در این انتخاب دخالت مستقیم دارد . این به این معناست که در یک میهمانی بزرگ با سلیقه های متعدد روبرو هستید . پس باید فکر همه میهمانان باشید . در بین میهمانان کودک و سالمند هم وجود دارد . احتمال حضور بیمار دیابتی و یا رژیمی نیز هست . پس با در نظر گرفتن سلیقه های متعدد باید شیرینی انتخابی از تنوع زیادی برخوردار باشد

09854545

یکی از نکات مهم انتخاب شیرینی مناسب فصل است . یعنی هر فصلی نوع مناسب شیرینی را می طلبد .

876777

در فصل تابستان در یک میهمانی بزرگ که محل و امکانات و فضای نگهداری شیرینی تر یا خامه ای موجود نیست یا محدود است و احتمال شل شدن شیرینی خامه ای و تر و بهم ریختن خامه آن میباشد , انتخاب شیرینی های شکلاتی و یا تارت خامه ای و تر هر چند که تزیین زیبایی داشته باشد اشتباه محض است . در فصل گرما بلافاصله ریخت ظاهری آن بهم میریزد و دیگر از تزیین زیبا و سفت شیرینی خبری نیست . پس حتما در فصل تابستان به این نکته دقت کنید .

655435

شیرینی های موسوم به دانمارکی که تقریبا بین تر و خشک هستند و نسبت به شیرینی خشک نرم ترند و نسبت به شیرینی تر یک درجه پایین ترند و به جای خامه با کرم یا ژله و میوه پر میشوند انتخاب مناسبی برای یک میهمانی بزرگ است و باید تنوع زیادی برای آن در نظر گرفته شود به شرطی که اندازه شیرینی ها خیلی بزرگ و حجیم و پر ملات ( ملاط ) نباشند .

Iranian Zoolbia thumb

در فصل زمستان و هنگامی که هوا سرد است انتخاب شیرینی های شهد و شربت دار مانند انواع باقلوا انتخاب درستی است . اصولا در فصل های خنک و سرد این نوع شیرینی کشش و خریدار بیشتری دارد . انواع شیرینی های مناسب برای میهمانی ها و مجالس ماه رمضان نیز مشخص هستند و معمولا پرشهد و شربت میباشند مانند زولبیا و بامیه و گوشفیل و ...

4444234

انواع شیرینی های خشک نیز هرچند شاید برخی از آنها خیلی اشتها برانگیز نباشد در تمامی سال انتخاب صحیح تری است و با توجه به مدت زمان نگهداری , از دوام بیشتری برخوردارند , میتواند در برخی مراسم مناسب باشد و باید در خرید آن نیز تنوع به خرج داد .

Persian sweets21-250x189

در مجالس پذیرایی نوروزی معمولا اندازه شیرینی ها کوچکتر و زمان نگهداری بیشتر است و در این موقعیت و مناسبت شیرینی های خشک ریز بهترین گزینه هستند . زیرا با توجه به تعطیلات نوروزی و امکان دسترسی به قنادی ها از روز اول تا آخر تعطیلات باید بتوان از میهمانان با شیرینی که خشک و کلوخه نشده پذیرایی کرد و ضمنا دید و بازدید های نوروز و تکرر دید و بازدید اجازه نمیدهد که بتوان زیاد شیرینی صرف کرد ولی اگر اندازه شیرینی ها ریز باشد میهمان دچار مشکل افزایش وزن و قند ! نخواهد شد .

Pastries

اندازه شیرینی ها نیز با مناسبت مراسم و میهمانی نسبت مستقیم دارد . برای مراسم بزرگ با تعداد بسیاری از میهمان بهتر است سراغ شیرینی هایی با اندازه مینیاتوری باشید که هم میتوان تنواع بیشتری به خرج داد و هم با صرفه تر است و هم میتوان بارها در مجلس سینی شیرینی را گرداند و ضمنا سرو کردن برای میزبان و خوردن آن توسط میهمان آسانتر است .

8765455

اینکه میهمانی عصر باشد یا میهمانی شام یکی دیگر از شرایط مهم را برای انتخاب ایجاد میکند . اصولا وقتی میهمانی شام باشد به جای تمرکز روی شیرینی ها میتوان روی دسرها متمرکز شد .

66565

برخی از انواع شیرینی ها مانند شیرینی ناپلئونی به درد سرو کردن در میهمانی های بزرگ نمیخورند زیرا گاهی به دلیل خرده های ریز روی شیرینی و یا گاهی در برخی شیرینی ها مانند پودر قند , باعث ریختن خرده ها و پودر قند و نیز ریخت و پاش در محیط میشوند و خوردن آن برای میهمان هم سخت تر است .

f32d8da02574

در میهمانی های بزرگتر مانند نامزدی و عروسی و پاگشا و .... باید از شیرینی های مجلسی و ساده تر که مواد کمتری دارند بیشتر عرضه شود . زیرا احتمال وجود دارد که اشخاصی مثلا گردو و کشمش و .... را دوست نداشته باشند . البته اگر مقدار بیشتری شیرینی خریداری میشود بهتر است تنوع بیشتر به آن داد و در اینصورت اشکالی ندارد که شیرینی های با مواد بیشتر سرو شود زیرا قدرت انتخاب شیرینی دلخواه وجود دارد .