32

یک منزل پاکیزه , ابتدا باید آشپزخانه ای پاکیزه داشته باشد . مدیریت کارآمد و تمیزی و نظیفی بانوی خانه را باید از آشپزخانه محک زد ! برای اینکه کار نظافت آشپزخانه آسان و ساده باشد و در بانوی خانه ایجاد انگیزه کند تا همیشه آشپزخانه ای پاکیزه داشته باشد چکار باید کرد ؟  اصولا برای نظافت آشپزخانه از کجا شروع باید کرد ؟ آیا یک اشپزخانه نامرتب را میتوان به راحتی نظافت کرد ؟

53

اگر برای نظافت منزل خصوصا آشپزخانه هیچگاه رغبتی حس نمی کنید بدانید آشپزخانه شما مرتب نیست ! لوازم و مواد و وسایل به درستی بر سرجای خود قرار ندارند . همین امروز کمر همت بسته و در چیدمان آشپزخانه دوباره نجدید نظر کنید . از کابینت های آشپزخانه حد اکثر استفاده را بکنید .

اگر جا کم دارید از نجار محل بخواهید داخل کابینت های آشپزخانه شما یک طبقه اضافه کند ! آنوقت مشاهده خواهید کرد که فضای کابینت های شما بسیار جادار شده و از لوازمی که بیرون مانده چگونه خلاص میشوید . ! اگر قفسه های اشپزخانه شما دو ردیف است آنها را سه ردیفه کنید . این یک راهکار بسیار مطمئن و عملی برای جادار کردن فضای کابینت هاست !

سپس فضای کابینت ها را به لوازم و مواد شبیه بهم اختصاص دهید .

تمام لوازم اسقاط و به درد نخور را به انبار منتقل کنید و سر فرصت یا از آنها استفاده ای بهینه انجام دهید یا به فردی که میتواند از آن استفاده کند بسپارید .

86

نکته اول : قبل از نظافت و مرتب کردن آشپزخانه , باید همه اعضای خانه که در آشپزخانه رفت و آمد دارند یاد بگیرند هر وسیله ای را پس از استفاده در سر جای خود بگذارند . هر غذایی که درست میکنند و هر بسته و شیشه ای که از کابینت یا یخچال بیرون آورده میشود باید دوباره سرجای اول قرار بگیرد . اگر هرکسی هر وسیله ای یا مواد را بردارد و سرجایش قرار ندهد به زودی در آشپزخانه هرج و مرج ایجاد میشود . یک اشپزخانه شلوغ در بانوی خانه انگیزه ای برای نظافت ایجاد نمیکند و شخص گیج و مبهوت میماند که از کجا شروع کند و در نتیجه مرتب کار عقب میفتد .

665

اگر قرار باشد 4 نفر ریخت و پاش کنند و یک نفر جمع و جور کند مطمئن باشید به زودی آشپزخانه یه مغازه سمساری بدل خواهد شد . پس حتما به افراد حانواده لزوم اینک کار را گوشزد کنید و خودتان نیز این نکته را همیشه دقیقا رعایت کنید . هر وسیله ای پس از استفاده و شستشو و خشک کردن باید به سرجای اولیه بازگردانده شود .

066

تبصره اول : برای اینکار باید از قبل برای هر وسیله ای جای مشخصی نعیین شود . تمام وسایل یا مواد شبیه بهم در یک قفسه باید قرار گیرد . ادویه جات در یک قفسه باشند . حبوبات در یک قفسه قرار گیرند . شوینده ها و .... و لوازم برقی در یک کابینت در کنار هم باشند . با اینکار هر کسی با علم به اینکه کابینت لوازم برقی را میشناسد میتواند هر وسیله برقی را پیدا کند و بردارد و سپس سرجای دقیق خود قرار دهد .

74

با انجام و رعایت موارد بالا نیمی از مشکلات خانه و آشپزخانه حل خواهد شد . به یاد داشته باشید که قابلمه ها و تابه ها و شیرجوش ها هم باید در جای بخصوصی قرار گیرند همانطور که بشقاب ها و ظروف و قاشق و چنگال ها هم جای مخصوص به خود را دارند .

057

تبصره دوم : موادی مانند لیمو امانی ( عمانی ) و حبوبات و برنج و بنشن و ... و سیب زمینی و پیاز نیز باید در خنک ترین قسمت آشپزخانه و دور از نور قرار گیرند .

750

اگر بالکنی دارید که نور گیر نیست و همیشه خنک است میتوانید با تعبیه فضایی خاص یا حتی تهیه یک کابینت برای نگهداری سیب زمینی و پیاز و برنج و حبوبات سالانه از آن استفاده کنید به شرطی که آفتاب روی آنها نیفتد و زمستانها روی آنها را طوری بپوشانید که از سرما یخ نزنند .

 

بهترین روش مدیریت در چیدمان و نظافت آشپزخانه 2

ادامه دارد ....

 

مباحث فنگ شویی در چیدمان و نظافت منزل  را حتما مطالعه کنید .

مدیریت پذیرایی و نظافت در منزل و اماکن