kitchen-Pembroke

با رعایت این نکات یک آشپزخانه زیبا و راحت داشته باشید

داشتن یک آشپزخانه رنگارنگ و شاد می تواند به ما انرژی و نشاط ببخشد، اما در عین حال نباید رنگ هایی را انتخاب کنیم که بعد از یک یا دو هفته تکراری و خسته کننده می شوند. تنوع رنگ ها هم نباید از حد خاصی بیشتر شود و رنگ های انتخاب شده باید با هم همخوانی داشته باشند. رنگی را انتخاب کنید که چشم را آزار نمی دهد و مناسب محیط آشپزخانه است. قبل از انتخاب رنگ یا کاغذدیواری نمونه های کوچکی را کنار هم قرار دهید تا مشخص شود که با هم زیبا به نظر می رسند یا نه.


● رنگ ها
رنگ هایی را انتخاب کنید که با هم تضاد یا هماهنگی جذابی را به وجود آورند. کابینت ها یا وسایل رنگارنگ می توانند دکوری روشن ایجاد کنند. اگر آشپزخانه تان کوچک است رنگ اصلی را خنثی و کمرنگ، و جزئیات و وسایل را رنگارنگ انتخاب کنید.


● طرح ها
کاغذدیواری های طرح دار می توانند در ایجاد یک طراحی زیبا و رنگارنگ موثر باشند. مراقب باشید چون بعضی طرح ها آشپزخانه را کوچک تر نشان می دهند.


● جزئیات
اگر رنگ اصلی را خنثی انتخاب کرده اید، از ظرف ها، صندلی ها و سایر وسایل رنگارنگ و پررنگ استفاده کنید.
اما در این جا این سوال پیش می آید که چه کنیم تا آشپزخانه مان در عین زیبایی راحت باشد؟ اگر شما هم این سوال را دارید مطلب زیر را بخوانید.
یکی از ویژگی های یک آشپزخانه راحت، روشن بودن است. آشپزخانه ای که پر از نور طبیعی باشد و رنگ های به کار رفته در آن نور را منعکس کنند، همیشه راحت به نظر می رسد.


● صندلی های راحت
اگر آشپزخانه تان به اندازه کافی بزرگ است، از صندلی های نرم بزرگ استفاده کنید چون این صندلی ها عنصر راحت بودن را حتی به آشپزخانه های مدرن و پیشرفته اضافه می کنند.
گل ها. پارچه های گل دار یا حتی یک گلدان به آشپزخانه شما نوعی طراوت رومانتیک می بخشد. پس پرده ها، حوله ها یا وسایل را گل دار انتخاب کنید.


● وسایل چوبی
استفاده از چوب به قسمت های مختلف خانه گرما می بخشد. حتی در طراحی آشپزخانه های مدرن هم می توان از چوب استفاده کرد. کابینت های چوبی باعث می شوند دکور آشپزخانه راحت تر به نظر برسد، در حالی که وسائل فلزی به آشپزخانه جلوه ای مدرن می دهند. گرد آوری از سایت برترین ها