a43443

شاید در وهله اول فکر کنیم گرفتن سفارش در رستوران از مشتریان به ظاهر کار دشواری به نظر نمیرسد . ولی فاجعه زمانی آغاز میشود که چند نفری به رستوران یا کافی شاپ رفته باشبم و سفارش ها متعدد و متنوع باشد .

حتما برای شما اقلا برای یکبار اتفاق افتاده که سفارش را اشتباهی آورده باشند و تازه شاکی هم شده باشند که اینقدر شلوغ کردید و همه باهم سفارش دادید که مهماندار رستوران و یا کافی شاپ مرتکب اشتباه شد !!!

 

0985545

سفارش گرفتن از مشتری با اینکه کار پیچیده ای نیست ولی هنر جذب و جلب یک رستوران دار را به رخ رقبا خواهد کشید . مهمانداری که موظف به گرفتن سفارش از مشتری است , باید ابتدا آراسته و مرتب و تمیز , خوش برخورد و خوش سیما و مهربان و با تجربه و پر حوصله باشد . سپس حضور ذهن خوبی هم داشته باشد . به قواعد و اصول گرفتن سفارش آشنا باشد .

098757

این کار خصوصا برای میهمانداران یک موسسه خدمات تشریفات و مجالس امری ضروری است . برای بهینه سازی خدمات رستوران و کافی شاپ , اصول و قواعدی تدوین شده آموزش داده میشود . یک رستوران دار موفق باید برای تمام پرسنل خود برنامه آموزشی ترتیب دهد و در قالب دوره ای کوتاه مدت حداقل آموش های لازم را برای آنها فراهم کند . دنیا دنیای رقابت است . و گوی رقابت در دستان اشخاصی است که به اصول مدرن خدمات و سرویس دهی در اماکن عمومی آشنایی و تسلط داشته باشند .

در حالیکه شاید به نظر افراد معدودی اینکار خیلی ضروری نباشد , ولی وقتی رموز موفقیت موسسات تشریفات و مجالس و هتل ها و رستوران ها و کافی شاپ  های شلوغ و معروف را بررسی می کنیم متوجه میشویم که یکی از نکات بسیار مهم , برخورداری آن مکان از پرسنل آداب دان و تربیت شده برای پذیرایی صحیح می باشد .

waiter-tray

یکی از مواردی که  در دوره های آموزش به آن میپردازند , اصول صحیح و مدون جهت پذیرایی و میهمانداری در اماکن مختلف است .

اصول پذیرایی و میهمانداری صحیح

در این کلاسها نحوه به دست گرفتن سینی توسط میهماندار و نیز تفاوت وضعیت دستها به هنگام آوردن و بردن ظروف پر و خالی را بسیار جالب به صورت زیر به تصویر کشیده میشود :

a5gh667

1 -  یک میهماندار هنگام آوردن سینی یا بشقاب محتوی غذا آنرا خیلی نباید بالا بگیرد . محتویات زیبا و تزیین شده باید در معرض دید همه مشتریان که نشسته اند ! نیز قرار گیرد و در واقع گالری متحرک نمایش آن کافی شاپ یا رستوران بشمار رود .

14455

2 - یک میهماندار هنگام برگرداندن ظروف خالی که باقیمانده و خرده های غذا و یا استخوان و غیره هم در داخل آن وجود دارد باید بداند که چون منظره جالبی ندارد و احتمالا با دیدن آن افراد داخل سالن نیز اشتها زده می شوند !  باید سینی را چگونه بالاتر از سطح دبد افراد نگهدارد تا محتویات شلوغ و کثیف داخل آن ها دیده نشود !

b33223

3 - یک میهماندار حتی باید بداند که در اماکن شلوغ مانند جشن ها و مجالس , سینی یا ظرف پذیرایی را چگونه باید بالای سر گرفته و از میان جمعیت عبور دهد که به طور اتفاقی با میهمانان برخورد نکند و مشکل ایجاد نشود .

a545554

4 - یک میهماندار باید آموزش های لازم را فرا گرفته باشد تا بداند یک بشقاب سرد و

HotPlate

یا اینکه یک بشقاب داغ را چگونه و از کدام قسمت باید با نوک انگشتانش با ظرافت به دست بگیرد که تا رسیدن به میان سالن و جلوی میز مشتری , بشقاب غذا به خاطر داغی غذا  روی میز مشتری رها نشود !

ap323

میهماندار باید آموزش دیده باشد تا بداند برای جلوگیری از سوختن دستش به هنگام بردن غذای داغ برای مشتری , نوک انگشتان باید روی شیار یا پایه باریک زیر بشقاب قرار بگیرد تا بتواند بشقاب را روی مشتری آرام و بیصدا , بدون رها شدن قرار دهد .

....  و نکات بسیار مهم دیگری در کلاس های آموزشی ارائه میشود تا بتوان در حیطه کار موسسات و رستوران و کافی شاپ و اماکن دیگر منحصر به فرد و بی رقیب بود ! و به صنعت توریسم که ریشه های آن در حال حاضر در حال خشکیدن است , رونق بیشتری بخشید .