afrefre

تا کنون برای شما اتفاق افتاده از بیرون غذایی خریداری کرده باشید و هنگامی که به مقصد رسیدید چربی و عصاره غذا نشت کرده باشد و تمام اتومبیل را آلوده کرده باشد ؟ به نظر شما یک رستوران تا چه اندازه در قبال مواد غذایی فروخته شده خود تعهد دارد ؟ از وقتی از درب رستوران خارج شدید آیا تا هنگام سرو غذا میتواند بعهده رستوران باشد یا یعهده شما ؟  آیا پول بسته بندی که صاحب رستوران میپردازد هزینه است یا سرمایه گذاری ؟؟!!

acuum packaging vac bags

تفاوت رستوران ها را میتوان با همین ریزه کاری ها متوجه شد . وقتی غذای خریداری شده تا منزل سالم میرسد چه پیامی برای مشتری در بر دارد ؟

ما پاسخ این سوالات و برداشت آن را بعهده شما میگذاریم .

affgrdsf

یک رستوران خوب اگر در فکر بازگشت مجدد مشتریان خود باشد باید فکر این موارد را قبلا کرده و در صدد جستجوی چاره ای مناسب باشد . اینکه غذا در ظرف یکبار مصرف و در بسته تحویل مشتری داده شود , ولی درب ظرف در هنگام جابجایی باز شود و روغن و چربی کباب کوبیده کاملا خارج شده و نشت کند و اتومبیل شما را کثیف کند, آیا میتواند عامل جذب مشتری باشد یا دفع آنها ؟

a264410

در هر رستورانی که سیستم بخر و ببر وجود دارد , نکته پر اهمیت سالم رسیدن غذا به منزل است . اگر تا امروز به این تکته توجه نکرده اید بدانید یکی از عوامل دخیل در عدم موفقیت برخی رستوران ها , همین نکته بوده است . بسته بندی یعنی صدور یک شناسنامه شکیل برای محصول !  البته بسته بندی های غذاهای فست فود خیلی بهتر از بسته بندی غذاهای سنتی ماست  . بهتر است در مورد بسته بندی غذاهای سنتی تجدید نظری صورت گیرد .

agfrg

یک دستگاه واکیوم یا چیزی نظیر این از موارد , برای بسته بندی مطمئن غذاها ضروریست و علاوه بر سالم رسیدن غذا و بهم خوردن شکل و فرم و مخلوط شدن آن با دیگر اجزا غذا , از ورود آلودگی و خروج عصاره آن نیز جلوگیری میکند . بسته یندی در دار در داخل این وکیوم کاملا ایمن به مقصد خواهد رسید و مشتریان شما از این بابت همیشه شما را در الویت خرید اول قرار خواهند داد .

 
دستگاه وکیوم سیلر