1Iron2

چه از اتو کردن خوشتان بیاید و چه از این کار منزجر باشید به هرحال باید در منزل یک اتوی مناسب داشته باشید ! آنچه که برای خرید یک اتوی مناسب نیاز میباشد توانایی و سرعت آن در باز کردن چروک های لباس است . امروزه وسایل جدید و مدرن با ویژگی های جدید که شاید بعضا هم به کار ما نمیاید , روانه بازار شده اند و کار انتخاب ما را دشوارتر کرده اند .

1hj652

برای خرید اتو باید ابتدا بازار را بررسی کرد . انواع اتوهای پرس و بخار و ساده و بی سیم و شارژی با کف ساده و تفلون و سرامیکی در بازار موجودند . سپس باید بررسی کرد که کدامیک با موارد مصرف شما متناسب میباشند ؟

1hj6520

آیا مصرف خانگی دارید یا برای مصارف فروشگاهی یا خیاطی نیاز دارید ؟ آیا شما خیال دارید پرده ها و روتختی و .... را نیز خود در منزل اتو کنید ؟ آیا تمامی البسه منزل را در منزل اتوکشی خواهید کرد ؟

1Iron1

 

این قلم جنس نیز نیاز به مطرح کردن پرسش هایی از سوی شما دارد .

1 - انتخاب اتو کار ساده ای نیست . ولی باید ابتدا از خود بپرسید برای چه منظوری اتو را نیاز دارید ؟ مصرف خانگی با بیشتر ؟ اگر مصارف خانگی است در حال حاضر خرید اتوی بخار به مراتب سنجیده تر از اتوی ساده است . زیرا با اتوی بخار بسیار راحت تر و سریع تر البسه را اتوکشی خواهید کرد . اگر در خود همت اتوکشی انواع منسوجات مانند پرده و رویه مبلمان و غیره را ندارید زیر بار خرید اتو پرس مبله نروید . زیرا هم به جا و فضای مناسب نیاز خواهید داشت و هم دیگر امکان فرار از زیر بار این اقلام چروک و سپردن آنها به خشکشویی و اتوشویی را نیز نخواهید داشت !

2 - چه مقدار هزینه برای خرید آن در نظر دارید ؟ چه میزان بودجه ای برای خرید آن در نظر گرفته اید ؟ در فکر خرید اتوی گرانقیمت ولی بالاتر از سطح توقع خود نباشید . اتو وسیله دکوری نیست و قرار نیست خریداری شود که شاید روزی به درد شما بخورد . پس حتما کارآیی آن را مد نظر داشته باشید و از خرید دستگاه گرانی که شاید هیچگاه از آن استفاده نکنید , نباشید .

هزینه و بودجه را نیز متناسب با کارآیی آن در منزل خود در نظر بگیرید .

3 -  مانند هر  وسیله برقی دیگر باید ابتدا میزان وات Watt دستگاه را مشاهده کنید که برای یک اتو این میزان حدود 1400 وات به بالا مناسب ترند در مدت زمان کوتاه تر با قدرت بیشتری به ما در باز کردن چروک های لباس یاری میرسانند .

1Iron5

4 -  رنگ و طرح آخرین موردی است که باید در نظر داشت . ولی امروزه اتوهای شارژی و بدون سیم همانند تلفن های سیار منزل کارآیی خوبی دارند و مجبور نیستید حتما نزدیک به پریز برق کار اتوکشی را انجام دهید . این ویژگی قیمت اتو را افزایش خواهد داد . 

5 - از میان برند های امتحان شده و معروف انتخاب کنید . از چند نفر خریدار قبلی و کدبانوی باتجربه سوال کنید . تنها به گفته های فروشندگان و قول و نوشته های آنان اکتفا نکنید . چندین برند را انتخاب کرده و ویژگی های محصولات آنها را باهم مقایسه کنید . همه برندهای معروف و خوب دفترچه هایی دارند و حتی وارد کنندگان متعهد هم ملزم هستند آنها را به فارسی ترجمه کرده و در اختیار خریداران قرار دهند . همه اتوها درجه تنظیم دارند . اکثرا محفظه آب و خروج بخار دارند . ویژگی ها و مقدار وات آنها را مقایسه کنید . قیمت ها را نیز مد نظر داشته باشید .راحتی خود را نیز در نظر بگیرید . خیلی در بند رنگ و مدل فضایی نباشید بلکه به کارآیی آن توجه کنید .

1Iron6

ویژگی قطع و وصل اتوماتیک دستگاه یکی از موارد است . درجه تنظیم خروج بخار با شدت زیاد و کم نیز یکی دیگر از ویژگی هاست . البته این ویژگی ها کمی قیمت را متفاوت تر میکند .

آنطور که از مطالب منتشر شده بر میاید در حال حاضر اتوهایی با کف سرامیکی بالاترین تکنولوزی را دارند . کفش سرامیکی یا ذغالی یکدست باعث میشود دیرتر گرما را از دست بدهد و گرما یکدست و یکنواخت روی سطوح اتو پخش شود و در دمای بالا از چسبیدن الیاف لباس ها با آن جلوگیری میشود و کف اتو همیشه تمیز تر خواهد ماند و نسبت به اتوهایی با کف تفلون ارجحیت و دوام بیشتری دارند . زمان کمتری برای اتوکشی صرف خواهد شد .