restaurabt13

برای شما رستوران چگونه جایی است ؟ برای چه به رستوران میروید ؟ چه مواقعی به رستوران میروید ؟ به نظر شما رستوران فست فود و رستوران کلاسیک چه تفاوتی دارد ؟ آیا بیماران خاص غذایی و افرادی که رژیم دارند میتوانند به رستوران مورد علاقه خود بروند ؟

 پاسخ این سولات به نحوع نگرش شما نسبت به رستوران و فرهنگ و آداب غذایی و غذاخوردن و تفریح بستگی دارد . رستوران رفتن یکی از بهترین اوقات ما محسوب میشود . در مفهوم لغوی رستوران به جایی میگویند که در آن غذا بتوان سفارش داد و غذا خورد . آیا در کنار خوردن و نوشیدن چه اتفاقاتی قرار است بیفتد ؟ انتظار شما از این محل چیست ؟

restaurabt11

 به نظر خیلی از افراد رستوران جایی است در عین حال متفاوت از خانه است تا بتوانیم با رفتن به آنجا در زندگی روزمره تنوع ایجاد کنیم و شبیه خانه نباشد تا با دیدن جایی متفاوت در صدد زدودن یکنواختی و کسالت روحیه خود برآییم و از طرفی باید جایی باشد که احساس غربت نکنیم و فضا سنگین نباشد و به بیان دیگر خود را در خانه حس کنیم !!

restaurabt10

 رستوران باید جایی باشد که در آن احساس راحتی کنیم. امروزه تنوع در سبک چیدمان رستوران زیاد شده و افراد میتوانند فضا و سبک رستوران خود را بنا به سلیقه انتخاب کنند . در کنار همه این نکات , چندین نکته مشترک وجود دارد و همه افراد صرفنظر از عقاید و سلیقه های مختلف در چندین گزینه اتفاق نظر دارند . یک رستوران خوب در ابتدا باید محیطی گرم و صمیمی و تمیز و نظیف و از نظر بهداشتی دارای استانداردها لازم باشد و این استانداردها از بدو ورود قابل روئیت است و حتی اگر قادر به دیدن آشپزخانه و محل تهیه و آماده کردن غذا نباشیم با دیدن قسمتی از فضا میتوانیم حدس بزنیم که پشت پرده چه خبر است .

کیفیت غذا و کمیت متناسب غذا با قیمت آن , در وهله بعد میتواند یک رستوران خوب را برجسته تر از دیگران نشان دهد . امروزه به دلیل پیشرفت جنبه های مختلف ارتباطات , آوازه شهرت مثبت و منفی یک رستوران به سرعت در میان مردم منتشر میشود . گرینه های شما هرچه باشد حتما در مشترکات فوق با ما اتفاق نظر دارید .

v8ijok2wsfd

رستوران رفتن امروزه فقط برای خوردن و نوشیدن نیست . فقط به افراد خاص خلاصه نمیشود . همه افراد با هر ذائقه و سلیقه ای میتوانند رستوران خود را در میان فهرست رستوران ها بیابند حتی خام گیاه خواران و احتمالا بیماران دیابتی و سلیاک و .... از نظر اغلب افراد رستوران رفتن یک تفریح بسیار جالب محسوب میشود و میتواند اوقات فراغت ما را پر کند و باعث سپری کردن ساعاتی خوش با دوستان و آشنایان و عزیزان مان باشد .

v8ijok26e7

از انگیزه گذران اوقات و علاقه افراد به سبک های مختلف و تنوع طلبی آنان میتوان بهره گرفت و به تاسیس رستوران هایی اقدام کرد که تعداد بیشتری از مردم را در خود جا داده و فرصت و اجازه بیشتری برای درنگ کردن و نشستن به انها بدهد و رستوران را از محل خوردن و نوشیدن به محل و فضایی تبدیل کند که بتوان ساعات خوشی برای همه مردم عادی و شاغل در امور بازرگانی , از هر سن و جنسی رقم بزند . رستوران هم مانند بسیاری از وجه های دیگر زندگی میتواند تخصصی عمل کند . فکر کنید امروز تمایل دارید که به یک رستوران یا کافی شاپ زنانه بروید و گزینه های زیادی در سراسر شهر در پیش روی شماست !

v8ijok2

ایجاد رستوران و کافی شاپ برای سنین خاص و برای جنس خاص و یا مشاغل خاص میتواند جاذبه ای جدید داشته باشد و حس تنوع طلبی و دگردوستی برخی افراد را ارضا کرده و صاحب رستوران با دست زدن به طرح های ابتکار , میتواند به جلب و جذب مشتری بیشتری بپردازد .

v8ijok26e

راه اندازی یک بوفه جالب  توجه برای کودکان میتواند نقطه عطفی برای شروع این تحولات باشد !

v8ijok26e7dfs

یکی از همین تنوع هایمیتواند گریل کردن گوشت و انواع سبزیجات بر سر میز توسط خود مشتری باشد ! یکی از جاذبه های سبک آشپزی کره ای همین میز های مجهز به کباب پز و هود است که در میان هر میز برای مشتریان تعبیه شده و به میل و درخواست مشتری , تهیه و سرو همگی مواد خوراکی توسط خود مشتری صورت میگیرد .

v8ijok26e7df

تمامی مراحل آماده سازی و سرو غذا و سس ها و دورچین و سالاد ها در همین جا بر سر میز در حضور مشتری انجام میشود . در صورت درخواست مشتری یکی از میهمانداران رستوران میتواند برای سرو و کباب کردن غذا سر میز مشتریان حضور داشته باشد و این کار را برایشان انجام دهد .

v8ijok26e7dfsfd

وجود یک هود قوی برای اینکه لباس مشتریان بوی دود نگیرد از ضروریات است . ولی سبک جالبی است که شاید حس تنوع طلبی عده زیادی را ارضا کند . البته بنا به شواهد و قرائن غذاهای کره ای بهترین غذاهای دنیا هستند زیرا با حداقل میزان روغن و چربی تهیه میشوند . اغلب غذاها به صورت کبابی و گریل و به همین روش تهیه می شوند و در نتیجه با چنین غذای سالمی کلسترول در خون افراد کمتر وجود دارد و شما کمتر میتوانید یک فرد کره ای را مشاهده کنید که با وجود سن بالا , چهره ای پیر و مویی سفید داشته باشد !

آیا وقت آن نرسیده که دیگر تقلید و تکرار در راه اندازی رستوران های قدیمی تعطیل شود و کم کم به سالم سازی غذاها و انتخاب بهترین روش های آشپزی و در عین حال به تخصصی شدن محل عرضه آن فکر کنیم ؟!!