1candl18

بهترين رستوران جهان در کاتالونیای «اسپانيا» كه نقش چشمگيری در جذب گردشگران به اين كشور داشت، برای هميشه تعطيل شد. در شرایطی كه صنعت گردشگری كشور اروپایی «اسپانیا» در سال‌های اخیر و پس از بحران جهانی اقتصادی در شرایط مطلوبی قرار ندارد، بهترین رستوران جهان در این كشور كه همواره نقش چشمگیری در جذب گردشگران به «اسپانیا» داشت، برای همیشه تعطیل شد. این رستوران متعلق به سرآشپز اسپانیایی ؛ فران آدریا Chef Ferran adria بود .

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رستوران «ال‌بویی» در شهر «روزز» در شمال شهر زیبای «بارسلون» در اسپانیا كه تنها شش ماه از سال باز است و سالانه حدود دو میلیون نفر را در لیست انتظار خود دارد، بهترین رستوران جهان بوده و مدیر آن مجبور شده بدلیل بحران اقتصادی درهای آن را برای همیشه ببندد، این در حالی است كه پیش‌بینی می‌شود در سال جاری میلادی در حدود ‌‌٥٤ میلیون گردشگر از اسپانیا بازدید كنند كه نسبت به سال گذشته ‌‌2.5 درصد افزایش را نشان می‌دهد و می‌تواند به ایجاد ‌‌١٠ هزار فرصت جدید شغلی در این كشور منجر شود.

درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری در حدود ‌‌١١ درصد از تولید ناخالص داخلی (GDP) اسپانیا را به خود اختصاص داده و در سه ماهه نخست امسال نیز در حدود ‌‌٩ میلیون گردشگر به اسپانیا سفر كردند كه ركورد جدیدی محسوب می‌شود كه این كشور را درمیان پنج مقصد برتر گردشگری اروپا در رتبه نخست قرار داده است. بخش اعظم گردشگران اسپانیا از آلمان و انگلیس بوده‌اند، این درحالی است كه در ماههای اخیر گردشگران این كشور از كشورهای عربی حوزه خلیج فارس نیز رشد چشم‌گیری داشته است.

اسپانیا در بین كشورهای عضو اتحادیه اروپا بیشترین شاغلان را در صنعت گردشگری داشته و به عنوان یكی از مقاصد برتر گردشگری جهان هر ساله میزبان میلیون‌ها گردشگر از كشورهای مختلف به ویژه انگلیس، آلمان و فرانسه است، هم‌چنین هفت درصد از نیروی كار این كشور نیز در صنعت گردشگری و یا صنایع مرتبط به كار اشتغال دارند. از   zaneparsi.ir