656546

تنظیم یک منو جهت میهمانی صرفنظر از اینکه رسمی است یا غیر رسمی , به عواملی زیادی بستگی دارد . این عوامل به ذهنم رسید :

یکی از این عوامل کلیدی زمان است . باید سنجید تا زمان برگزاری میهمانی چقدر زمان باقی مانده است . طبق زمان باقیمانده میتوان منویی تنظیم کرد که خرید و تدارک و تهیه لوازم و مواد مورد نیاز و آماده سازی آنها مشکل ساز نباشد . اگر قرار است غذا یا دسر میهمانی از میان دستوراتی تهیه شود که تا به حال تست نکرده و شخصا تهیه نکرده اید در زمان باقی مانده فرصت خواهید داشت که با آن دست و پنجه نرم کنید ولی اگر فرصت کم است و وقتی برای تست کردن ندارید بهتر است از خیر درست کردن آن بگذرید و ریسک نکنید .

 

ضمنا از فرصت به خوبی استفاده کنید و از قبل موادی را که میتوان در وقت آزاد تهیه کرد را درست کنید و در فریزر نگهداری کنید . مانند خرد کردن لوبیا سبز یا سرخ کردن سبزی و یا تهیه عصاره مرغ . البته همه اینها را میتوانید از فروشگاه های دور و نزدیک تهیه کنید ولی اگر تصمیم داشته باشید همه مواد خانگی باشد نیاز به فرصت بیشتری دارید .

 

این مهمانی در چه موقعی از شبانه روز برگزار میشود یعنی برای ناهار برگزار میشود یا شام ؟ منوهای شام با ناهار متفاوت هستند . غذاهای شام سبکتر و بیشتر از میان خوراک ها انتخاب میشوند و از آش بعنوان پیش غذا نباید استفاده کرد . دسرها باید ساده تر و کم حجم تر باشند . برای ناهار میتوان از پلوها یا چلو و خورش و حتی آش بهره گرفت .

 

میهمانان شما از چه رده سنی هستند ؟ هرچه میهمانان یکدست باشند کار میزبان در انتخاب و تنطیم منو آزاد تر و راحت تر است . واضح است که غذاهای جوانتر ها با میانسالان فرق دارد . جوان تر ها بیشتر پذیرای خوراک ها و غذاهای فرنگی و مدرن تر هستند و از غذاهای جدید و فانتزی بیشتر از دیگران استقبال میکنند ولی میانسالان با غذاهای سنتی میانه بهتری دارند . جوانترها از مزه های ناآشنا و خیلی متفاوت زیاد متعجب نمیشوند ولی اصولا میانسالان کمتر در این زمینه سورپرایز را میپسندند . 

 

مناسبت برگزاری نیز یکی از عواملی است که باید در نظر داشت . در هر مناسبتی میتوان غذاهای خاصی ندارک دید و به بیان بهتر , مناسبت میتواند ایده خوبی جهت تنظیم منو به میزبان بدهد .مثلا برای شب یلدا میتوان ایده های جالبی از انار و هندوانه برای تهیه دسر و نوشیدنی و غذا را انتخاب و عملی کرد . یا به مناسبت سال نو و نوروز میتوان از ماهی و سبزی پلو و ... تدارک دید . حتی در تزیین ها نیز مناسبت ها دخیل هستند .

 

تبحر شما در تهیه غذاهای خاص شرط لازم برای انتخاب و تنظیم منو است . طبیعتا غذایی را که تا به حال از تهیه آن خیلی راضی نبودید , برای میهمانان درست نخواهید کرد .

از نظر اقتصادی بهتر است از موادی در تهیه غذاهای انتخابی استفاده کنید که تهیه آنها راحت و اقتصادی تر است و شما را با دشواری روبرو نخواهد کرد .

 

یکی دیگر از عوامل خود میهمانان هستند . به این معنا که مرتبه قبل برای میهمانی در منزل شما چه منویی ارائه شده بود ؟ اگر میهمانی رسمی است نباید غذای تکرار مرتبه پیش تهیه و عرضه شود .

 

به منوی پدیرایی میهمانان ( در منزل خودشان ) شما هم بستگی دارد . زیرا پسندیده نیست آنها برای شما در میهمانی خودشان بوقلمون و کالاماری ! طبخ کرده باشند و شما با کالباس و سالاد الویه پذیرایی کنید ! البته  لازم نیست که شما هم تخم بلدرچین و شتر مرغ درست کنید تا رسم میهمان نوازی را تلافی کنید . بلکه فقط قصد این است که تقریبا متعادل باشید . بطور مثال  اگر آنها سبزی پلو درست کرده بودند, درست نیست که شما هم عینا همان را انتخاب کنید . کمی تنوع به خرج دهید ولی نه کمتر و نه بیشتر که هم سوء تفاهم پیش نیاید و پوز زدن برداشت نشود و هم تکراری نباشد .

 

ضمنا مطمئن باشید که غذایی را که قرار است تهیه کنید همه میهمانان شما دوست دارند یا نسبت به آنان آلرزی ندارند . اگر میهمان ناآشنا باشد این کار دشوار است ولی میتوانید خیلی سراغ غذاهای ناآشنا نروید و غذایی روتین تر و همه پسندتر انتخاب کنید .

 

بهترین کار این است که پس از اینکه این عوامل را مد نظر قرار دادید فهرستی از غذایی که میتوان با توجه به این عوامل تهیه کنید را انتخاب کرده و سپس سر فرصت از داخل آنها مجددا غذاهایی انتخاب کنید که بیشتر مواد را در اختیار دارید و خرید کردن آن آسان تر است  و سپس شروع به زمان بندی کنید که از باقی مواد و مایحتاج کدام یک ابتدا باید خریداری شوند و زمان نگهداری ندارند یا زمان نگهداری آن طولانی تر است . مثلا خرید لوبیا چیتی مورد نیاز با خرید کاهو نباید همزمان باشد .

 

اگر بازهم عواملی دیگر به ذهنم رسید بحث را ادامه خواهم داد .