123434

 

با استفاده از یک منوی از پیش آماده میتوانید برای یک میهمانی غیر رسمی منو تنظیم کنید . ابتدا روز میهمانی باید مشخص باشد . تا آن زمان باید فرصت کافی برای آمادگی پیدا کردن داشته باشید . اگر غذاهای جدید قرار است درست کنید حتما اقلا یکبار آنرا تهیه کرده تا نکات ضروری آن معین شود و روش تهیه آن برای شما کاملا جا بیفتد . در غیر اینصورت از غذاهایی که قبلا تست کرده اید انتخاب کنید .

 

در این میهمانی به احتمال زیاد میهمانان و مدعوین آشنا هستند و شما با سلیقه آنها آشنایی دارید . پس غذاهایی که مورد پسند میهمانان تخواهد بود را حذف کنید .

 

با بجا ماندن غذاهایی که مورد پسند واقع خواهند شد باید بتوانید با امکانات موجود خود , روش تهیه و لوازم ضروری را مشخص کنید . مثلا اگر فر شما کار نمیکند طبیعتا نباید سراغ غذاهایی بروید که با فر طبخ میشوند . اگر در میان جمع فردی هست که روغن مصرف نمیکند اقلا یکی از غذاها باید بدون روغن طبخ شود . اگر در میان میهمانان و مدعوین شخصی هست که میدانید گیاهخوار است یکی از غذاها باید از غذاهای گیاهی تهیه شود .

 

اکنون دقت کنید که آیا غذا برای شام تهیه میشود یا ناهار ؟

پس برای شام از غذاهای پر چرب و سنگین انتخاب نکنید . اگر هوا سرد است میتوانید برای پیش غذا سوپ یا یکی از آَش های رقیق را برای شام درست کنید ولی در تابستان بهتر است پیش غذا از نوع آش و سوپ نباشد .

برای ناهار میتوانید از پلو های مخلوط و باب طبع مدعوین هم درست کنید . آش حتی آش رشته برای ناهار مناسب است به شرط آن که در کنار آن دسرهایی مانند شله زرد یا حلوا و شیربرنج که سنگین هستند طبخ نشود .

 

در میان جمع اگر میهمان مسنی هست باید دسر شما اقلا یک نوع دسر سنتی هم باشد که باب طبع او قرار گیرد . از دسرهای خیلی شیرین و خیلی سرد استفاده نکنید مگر اینکه جایگزین برای آن داشته باشید یا مطمئن باشید که همه آن را دوست دارند . با این تدابیر انتخاب شما کم کم دارد شکل میگیرد .

 

برای میهمانی غیر رسمی لازم نیست زیاد تدارک ببینید . یک پیش غذای ساده و یک غذای اصلی و یک خوراک و یک دسر به نظر کاملا کافیست . ماست و سالاد فصل هم در کنار آن کاملا مناسب است . زیاد از تشریفات استفاده نکنید تا حس راحتی میهمانان از آن ها گرفته نشود .

از قبل خرید را انجام دهید و اصولا خرید موادی که میتوان زودتر خرید کرد و نگهداشت را از قبل انجام دهید . یکی از بهترین انتخاب ها , انتخابی است که بیشترین مواد را در دسترس داشته باشید . مثلا اگر عدس و کشمش و مرغ در منزل موجود باشد میتواند گزینه خوبی برای عدس پلو باشد البته اگر بیشتر مدعوین و میهمانان آن را دوست داشته باشند . به این ترتیب یک قدم جلوتر هستید .

یک فهرست یا سیاهه میتواند شما را از سردرگمی نجات دهد . موادی نظیر مواد سالاد و سبزیها که باید تازه باشند را دیرتر از همه خریداری کنید .

 

حتی اگر تدارک یک منوی غیر رسمی برای شما بسیار سخت است بهتر است سادگی را رعایت کنید و زیاد سخت نگیرید . سر سفره یا میزی که یک نوع پلو و خورش ولی با رویی باز قرار داده شده صفایی دارد که دور میز یک 18 نفری مملو از غذای های رنگارنگ نخواهد داشت . هیچکس از یک نوع پلو و خورش شاکی نخواهد بود و به جای آن از گشادگی رو و صمیمیت میزبان صفا خواهد کرد .

سفره هاتان با صفا و  پر برکت باد

 

ادامه دارد .....

 

چگونه میتوان یک منوی رسمی تنظیم کرد ؟ .......