jp776

 نقطه آغازی برای ایجاد تحول غذایی در بازار فست فود 2

 فر و تجهیزات سیب زمینی تنوری

البته این مطالب اصلا به این مفهوم نیست که با اخذ مجوز و امتیاز ار شرکت های خارجی دست به چنین کسب و کاری زده شود . همه اینها را گفتیم که به استقلال خود بازگردیم . لازم است که کار را از نقطه ای آغاز کنیم ..... باید برندسازی کنیم . برندهایی ملی و بومی و وطنی . چرا خود ما این نقطه آغاز نباشیم ؟؟!! چرا منتظر دیگران بمانیم ؟ هر کسی در هر زمینه کاری که به آن مشغول است باید دست به ابتکار بزند .

 مثلا دز زمینه مواد خوراکی و رستوران ؛ چرا فکر نکنیم و با تفکر و نوآوری و ابتکار دست به تهیه منویی جدید با سبکی جدید از میان انواع غذاهای ملی و محلی خودمان برندسازی نکنیم ؟؟!!

jol75676

اگر فقط از یک قلم ماده غذایی مانند سیب زمینی شروع کنیم , زمینه کار و ابتکار دنیای جدیدی را پیش روی ما می گشاید . بقول استاد رنجبر باعث شرمندگی ماست که اکثر غذاهای کشورهای دیگر در منوی رستوران های فست فود , جز اقلام عرضه شده و ثابت باشند ولی غذاهای خوشمزه و پر ارزش ما هنوز حتی در رستوران های ایرانی واقع در خارج از کشور به روش های مدرن و همه پسند ارائه نمیشود , چه رسد به اینکه از میان اقلام فست فودی زستوران های زنجیره بزرگ سر در بیاورد ؟

چه باید کرد ؟ اشکال کجاست ؟ چه کسانی باید به فکر باشند ؟ تصحیح فرهنگ غذایی کشور دست چه کسانی است ؟ چه کسانی این میان میتوانند تاثیرگذار باشند ؟ از میان مصرف کنندگان و تولید کنندگان میتوانند نقش مهمی ایفا کنند . به این معنا که مصرف کنندگان در قالب مشتریان رستوران ها و خانواده ها , مراقبین بهداشت خانه و خانواده و همچنین تولید کنندگان نیز در قالب اساتید آشپزی با آموزش های لازم و نیز صاحبان رستوران ها و اغذیه فروشی ها و تولیدکنندگان با مواد غذایی آماده و نیمه آماده و فراوری شده , میتوانند سرمنشا تغییر و تحول صنعت مواد غذایی و خوراکی ورستوران و سفره خانه ها گردند .

چه اشکالی دارد در کشور خود کسب و کار فرانشیز را رونق دهیم و با اینکار هم قیمت را کاهش دهیم و هم استانداردها را بالا ببریم ؟

اگر رستوران های زنجیره ای فعلی به جای سیب زمینی سرخ کرده و سوخاری ها با یک برند و نام سنتی و کاملا ایرانی , اقدام به عرضه سیب زمینی کبابی  Baked /Grilled  potato  یا نوع خرد شده آن و انواع غذاهای گریل دیگر بدون استفاده ار روغن میکردند کسی گله میکرد ؟؟؟!!!  شاید امروز موفق تر از مک دونالد و برگر کینگ می بودند ؟

j3334

امروزه , دنیا دنیای تخصص است . اگر یک رستوران فقط همین یک قلم سیب زمینی کبابی درسته یا خرد شده داشت و فقط این قلم را در منوی خود ( با طعم ها ومزه های مختلف از قبیل ارگانو یا آویشن , فلفلی , نمکی , جوزهندی و ...... و بدون روغن و بدون سس های چرب  ) مانند همان country potato یا Jacket potato با منوی مصور و متنوع زیر عرضه میکرد , آیا خود شما بعنوان مشتری پر و پا قرص طرفدار آن نبودید ؟؟!!

j4t4435

بعنوان مثال سالاد گیاهی کلوپاترا !!!  با سیب زمینی کبابی و سبزیجات در مقابل سالاد( مرغ ) سزار !!!

j54545

کباب فلفلی سیب زمینی روی سیخ

j34324

کباب اسلایس سیب زمینی

j3e4232

کباب سیب زمینی با سس سویای تند

j53htr

سیب زمینی کبابی خلالی با طعم لیمو

j3345435

کباب سیب زمینی اسلایس با طعم روغن زیتون و رزماری

j5566556

سیخ کباب گیاهی با سیب زمینی و ..... به انتخاب شما !

j676766767

انواع دلمه های سیب زمینی گیاهی و غیر گیاهی .

jy55tt5

یا خوراک شکم پاره سیب زمینی ! ( گیاهی و غیرگیاهی )

j7667667

کباب سیب زمینی آکاردئونی با کره و سبزیجات

ju777677

سیب زمینی کبابی فلفلی با سس تارتار یا سس سیر

jp988787

سیب زمینی آکاردئونی و ذغالی رژیمی با نمک

jy555

سیب زمینی کبابی با طعم زیره

ju654y

سیب زمینی تنوری با پوست و با طعم باربکیو و رژیمی بدون نمک

jjyy656

سیب زمینی تنوری پوست کنده با سس ماست و سبزیجات ( رژیمی )

j55544

سیب زمینی ساده کبابی روستایی با پوست

 jq234354

پرس یکنفره کودک : سیب زمینی آکاردئونی

jCATVT4Y9

همانطور که مشاهده کردید کار سختی نیست ! فقط سیب زمینی و  ... دیگر هیچ !!!!

jkartoffel

عرضه سیب زمینی کبابی ,  از تولید به مصرف و خریداری شده به صورت عمده , میتواند با کاهش قیمت ها , در یک بسته بندی پاکتی و کاغذی زیبا و جذاب و جالب کسب و کار را حتی رستوران های بخر و ببر نیز رونق زیادی ببخشد . این ماده غذایی برای هر دو فصل تابستان و زمستان میتواند غذایی سالم و بدون کلسترول و چربی , ساده و فوری بشمار رود و دارای قابلیت فراوان برای ایجاد تنوع با انواع سس ها و ادویه جات خشک است و همچنین قابلیت جذب و جلب گیاهخواران و رژیمی های جامعه و ..... خلاصه مزایای زیادی دارد .

Untitled901921389443

البته به شرطی که سیب زمینی و نمک از چین وارد نشود !!!!  چون هدف رسیدن به خوکفایی و استقلال و ارتقاء پتانسیل های بالقوه و ایجاد انگیزه در کسب و کار و رساندن آن به فعل است .

jy75655 

پس منتظر چه چیز و یا چه کسی هستید ؟؟؟؟!!!!! 

به تازگی در برخی از رستوران‌های فست‌فودی، سیب‌زمینی به شکل‌های دیگری نیز سرو می‌ شود. یکی از آنها سیب‌زمینی تنوری است. در این رستوران‌ها نوع تنوری نیز به شکل‌های گوناگونی تهیه می ‌شود. در یک روش، سیب‌زمینی‌ها را با پوست در داخل فویل قرار داده و سپس با حرارت فر آن را می ‌پزند و بدون اضافه کردن چاشنی، آن را به حلقه‌هایی برش داده و برای مشتری سرو می‌ کنند. این روش پخت در مقایسه با سرخ کردن مزیت‌هایی دارد.

اول اینکه روغن در این روش حذف می‌ شود. در نتیجه کالری اضافه‌ای که در پی سرخ‌کردن به سیب‌زمینی‌ها افزوده می ‌شد، دیگر وجود ندارد و دیگر اینکه سیب‌زمینی‌ها پوست نکنده پخته می ‌شوند. حتماً تعجب می ‌کنید که این نکته آخر مگر فایده‌ای هم دارد. با کمال ناباوری باید بگوییم، بله زیرا این سبزی نشاسته ای یکی از منابع غذایی گیاهی آهن نیز به حساب می ‌آید و اغلب با پوست كندن این سبزی، آهن نیز به دور ریخته می ‌شود در حالی كه با تنوری كردن اتلاف این ماده مغذی به حداقل می ‌رسد.

در روش دیگر تنوری کردن، بعد از برش دادن سیب‌زمینی‌های پخته شده در فویل آنها را در ظرفی روی هم می‌ چینند و در لا‌به‌لای آن از پنیر پیتزا و سبزی‌های معطر استفاده می ‌کنند. این روش نیز به دلیل نداشتن روغن، مناسب‌تر است اما پنیر پیتزای اضافه شده، منبع چربی است. بنابراین حداقل کالری زمانی با خوردن سیب‌زمینی وارد بدن می ‌شود که آن را تنوری کرده و هیچ ماده غذایی دیگری به آن اضافه نمی‌ شود.

اما نکته‌ای را که باید به‌خاطر بسپارید و به کار بستن آن می ‌تواند تا حدودی از میزان کالری دریافتی بکاهد، خوردن انواع سبزی‌ها به همراه سیب زمینی (چه پخته و چه سرخ كرده) است زیرا فیبر دریافتی موجب می ‌شود تا شما نشاسته کمتری بخورید. بنابراین به همراه سیب‌زمینی سرخ کرده بهتر است، یک بشقاب سالاد سبزی‌های تازه نیز سفارش دهید.

نقطه آغازی برای ایجاد تحول غذایی در بازار فست فود 1

 

 

سیب زمینی تنوری با پیازچه

سینی سبزیجات تنوری

 

جوجه سوخاری کنتاکی با دستور سرآشپز ! ساندرز  : KFC 

 برگرکینگ سلطان رستوران فست فود زنجیره ای Buger king

 ریچارد و موریس مک دانلد McDonald`s موسس بزرگترین رستوران فست فود زنجیره ای

کوکاکولا و تسخیر هوشمندانه بازار