3456565

متاسفانه موضوع تغذيه و غذاي سالم در محيط کار، هيچ متولي خاصي در کشور ندارد. همين امر سبب شده تا سلامت و ايمني غذايي که درون يا بيرون سازمان‌ها و شرکت‌ها توليد و عرضه مي‌شود با وجود اهميت کيفيت آن براي حفظ و ارتقاي سلامت کارکنان، اغلب درست و مطابق با موازين سلامت و درنهايت استانداردهاي از پيش تدوين شده نباشد .

دبير همايش تغذيه و غذاي سالم در محيط کار نسبت به برگزاري مناقصه تهيه غذاي کارکنان بخش‌هاي دولتي و خصوصي هشدار داد و گفت: «برنده مناقصه تهيه و تامین و سرو غذاي نهادهاي دولتي و خصوصي شرکتي است که پايين‌ترين قيمت را ارائه مي‌‌دهد. در چنين شرايطي، کارکنان از غذايي سالم و با کيفيت مناسب بهره نبرده در معرض خطر انواع بيماري‌ها نيز قرار مي‌گيرند.
دکتر ربابه شيخ‌الاسلام با اعلام اين مطلب افزود: «متاسفانه موضوع تغذيه و غذاي سالم در محيط کار، هيچ متولي خاصي در کشور ندارد. همين امر سبب شده تا سلامت و ايمني غذايي که درون يا بيرون سازمان‌ها و شرکت‌ها توليد و عرضه مي‌شود با وجود اهميت کيفيت آن براي حفظ و ارتقاي سلامت کارکنان، اغلب درست و مطابق با موازين سلامت و درنهايت استانداردهاي از پيش تدوين شده نباشد. وي با اشاره به اينکه دومين همايش تغذيه و غذاي سالم در محيط کار با هدف ارتباط بين توليدکنندگان محصولات صنايع غذايي سلامت‌محور با تصميم‌گيرندگان تامين غذاي کارکنان برپا مي‌شود، ارتقاي فرهنگ غذا و تغذيه‌اي مناسب با نيازهاي واقعي محيط کار را به منظور اتخاذ مناسب‌ترين رفتارها و عادت‌هاي تغذيه‌اي در ارتقاي سلامت کارکنان ادارات دولتي، کارخانه‌ها، شرکت‌هاي خصوصي، سربازخانه‌ها و افرادي که حداقل يک وعده غذاي خود را بيرون از منزل و در محيط کار صرف مي‌کنند از ديگر اهداف اين همايش برشمرد.

همايش تغذيه و غذاي سالم در محيط کار که با حمايت معاونت بهداشتي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي، دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکي تهران، انجمن علمي غذا و تغذيه حامي سلامت ايران، موسسات و انجمن‌هاي مرتبط در 7 و 8 اسفند ماه امسال در مرکز همايش‌هاي رازي در تهران برپا شود در نظر دارد تا چالش‌هاي تغذيه‌اي و غذاي سالم در محيط کار را به عنوان يکي از محورهاي اين همايش مورد بحث و هم‌انديشي متخصصان قرار دهد. دکتر شيخ‌الاسلام در اين مورد گفت: «نگاه توليدکنندگان غذا در محيط‌هاي جمعي اغلب براساس سليقه افرادي که در آن محيط غذا صرف مي‌کنند، معطوف بوده، اغلب طعم، ميزان غذا و نوع مواد اوليه براساس استانداردهاي مشخصي نيست.» آثار متقابل تغذيه بر بيماري‌هاي شغلي و مزمن از ديگر محورهاي اين همايش عنوان شده است، به عقيده دبير همايش تغذيه و غذاي سالم در محيط کار، شايد سليقه سرآشپز در يک محيط کار موجب شود، کارکنان بعد از چند ماه همگي به افزايش کلسترول يا چاقي مبتلا شوند. متاسفانه زمينه‌هاي فرهنگي خصوصا در محيط‌هاي کارگري توجه به ميزان و حجم غذا دارد و چون اغلب روزها برنج يکي از انواع غذاهايي است که سرو مي‌شود و افراد غذاي چرب را هم بيشتر مي‌پسندند، ممکن است، بعضي از افراد مستعد در اين زياده‌خواري‌ها مبتلا به بيماري‌هايي شوند که موجب پرداخت هزينه‌هاي سنگيني براي کنترل بيماري شود. حتي ممکن است اين غفلت از کارافتادگي و زودمرگي را به دنبال داشته باشد.

هدف اصلي همايش تغذيه و غذاي سالم در محيط کار، توجه دادن متوليان سلامت به تغذيه مناسب در محيط کار عنوان شده است؛ محيطي که اقتصاد کشور را مي‌چرخاند و هرگونه بي‌توجهي مي‌تواند، کارکنان و کارگران ماهر را از چرخه فعاليت سازنده دور کرده از کارافتادگي و معلوليت کارکنان را به دنبال داشته باشد. برگزارکنندگان اين همايش با دعوت از استادان برگزيده ارتقاي سلامت، تغذيه بهداشت حرفه‌اي و پزشکان، قصد دارند به ارائه آخرين دستاوردهاي علمي پرداخته و با برگزاري کارگاه‌هاي تخصصي مرتبط با محورهاي همايش به ايجاد فضاي لازم به منظور بيان تجربيات موفق در تغذيه مناسب کارکنان در محيط‌هاي کاري بپردازند. کارشناسان سلامت و بهداشت محيط و کارشناسان تغذيه در مکان‌هاي عمومي، مسوولان خانه‌هاي بهداشت کارگري در کارخانه‌ها و مديران خريد موادغذايي، رفاه و پشتيباني و مسوولان مالي کارخانه‌ها و ادارات که معمولا انعقاد قرارداد با توليدکنندگان غذا براي اين محيط‌ها هستند و همچنين کارشناسان نظارت بر اماکن توليد غذا و حتي نمايندگان کارکنان و کارگران، مخاطبان اين همايش را تشکيل مي‌دهند. آموزش و فرهنگ‌سازي در ارتقاي سلامت تغذيه‌اي کارکنان از ديگر محورهاي اين همايش عنوان شده است.
دکتر شيخ‌الاسلام با اشاره به پژوهش‌هاي صورت گرفته از سوي موسسه تغذيه، توسعه و سلامت ايران يادآور مي‌شود: «تغذيه نامناسب و بي‌تحرکي موجب افزايش وزن، چاقي، ديابت، بيماري‌هاي قلبي، افزايش فشارخون در کارکنان شده و در اغلب موارد ميزان بروز و شيوع اين بيماري‌ها در جمعيت کارگري بالاتر از ساير گروه‌ها ديده شده است. اين موسسه قادر بود با تغيير منوي غذايي و تشويق کارکنان به فعاليت‌هاي بيشتر بدني و آموزش‌هاي مکرر تا حدي اين روند را کاهش دهد، ولي درنهايت توليدکننده غذا که توسط مسوولان مالي ارگان‌ها و شرکت‌ها انتخاب مي‌شدند، تمام تلاش‌ها را خنثي مي‌کردند. متاسفانه تعداد زيادي از توليدکنندگان يا به عبارتي شرکت‌هايي که مجوز اين کار را گرفته‌اند، تخصصي در اين رشته ندارند؛ اين در حالي است که مجوز اين موسسات بايد توسط وزارت بهداشت تامين شود و قبل از شروع به کار بايد دوره‌هاي آموزشي لازم را بگذرانند. جلب همکاري سازمان‌ها و ابزار اطلاع‌رساني از استراتژي‌هاي عمده همايش فوق است.

به گفته دبير همايش تغذيه و غذاي سالم در محيط کار، متاسفانه ما براي يک جعبه دستمال کاغذي استاندارد داريم، ولي براي توليدکنندگان غذا که با روش‌ها و موقعيت‌هاي گوناگون حتي در دکه‌هاي کوچک، منزل، خيابان و... غذا توليد کرده، به فروش مي‌رسانند نه استانداردي داريم نه طبقه‌بندي از نظر کار کيفي و نه متاسفانه نظارت مطلوب. وي علت عمده شيوع بيماري‌هاي غيرواگير را نيز بي‌توجهي به موارد فوق مي‌داند.
علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند به وب‌سايت اين همايش به نشاني www.foodconference.ir مراجعه کنند.