1a863c112

برنارد واسیون Bernard Vaussion ، سرآشپز کاخ الیزه Élysée Palace ، پس از چهل سال پخت و آماده کردن غذا برای بیش از شش رئیس جمهور فرانسه سرانجام بازنشسته شد. او ضمن بازنشستگی، از برخی عادت‌های غذایی روسای جمهوری فرانسه پرده برداشته است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) و به نقل از خبرگزاری رویترز، این عادت های غذایی در حالی افشا می شود که ذائقه روسای جمهوری و چهره های سیاسی مشهور در تمام دنیا مورد کنجکاوی رسانه ها وخوانندگان آن ها قرار می گیرند.

1a863c1950
لذا بر اساس گزارشی که خبرگزاری رویترز دیروز افشا کرده برنارد واسیون روز پنجشنبه ۳۱ اکتبر، ۹ آبان آخرین غذای خودش را برای فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه آماده کرد. وعده غذایی که شامل خرچنگ با کرفس، استیک با قارچ و نوعی شیرینی توت سرخ (رازبری) بود. واسیون، فرانسوا اولاند رئیس جمهوری سوسیالیست فرانسه را مردی توصیف کرده است که غذا خوردن را دوست دارد و درباره سلیقه غذایی او گفته است: "غذاهای زیادی نبود که او دوست نداشته باشد."
1a863c19502
به گفته سرآشپز پیشین الیزه، اولاند در هفده ماهی که قدم به کاخ ریاست جمهوری گذاشته، وزنش بیشتر شده است.به گزارش خبرگزاری رویترز، او جای خود را در آشپزخانه پانصد متر مربعی این کاخ، به آشپز دیگری که او هم ۱۷ سال سابقه کار در الیزه را دارد، می‌سپارد. بسیاری از ظروف و قابلمه‌هایی که او در این آشپزخانه تاریخی برای پختن غذاها استفاده می‌کرد به قرن نوزدهم میلادی و دوران لویی فیلیپ پادشاه فرانسه تعلق داشته است.واسیون‌می‌گوید: هر شش رئیس جمهوری که او برایشان آشپزی کرده است، همه خوش اشتها بوده‌اند، اما سیلقه غذایی ژاک شیراک، رئیس جمهوری اسبق فرانسه از بقیه پیشرفته‌تر بود.
1a863c19501
بر این اساس در دوران نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری سابق فرانسه، پنیر در غذاها سرو نمی‌شده و این به دلیل نگرانی آقای سارکوزی از افزایش وزنش بوده است. به گفته او، در پانزده سال گذشته عادت‌های غذایی در کاخ الیزه تغییر کرده و غذاها با سس‌های کمتر،کم کالری‌تر و به شکل بخار پز تهیه می‌شده است.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn