1AbAS 2EEL

توصیه آشپزی از بهترین سرآشپزهای جهان
۱) چند راه برای درست کردن استیک وجود دارد؟
معمولاً استیک یا بیف را سه مدل تهیه می کنند یا به مدت بسیار کم سرخ می کنند که به آن به زبان فرانسوی ”سنیان“ یعنی خونی می گویند، یا مدت سرخ کردن متوسط است یا طولانی. این که می گویم طولانی منظور چند دقیقه است نه بیشتر. دقت کنید استیک هیچ وقت نباید زیاد سرخ شود در غیر این صورت خشک می شود و زیاد مطبوع نخواهد بود. اکثرا استیک را متوسط دوست دارند یعنی تقریباً دو دقیقه برای هر طرف آن، حتی طرف دوم آن را می توانید کمتر سرخ کنید. فراموش نکنید که حرارت ماهی تابه بسیار بالاست در نتیجه مدت زیادی برای سرخ کردن نیاز نیست. مخصوصاً دقت کنید استیک آب نیندازد در غیر این صورت پخته می شود و خوب نیست.

1a000c13

جیمی اولیور یکی از شناخته شده ترین سرآشپزهای دنیاست که بینندگان تلویزیونی و خوانندگان مطبوعات به خوبی آن را می شناسند او به چند پرسش آشپزی پاسخ های جالبی داده است که اولی را در بالا مشاهده کردید .
۲) هر سالادی بهتر است چه موقعی مصرف شود؟
سالادهائی که به عوض غذای اصلی می توان از آنها استفاده کرد مثل سالاد تخم مرغ، گوشت و مایونز، سالاد سیب زمینی و مرغ و مایونز، سالاد ماکارونی و سالاد لوبیا چیتی و سالاد بعضی حیوانات دریائی، سالاد مخلوط هم است که گاهی می توان از سبزیجات باقیمانده درست کنیم. سالادهائی که به عنوان دسر می توان از آن استفاده کرد سالاد میوه و گاهی به عوض مایونز از خامه و شکر و یک نوع سس مخصوص دسر استفاده می کنیم و هم چنین میوه و ژله که از ژلاتین شیرین درست شده است. سالادهائی که مخصوص مهمانی است مثل سالاد آناناس، سالاد طالبی یا سالادهای دیگر که به طور مجلل می توان تزئین کرد.
۳) هر موقع خوراک زبان گوساله درست می کنم این قدر زشت می شود که هیچ کس تمایلی به خوردنش ندارد!
 بهتر است پس از پخت کامل، زبان را از دیگ خارج کرده و در دیس بگذارید همان طور که داغ است پوست آن را گرفته و گوشت زبان را برش هائی به قطر دو سانتی متر بدهیم ولی گوشت زبان را تا انتها نبرید تا قطعه های زبان از هم جدا نشود و فرم زبان از بین نرود.
۴) بهترین قسمت گوشت برای درست کردن بیفتک کجاست؟
 برای طبخ بیفتک باید تردترین گوشت انتخاب شود. تردی گوشت از لحاظ خود حیوان مربوط به قسمت هائی از بدن مثل عضلاتی که پائین ران و دست و گردن را تشکیل می دهند است که مسلماً سفت تر از عضلات بالای ران یا پشت حیوان است بنابراین تردترین قسمت گوشت بدن حیوان در درجه اول فیله آن است که در داخل استخوان راسته واقع شده است. این قسمت از حیوان اصلاً حرکت نمی کند. بعد از آن خود گوشت راسته است که از آن هم می توان بیفتک درست کرد و قسمتی از ران (سیاه ران و گرده ران) گوشت مناسبی برای طبخ بیفتک است.
۵) برای باز شدن یخ مرغ چه راهکاری را توصیه می کنید؟
اگر از مرغ یخ زده استفاده می کنید حتماً برای باز شدن یخ، آن را مدتی قبل از مصرف از فریزر خارج کرده، در یخچال قرار دهید تا یخ به مرور آب شود. (طی این زمان روی مرغ را بپوشانید تا پوست آن خشک و سفت نشود.) هرگز به این منظور مرغ را در دمای اتاق قرار ندهید زیرا گوشت مرغ در این دما محیط مساعدی برای رشد باکتری هاست. برای باز شدن یخ یک مرغ  1/5 کیلوگرمی باید ۲۴ ساعت قبل از مصرف آن را در یخچال قرار دهید . از leemoo.ir

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn