1pinenut1

چلغوز مغز بادام کاج Pine Nut که در زبان ایتالیایی به آن Pignoli پین یولی میگویند ؛ ارزش غذایی زیادی دارد و مغز دانه های داخل میوه کاج هستند .این نوع بادام از کاج چنری یا کاج بادامی بدست میایند . کاج چتری یا کاج ایتالیایی (به انگلیسی: Stone Pine)‏ یکی از انواع کاج است. میوهء آن مركب است و آن را سیب‌ كاج یا مخروط كاج مى‌گویند و از فلسهاى چوبى تشكیل مى‌شود. هر فلس در سطح‌ب الایى خود دو میوه و به عبارت بهتر دو دانه دارد كه با یك بال مجهز مى‌باشند و معمولا دو سال طول مى‌كشد كه این میوه‌ها و دانه‌هاى آن برسند.

1pinenut4

این کاج بومی منطقه مدیترانه است و در جنوب اروپا، شمال آفریقا و سرزمین شام یافت می‌شود. کاج چتری به‌خاطر دانه‌های درشت و خوردنی آن از دوران‌های پیش از تاریخ مورد توجه بوده و کاشته می‌شده است. 

1pinenut5

این درخت به عنوان درختی زینتی به بیشتر نقاط جهان برده شده و در باغ‌ها و پارک‌ها کاشته شده است.

1pinenut2

این بادامها انواع مختلف دارند که نوع کره ای آن در تصویر اول مشاهده میشود .

1pinenut3

نوع اروپایی آن کشیده و باریک تر است و به مصرف خوراکی و تهیه خوراک و دسر و شیرینی و .... میرسد .

تركیبات شیمیایى‌
در هریك صد گرم مغز بادام كاج بادامى خشك مواد زیر وجود دارد:
آب  ٣  گرم،انرژى  ۶٣۵  كالرى،پروتئین  ١٣  گرم،مواد چرب  ۶٠  گرم،میوه یا مخروطه كاج بادامى‌
هیدراتهاى كربن  ١٩  گرم،كلسیم  ١٢  میلى‌گرم،فسفر  ۶٠۴  میلى‌گرم،آهن  ۵ / ٢ میلى‌گرم،ویتامین‌ A 30 واحد بین المللى،تیامین‌ ١  ١ / ٢٨  میلى‌گرم،رایبوفلاوین‌ ٢  ٠ / ٢٣  میلى‌گرم،نیاسین‌ ٣ 4/5 میلى‌گرم.

خواص-كاربرد
تخم یا بادام كاج بادامى،گرم و خشك است ولى معتدلتر از پوست آن است.ازنظر خواص مسهل است و براى بیمارى‌هاى سینه و كلیه و مثانه قوى‌تر از حب صنوبراست.سایر خواص آن مانند حب صنوبر مى‌باشد كه در بخش درخت نوئل مشروحاآمده است.اسراف در خوردن تخم كاج بادامى مضر است و موجب دل‌پیچه وپیچیدگى روده‌ها مى‌شود،از این نظر باید آن را قبل از خوردن در آب گرم یا روغن‌كنجد حدود  ١٢  ساعت خیساند. گرد آوری از http://herb19.mihanblog.com  و از نت

 .هر۱۶۷ دانه حاوی ۱۹۰ کالری است.همانند گردو دارای کالری نسبتا بالایی است.پس در مصرف آن باید اعتدال را رعایت کرد.

کاهش وزن:
پژوهش‌ها بیانگر آن است مصرف دانه کاج باعث کاهش اشتها می‌شود. براساس مطالعات انجام شده دو ترکیب مهم موجود در این دانه باعث احساس سیری و مانع از افزایش وزن می‌شود. دانه کاج منبع سرشاری از «اسید پینولئیک» است که با تحریک هورمون ها باعث کاهش اشتها می‌شود.

غنی از آهن:
آزمایشات گوناگون نشان داده است هر ۳۱گرم دانه کاج سه میلی‌گرم آهن دارد. آهن یکی از ترکیبات مهم هموگلوبین خون است که برای انتقال اکسیژن به سلول‌های بدن و تولید انرژی لازم است.

تقویت کننده سیستم قلب و عروق:
گنجاندن روزانه ۱۷ گرم از روغن دانه کاج در برنامه غذایی، میزان کلسترول خون را کاهش می‌دهد. اولئیک اسید فراوان موجود در این دانه نیز چربی اشباع‌شده‌ای است که تجمع چربی‌های مضر را در کبد کاهش می‌دهد و مانع از آسیب به قلب و عروق می‌شود. همچنین سرشار از ویتامین ای، ویتامین کا، مس و آهن است که برای قلب مفید است.در ضمن منیزیم به اتفاق پتاسیم موجود در این دانه، باعث حفظ سلامت قلب و تنظیم فشار خون هم می‌شود.

خاصیت ضد پیری:
بررسی‌ها حاکی از آن است خواص آنتی‌اکسیدان قابل توجه دانه کاج از بدن در برابر رادیکال‌های آزاد دفاع می‌کند و احتمال سرطانی‌شدن سلول‌ها را کاهش می‌دهد.

سلامت چشم:
دانه کاج حاوی آنتی اکسیدان لوتئین است که برای اجتناب از بیماری های چشم ضروری است.همچنین حاوی ویتامین آ در فرم بتاکاروتن است که برای سلامت چشم لازم است.

انرژی زا:
دانه کاج که در میوه مخروطی آن قرار گرفته منبع غنی از پروتئین است و اسیدهای آمینه موجود در آن، این دانه را تبدیل به یک منبع غذایی مفید کرده است. همچنین منیزیم فراوان دانه کاج کمک زیادی به کاهش خستگی، تنش و گرفتگی عضلات می‌کند.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn