Heart-Healthy-Foods
آیا به نظر شما کافیست که ما فقط روش های انتخاب و خرید صحیح مواد غذایی و نیز روش های فراوری و طبخ و نگهداری و حفظ مواد غذایی را بیاموزید و آنها را برای حفظ بهداشت خانواده بکار بگیرید ؟ آیا اینکه در چه نوع ظروفی باید غذا بپزیم تا سلامت خانواده تضمین شود برای حفظ سلامت ما کافیست ؟ 

آیا تابه حال اندیشیده اید که تا قبل از رسیدن مواد غذایی روی پیشخوان آشپزخانه شما از چه مسیرهایی عبور کرده اند تا به دست شما برسند ؟ آیا از نحوه عبور این مواد غذایی که بعضا بسیار حساس و خطیر هم هستند , اطمینان دارید ؟

به نظر شما چه کسانی متولی و مسئول تضمین بخشیدن به جامعه برای کنترل این مسیرها و روش های صحیح برداشت و داشت و تولید و فراوری و حفظ و نگهداری و رساندن به دست افراد جامعه هستند ؟ آیا این مسیرهای تحت کنترل قرار دارند ؟ چگونه باید فهمید ؟

هر کدبانوی خانه بعنوان یک بازرس ویژه برای سازمان های نظارتی و کنترل جامعه بشمار میرود . تا چه حد در این مورد اطلاعات دارید ؟ سفره خونه در حال انجام تحقیقاتی برای بالا بردن آگاهی های خود و اعضا و نیز همه آحاد جامعه میباشد . وقت آن رسیده که در کنار آموزش تهیه و تزیین انواع غذا و دسر و شیرینی به بهداشت و ایمنی و سلامت مواد غذایی تا قبل از رسیدن روی پیشخوان آشپزخانه هم اطلاعاتی مفید کسب کنیم .

این عناوین بعنوان پیشنیاز در بخش بانک اطلاعات سفره خونه منتشر شده و انتشار و تهیه مطالب ادامه خواهد داشت . :

معنای نشان ایزو OHSAS 18000 چیست ؟

کنگره پژوهشگران و نخبگان ایمنی غذا (از مزرعه تا سفره) بهمن 91

استاندارد ISO ۲۲۰۰۰ چیست ؟

گواهی استاندارد HACCP چه معنایی دارد ؟

معرفی و تاریخچه سازمان جهانی ایمنی غذایی ( WORLD FOOD SAFETY ORGANISATION

در هر جامعه به اندازه آگاهی و دانش افراد آن جامعه ضمانت اجرایی وجود دارد پس  بعنوان مسئول تغذیه خانواده , با بالابردن سطح آگاهی های خود از بهداشت و سلامت و ایمنی مواد غذایی در صدد بالابردن ضمانت های اجرایی برای سلامتی خود و فرزندان مان باشیم و به سازمانهای اجرایی در انجام این امر مهم یاری رسانیم .

قدم اول تا قبل از بالابردن سطح دانش بهداشت و ایمنی :

1 - از خرید اقلام بدون نشان ها و لوگوهای استاندارد خودداری کنیم .

2 - حتی اگر به اجناس استاندارد و گواهی شده دسترسی نداریم حداقل از خرید اجناسی که بدون درج نام وارد کننده یا تولیدکننده و آدرس و شماره تماس به فروش میروند خودداری کنیم .

با این این دو تمهید بسیار ساده , هم تولیدکنندگان و وارد کنندگان متعهد تشویق به اخذ مدارک و گواهی های استاندارد خواهند شد و هم افراد سودجو که سلامت جامعه را به بازی میگیرند کم کم از به خطر انداختن سرمایه های خود در این زمینه پیشمان شده و به سوی رفتار صحیح اجتماعی سوق داده میشوند .

 

نقش خود را در سلامت جامعه جدی بگیرد .

ادامه دارد ....

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn