aages

کنجد  یا همان sesame یکی از قدیمی ترین دانه های روغنی است که توسط بشر شناخته شده که علاوه بر مصرف خوراکی مصرف دارویی داشته است. کاشت کنجد در بین النهرین در دره دجله و فرات به 1600 سال قبل از میلاد بر می گردد.

1date8

در حال حاضر تولید کنجد در تمام دنیا در حدود 2 میلیون تن در سال است که قسمت عمده آن برای تولید روغن کنجد مصرف می شود. چین بزرگترین تولید کننده آن است پس از آن به ترتیب هندوستان- حبشه – نیکاراگوئه- سودان- مکزیکو- گواتمالا و سرانجام آمریکای شمالی از تولیدکنندگان بزرگ کنجد هستند. در ایران نیز مقدار محدودی کاشته می شود که دانه آن بیش از 90 درصد برای گرفتن روغن و تهیه ارده برای ساختن حلوا ارده و مقدار محدودی نیز به شکل دانه مصرف می شود و بسیار مفید و پرانرژی است.
در اروپا و آمریکای شمالی روغن کنجد به مقدار زیادی برای تولید Margarine و سایر روغن های خوراکی با کیفیت بالا مصرف می شود. تعداد زیادی از افراد معتقد به مصرف روغن با کلسترول خیلی کم هستند و رژیم کاهش کلسترول دارند و روغن کنجد مصرف می کنند. همین امر موجب شده است که تقاضای زیادی در دنیا برای مصرف روغن کنجد باشد زیرا روغن کنجد یکی از منابع غنی چربی های اشباع نشده که از این نظر مورد توجه در رژیم غذایی است – می باشد.
در هندوستان به طورمعمول که از روغن کنجد به عنوان ماده ای مقوی و ملین و مسهل در سطح وسیعی استفاده می شود. در فرانسه از روغن کنجد در ساختن عطرها- صابون ها و لوازم آرایش استفاده می شود .

کنجد گیاهی است یکساله با ارتفاع حدود یک متر که قسمت انتهایی آن پوشیده از کرک است. برگ‌های آن بیضی، باریک و نوک تیز است. گل‌های آن به رنگ سفید یا قرمز به طور تک تک در کناره برگ‌های قسمت نوک ساقه ظاهر می‌شود.

میوه این گیاه به صورت کپسول و محتوی دانه‌های کوچک و مسطح و بیضی شکل است که دانه کنجد نامیده می‌شود و قسمت مورد استفاده این گیاه می‌باشد.

 وطن اصلی این گیاه کشور هند است که از آن‌جا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است. در حال حاضر چین بزرگترین تولید کننده کنجد در دنیا می‌باشد.

کنجد از قدیمی‌ترین چاشنی‌های شناخته شده‌ای است که قدمت آن به 1600 سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد.

نام علمی کنجد “Sesamun indicum” است.

کنجد از دانه‌های روغنی با ارزش است که در طول سال قابل دسترسی است و معمولا به سه رنگ سفید، قهوه‌ای و سیاه وجود دارد که نوع سیاه آن روغن بیشتری دارد اما طعم نوع سفید آن بهتر است.

برخی خواص دارویی کنجد:

• دانه‌های کنجد حاوی دو ماده به نام Sesamin وSesamolin  است که از ابتلا به فشار خون بالا پیشگیری کرده و نیز کبد را از هر گونه آسیبی مصون می‌دارد.

  • توصیه‌های جدید برای درمان فشارخون بالا

• دانه کنجد به خاطر داشتن مقادیر زیادی ویتامین E ، محافظ و تقویت کننده قلب و سیستم عصبی است.

  • کشف نوع جدیدی از ویتامین "‌ای" در کیوی

• استعمال خارجی روغن کنجد برای از بین بردن چین و چروک‌های پوست و دیگر بیماری‌ها پوستی مفید است.

• این دانه به علت داشتن کالری بالا، ‌موجب افزایش وزن و چاقی می‌شود.

• مقدار کلسیم موجود در نصف پیمانه کنجد سه برابر شیر در همان مقدار است.

  • نکته بهداشتی روز: اهمیت کلسیم

• استفاده از روغن کنجد برای از بین بردن کرم روده و نیز پیشگیری از تشکیل چرک در بدن، مفید است.

• گرفتگی صدا را از بین می‌برد.

• کنجد به تقویت حافظه کمک می‌کند.

  • راه‌های بهبود و تقویت حافظه

• سوزش ادرار را رفع می‌کند.

• کنجد با همه خواصی که دارد برای معده‌ی ضعیف مناسب نیست زیرا هضم آن مشکل است و در این‌ صورت باید با عسل و سرکه خورده شود.

روغن کنجد

روغن كنجد يكي از روغن‌هاي اشباع نشده و مفيد براي بدن است که در آمريكاي شمالي و كانادا به مقدار زياد مصرف مي‌شود زيرا اين روغن نه تنها کلسترول خون را افزايش نمي‌دهد بلكه آن را كاهش نيز مي‌دهد. روغن دانه‌هاي كنجد جانشين برتري براي روغن زيتون است و براي تهيه پمادها، ماده مفيدي است و براي اين كار بايد سر را با آن مالش داد. برگ‌هاي كنجد لعاب‌زا، نرم‌كننده و محلل است. دم كرده آن براي رشد موي سر نافع است. دم كرده گياه كامل مدر است.
براي تهيه روغن كنجد اغلب دانه‌ها را مي‌شويند تا رنگ روي آن از بين برود. سپس دانه‌ها را آسياب كرده و در آب مي‌ريزند تا پوست آنها روي آب بيايد. بعد از گرفتن پوست، دانه‌ها را خشك كرده و در آب جوش مي‌ريزند و خمير مي‌كنند. اين خمير را تحت فشار قرار مي‌دهند تا روغن آن جدا شود. اين روغن را روغن سرد مي‌نامند و از تفاله باقي‌مانده تحت اثر فشار و گرما روغني به دست مي‌آيد كه به نام روغن گرم معروف است كه البته ارزش غذايي روغن سرد را ندارد.
تفاله باقي‌مانده از اين مرحله را به طورمعمول براي علوفه دام‌ها به كار مي‌برند. اين تفاله از نظر داشتن مواد پروتئيني، غذاي خوبي براي گاوهاي شيرده است.
اگر مي‌خواهيد از روغن كنجد استفاده كنيد دقت كنيد، كه روغن سرد که به روش فشردن استخراج مي‌شود؛ باشد كه به نام «FIRST COLD PRESSED» معروف است زيرا در اثر حرارت دادن، روغن كنجد خواص خود را از دست مي‌دهد.
در اروپا و آمريكاي شمالي روغن كنجد به مقدار زيادي براي توليد مارگارين و ساير روغن‌هاي خوراكي با كيفيت بالا مصرف مي‌شود. اشخاصي كه معتقد به مصرف روغن با كلسترول خيلي كم هستند و رژيم كم كلسترول دارند روغن كنجد مصرف مي‌كنند و همين امر موجب شده است كه تقاضاي زيادي در دنيا براي مصرف روغن كنجد باشد زيرا روغن كنجد يكي از منابع غني چربي‌هاي اشباع نشده است.
در هندوستان معمول است كه از روغن كنجد، به عنوان مقوي و ملين و مسهل در سطح وسيعي استفاده مي‌شود. در فرانسه از روغن كنجد در ساختن عطرها، صابون‌ها و لوازم آرايش استفاده مي‌شود.

apage

ارده
خاصیت اصلی انواع شیره و ارده – انرژی زا بودن آنهاست و برای فصل زمستان که بدن به انرژی بیشتری برای گرم کردن خود احتیاج دارد – بهترین غذا محسوب می شود. اما حواستان باشد که هردوی این مواد به غیر از انرژی زا بودن- درصد بالایی کالری هم دارند و اگر شما فرد کم تحرکی هستید که روزانه بیش از 20 دقیقه پیاده روی منظم ندارید یا ورزش نمی کنید- بدانید که با خوردن این دو ماده مغذی – حتما چاقی و عوارض آن انتظارتان را می کشد.
ارده و شیره هر دو گرمی هستند و آب روی آتش برای خلاص شدن از رطوبت سردی خوردن. قند حلوا ارده و حلوا ارده شکری و شیره برای افراد دیابتی مضر است گرچه شیره خرما به دلیل داشتن مواد قندی کم ضرر (گلوکز و ساکاروز) –برای بیماران دیلبتی ضرر کمتری دارد ولی خوردن آن را به آنها توصیه نمی کنیم . کنجد که از مواد اصلی حلوا ارده است- منبع بسیار خوبی برای تامین کلسیم بدن تان است. همچنین مصرف آن کلسترول را کاهش می دهد.
از کنجد در درمان اختلالات کبد و کلیه استفاده می شود و برای درمان استخوان درد و درد مفاصل هم مفید است . به دلیل تحرک بالای کودکان- مصرف حلوا ارده در وعده صبحانه- علاوه بر رساندن انرژی لازم به آنها – باعث تقویت حافظه شان هم می شود.

1ahomoos6
شیره انگور هم درست مانند دانه انگور مقدار قابل توجهی ویتامین آ- ب . ث دارد و در ضمن ضد نفخ هم هست. همچنین شیره انگور در بدن باعث دفع اوره و مقداری از اسیدهای غیر مفید بدن می شود و کارشناسان تغذیه آن را پاک کننده بقایای غذاها در روده و معده می دانند . البته شیره انگور محرک اعمال کبدی هم هست و به خون سازی نیز کمک می کند. شیره انگور و خرما – هر دو تسکین دهنده دردهای رماتیسم و امراض شریانی و وریدی هستند. در ترکیب غذایی خرما- فسفر و آهن وجود دارد که مصرف شیره خرما در وعده صبحانه باعث فعال شدن سلول های عصبی و در ضمن مانع ایجاد کم خونی در افراد می شود. شیره و ارده هر دو طبیعت گرم دارند و مصرف آن برای گرم مزاج ها موجب غلیظ شدن صفای شان می شود و نتیجه آن – جوش زدن در صورت و بدن شان است که راه درمانش هم خوردن میوه های تازه با طبیعت سرد است.

از سایت سلامت

هوموس ( حمص / حموص ) لبنانی با سس فلفل و گشنیز

دانستنی هایی درباره ی روغن کنجد

هوموس , حمص / حموص (دیپ لبنانی )

مصرف کنجد موجب کاهش کلسترول بد خون می‌شود.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn