06876

باتری و زباله‏ های برقی، لامپ‏های فلورسنت و دماسنج جیوه‏ ای به دلیل داشتن مواد سمی، جزو زباله‏ های خطرناک هستند و در برخی کشورها اجازه داده نمی‏شود با سایر زباله‏ ها یک جا قرار بگیرند. یک راه مناسب برای کاهش تولید این زباله‏ ها استفاده از مواد جایگزین مانند استفاده از باتری قابل شارژ و دماسنج الکلی است.

24535

شوینده‏ ها، اسید، ضدیخ، روغن ترمز، رنگ‏های روغنی، تینر، حشره‌کش‏ ها و آفت‌کش‏ ها و حلال‏ ها هم از پسماندهای خطرناک خانگی هستند. بهتر است استفاده از مواد سفید‌کننده و ضدعفونی‌کننده را محدود کنید و از جایگزین‏ های کم‌خطر مانند محلول آب و مایع شوینده یا محلول آب و سرکه استفاده کنید. برای دور نریختن باقی‌مانده رنگ خانه هم بهتر است از ابتدا سطحی که می‏خواهید رنگ کنید،‏ اندازه بگیرید. یک لیتر رنگ مساحت 10 مترمربع را می‏پوشاند.

 11230

ظروف یکبار مصرف هم که این روزها مصرفش زیاد شده، یکی از زباله های خطرناک است که به محیط زیست آسیب می‏رساند. در خانه و مهمانی‏ها از این ظروف استفاده نکنید. 100 رستوران در پکن برای حفظ محیط زیست تصمیم گرفته ‏اند از ظروف یک‌بارمصرف استفاده نکنند و قاشق و ظروف را به شیوه کاملا بهداشتی بشویند و باز هم مورد استفاده قرار دهند. اگر حال و حوصله غذا درست کردن نداشتید و خواستید از بیرون غذا بگیرید، بهتر است قابلمه‏ تان را همراه ببرید و چند ظرف یکبار مصرف را وارد محیط زیست نکنید.

1123

میتوانید از ظروف یکبار مصرف گیاهی که از ذرت تهیه میشوند , بخرید و استفاده کنید .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn