buscycle10

به بهانه گرامیداشت اول خرداد ماه مصادف با روز بهره وری و بهینه سازی مصرف

این وسیله نقلیه را من تا به حال ندیده بودم . امروز برحسب اتفاق در یکی از برنامه ها تلویزیونی دیدم و بعد در نت جستجو کردم . خیلی به نظرم جالب آمد . ایکاش چنین مینی بوس یا اتوبوسی به کشور ما هم وارد شود .به هرحال وارد شود یا نشود این وسیله نقلیه سوژه اطلاع رسانی و در عین حال سوژه شوخی و خنده این پست ماست ! البته چون روز گذشته روز بهینه سازی مصرف و بهره وری بود , مدرسه ما هم مانند تمامی اقدامات بهینه سازی مان دیر شده است !

 

buscycle19

البته این وسیله نقلیه خیلی هم جدید نیست قبلا طرح آن ریخته شده بود ولی به دلایلی به بهره برداری انبوه نرسیده بود . در عکس فوق نمونه ابتدایی آن را مشاهده میکنید .

buscycle1

واردات این وسیله کاملا مفید مزایای بسیار زیادی دارد . ما مزایای این وسیله را در فالب یک پست توجیهی خلاصه برای شما تعریف میکنیم !

buscycle2

همانطور که در تصاویر مشاهده میشود یک راننده برای تنظیم دنده و فرمان و ایجاد هماهنگی لازم است ولی نیازی به سوخت اصلا نیست و نیروی محرکه از نیروی ماهیچه های افرادی که سوار آن شده اند تامین میشود . اولین مزیت آن پس از قیمت کاملا پایین آن در مقایسه با اتومبیلها و ارزان بودن این وسیله , بی نیازی از انواع سوخت ها و صرفه جویی ارزی ( عرضی و طولی ! ) در تولید و واردات بنزین است .

buscycle7

در نتیجه بزرگترین دستاورد آن هوای پاک و تمیز و عاری از آلایندگی سوخت اتومبیلهاست . که در واقع به نوعی هم وسیله دوستداران محیط زیست به حساب میاید .

buscycle6

مزیت سوم آن : 

buscycle4

رنگ رخساره خبر میدهد از سرضمیر !  ... مزیت سوم  لذت بخش بودن رانندگی و شادی و تفریح مسافرین آن است که از صورت بشاش مسافرین پیداست !

buscycle5

مزیت چهارم  ورزش همگانی اجباری : ایجاد امکان مساوی ( ؟ ! ) برای افراد جهت برخورداری از این ورزش مفرح همگانی است به شرط آنکه کسی عقب مینی بوس جرزنی نکند و از رکاب زدن خودداری نورزد و رکاب زدن گردن دیگران نیفتد !! ما پیشنهاد میکنیم یک چراغ یا لامپی در اینگونه موارد روشن شود و خاطی رسوا شده و از پدی باس پیاده شود ! !! ضمنا بین مسافرین باید توازن وزنی برقرار باشد ! زیرا مسافرین لاغرتر بهتر رکاب میزنند !! و اگر قرار باشد فقط سنگین وزن ها سوار شوند پدیباس قطعا هرگز به مقصد نخواهد رسید !!!

buscycle13

مزیت پنجم : کاهش وزن اجباری و همگانی و پیشگیری قبل از درمان چاقی افراد یک جامعه باهم ! با استفاده از شبیه سازی دوچرخه ورزشی در یک اتوبوس و سواری در یک باشگاه سیار !

که در هزینه های درمان صرفه جویی اساسی خواهد داشت چون دیگر چربی خون و فشار و افسردگی و ..... ناپدید خواهد شد !!

buscycle20

مزیت ششم : برگزاری جلسات همگانی روسای یک اداره به هنگام سواری در پدی باس . به این صورت که همه روسا از یک سرویس اختصاصی رفت و آمد واحد برخوردار شوند و در حین سواری و ورزش اجباری و قبل از رسیدن به اداره یا شرکت , جلسات برگزار شده و پایان یابد تا از معطل کردن ارباب رجوع پشت در اتاق های اداره و برگزاری جلسه به هنگام انتظار آنان خود داری شود !

buscycle18

مزیت هفتم : صرف صبحانه یا نان بربری تازه و چای شیرین ! کارکنان یک اداره یا شرکت در حین سواری و ورزش اجباری . با این تدبیر ارباب رجوع دیگر در پشت در اتاق کارکنان معطل نخواهد ماند تا کارکنان جلسه ! بربری خوران شان پایان یابد ! زیرا وقتی که به اداره میرسند صبحانه و بربری خوران به پایان رسیده است !

buscycle11

مزیت هشتم : امکان اختصاص دادن سرویس به کارکنان مسئول خرد کردن مواد . مثلا کارکنان آشپزخانه یک رستوران ! یا کیترینگ ! تا  رسیدن به آشپزخانه رستوران , سیب زمینی ها و پیازها در هوای تازه پوست گرفته شده و برنج و سبزی ها پاک شده و هویج ها خرد شده و .... خلاصه قسمت اعظم کار در حین سواری و رسیدن به مقصد صورت گرفته و در مدت زمان آماده سازی , صرفه جویی صورت گرفته است ! وقتی همگی کارکنان به مقصد یا آشپزخانه میرسند فقط باید گوشت و مرغ و برنج را بار بگذارند !!! اصلا شاید ترافیک آنچنان سنگین باشد که برنج و چلو را هم همانجا در راه دم کنند !!!!

buscycle16

مزیت نهم : فروش سرویس های ویژه برای کافی نت ها . با تجهیز پدی باس ها به اینترنت و تعبیه دسک تاپ کوچک در جلوی میز مسافرین , تا قبل از رسیدن به مقصد ایمیل ها چک شده و چت ها پایان یافته و افراد با رسیدن به سرکار , دیگر به شیطنت مشغول نخواهند شد و با فراغ خاطر به کار خواهند پرداخت !

buscycle3

مزیت دهم : فروش سرویس به رستوران ها و کافی شاپ ها خصوصا فست فودهای سرو اغذیه سرپایی و سرد در حین سواری و صرف غذا در راه رفت و بازگشت و صرفه جویی در وقت افراد . البته مزیت مستتر دیگری در این مزیت دهم نهفته است . به دلیل آسفالت خیابان ها افت و خیز و تلاطم هنگام خوردن , مقدار خوراک افراد بسیار کم خواهد شد و خودبخود اشتهازدگی و کاهش وزن بهمراه خواهد داشت !

buscycle12

ضمنا میتوان در نوع دو طبقه این وسیله نقلیه , برای افراد سالخورده و بیمار نیز استثناء قایل شد و آنها را در طبقه بالا جا داد ! تا از رکاب زدن معاف باشند !

buscycle9

برای سرویس مدارس یک وسیله کاملا کاربردی , لذتبخش و بی خطر است .حتی میتوان مجهز به میز تحریر کرد تا کودکان قبل از رسیدن به منزل تکالیف خود را انجام داده باشند . البته اگر آسفالت خیابان ها مانع از نوشتن نباشند !

buscycle14

خلاصه این اسکلت وسیله نقلیه کذایی است و میتوان در جهت استفاده مفید از آن هرگونه تدبیری اندیشید و تغییراتی ایجاد کرد تا بهینه تر زندگی کرد .

به هر حال ... فکر سالم در بدن سالم !  پیش به سوی بهینه درمانی !

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn