1dee21
این دختر جوان 25 ساله هنرمند مالزیایی که نامش هونگ یی Hong Yi است وقتی 6 ماه قبل آثار خود را در اینترنت میگذاشت باور نداشت که به این سرعت کارهایش مورد علاقه مردم قرار گیرد . او از خوراکی و بازمانده خوراکی ها مانند پوست تخم مرغ و پیاز و .... گل و گلبرگ و سبزیجات .... برای نقاشی روی بومهای متعددی از جمله بشقاب استفاده میکند و آثار جالب و بدیعی خلق میکند که در نوع خود مدرن و جدید بشمار میروند . کارهایی که بسیار ساده ولی خلاقانه و زیبا هستند . نام او به زبان چینی ماندرین به معنای قرمز است . عکس بالا او را در کنار تابلویی زیبا که با قهوه دم کرده کشیده شده , نشان میدهد .در زیر کارهای زیبای او را مشاهده کنید .

آثار او با چای و قهوه و میوه ها و موادغذایی خام و پخته شکل میگیرند و خلق میشوند .کارد و تخته آشپزخانه و پیازهای خرد شده با ابتکارات خلاقانه وی یک بشقاب را به تابلویی برجسته بدل میکند . هونگ در ایالت صباح Sabah در مالزی بدنیا آمده و در شهر ملبورن استرالیا تحصیل کرده و هم اکنون بعنوان یک آرشیتکت در شانگهای چین زندگی میکند . البته مشغول به طراحی ساختمان نیست بلکه به خلق ایده های خوراکی - نقاشی خود میپردازد .

1dee22

قابل توجه آن عده ای که از کمبود امکانات گله و شکایت دارند ! ... هنرمند واقعی در میان بازیافت های آشپزخانه نیز میتواند هنر خلق کند و نیاز به وسایل و ابزار گرانقیمت و امکانات فوق العاده ندارد .

1dee23

به نظر میرسد که دمبرگ های فلفل های رنگی و لکه های قهوه و چای و ماست و خامه و یا پنیر یا چنین بقایایی در میان مواد خوراکی میتواند حس نوآوری او را بشدت تحریک کرده و به ایجاد این آثار وادار کند .

1dee24

کافی است که به اطراف خود خوب توجه کرده و قوه خلاقیت خود را نه در جهت تقلید بلکه در جهت نوآوری و ابتکار و خلق ایده های جدید بکار گیریم . در این بین پوست تخم مرغ که به دور ریخته خواهد شد , میتواند منبع الهام خوبی باشد .

1dee25

از این به بعد در جریان باشید که با هر خیاری که پوست میگیرید میتواند یک تابلوی زیبای هنری خلق کنید فقط کمی قوه تخیل قوی لازم دارید و حوصله .

1dee26

در عکس شماره یک روی یک برگه (  نوری ) جلبک مخصوص سوشی با برنج امواج دریا را خلق کرده و با برنج سفید و سیاه و برشهای ژولین از هویج , کله یک ببر را شکل داده و در بشقاب سوم با برگهای کلم بنفش یک دختر اسپانیایی را به تصویر کشیده است . در بشقاب چهارم با تکه های نان و سبزی و برش ژامبون و تخم گیاهان منظره دیگری ایجاد نموده . در عکس شماره پنح روی نان تست با پنیر و پوست و نوارهایی از سبزیجات لباس عروس و داماد و در عکس بعدی با گوجه فرنگی مینیاتوری و لکه های از قهوه یک بادکنک فروش و دوست دخترش شکل گرفته اند . در عکس شماره هفت کلم بنفش و تکه هایی از نان و در عکس شماره هشت نیز روی پوست موز با برنج سفید و قهوه ای و تخم مرغ پخته میتوانید برج های پتروناس شهر کوالالامپور ( مالزی ) را مشاهده کنید .

خلاصه ... هنر و ابتکار را انتهایی نیست !!

منبع خبر : از سایت اصلی

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn