1lucemia1

اهدا سلول بنیادی از طریق خون و اهمیت آن در نجات جان  بیماران مبتلا به بیماریهای وخیم خونی(عموما کودکان)مانند سرطان خون،تالاسمی و..

یک حرکت خیردوستانه و عمومی به نفع همه بیماران خاص
در حال حاضر تنها راه درمان قطعی بیماران مبتلا به سرطان خون، تالاسمی وسایر بیماریهای وخیم خونی، پیوند سلولهای بنیادی خونساز به آنهاست. اين كار از طريق فردی که از لحاظ ژنتیکی(نه گروه خون) با بیمار مشابه باشد صورت مي پذيرد. 30% افراد بیمار از خانواده و فامیل خود فرد مشابه را  پیدا می‌کنند ولی 70% دیگر، در خانواده و فامیل فردي با ژنتيك مشابه را پیدا نكرده و می‌بایست از افراد غیرخویشاوند، ژنتیک مشابه را پيدا كنند و درصورت پیدا نکردن گزينه‌اي با چنين ويژگي‌هايي، جان خود را ازدست می‌دهند.همچنین تعداد افرادی که از لحاظ ژنتیکی در جامعه انسانی باهم مشابه باشند بسیار پایین است(بعلت شرط سازگاری ژنتیکی برای پیوند ممکن است تنها شما فرد مشابه به یک بیمار و نجاتگر باشید)لذا این امر مستلزم اینست که همه دست به دست هم بدهیم وبرای یاری رساندن به این عزیزان با گذاشتن تنها نیم ساعت از وقتمان و انجام یک آزمایش ساده خون،عضوی از این بانک سلول بنیادی شویم.

در حال حاضر تعداد جمعیت ثبت نام شده بسیار پایین می باشد.لازم به ذکر است زمانی که جواب آزمایش ما با فرد بیماری مشابه باشد از سوی مرکز با ما تماس گرفته شده و اهدا در آن زمان صورت میگیرد و سلولهای بنیادی را ازخون ما میگیرند.شیوه اهدا، از طریق خون و مشابه اهدای خون میباشد. درایران دو مرکز از داوطلبین ثبت نام بعمل می آورند که در حال حاضر یکی از آنها(بانک اهدا بیمارستان شریعتی) با سیستم بانک اهداکنندگان جهانی مرتبط است:

1.بانک اهدا سلولهای بنیادی:

تهران , خیابان کارگر شمالی سه راه جلال آل احمد بیمارستان دکتر شریعتی : بانک اهدا ((مرتبط با سیستم بانک اهداکنندگان جهانی))

شنبه تا چهارشنبه(ازساعت8تا13)   پنجشنبه ها (ازساعت8تا12)

سایت جهت ثبت نام اینترنتی: www.iscdp.org      شماره تماس:02184902669    

سایت بانک اهداکنندگان جهانی سلول بنیادی از طریق خون:     www.bmdw.org

داوطلبان ثبت نام در هر جای جهان میتوانند با مراجعه به سایت و لینک زیر،مرکز مربوط به کشور خود را جستجو و پیدا کنند:

http://www.bmdw.org/index.php?id=addresses

2.مرکز سپاس  :

خیابان انقلاب-خیابان وصال شیرازی-بالاتر از تقاطع طالقانی- پایگاه مرکزی اهدای خون-مرکز اهدای سلولهای بنیادی خونساز(سپاس)

شنبه تا چهارشنبه(از ساعت8تا11)

سایت جهت ثبت نام اینترنتی: iscdr.ibto.ir            شماره تماس:02188959093-5

با پرینت ساده از این پوستر ونصب آن در اماکن عمومی محل زندگی وکار خود مثل مسجد،هیئات مذهبی،دانشگاه و...مخصوصا درتهران به نجات جان این بیماران که اکثرا کودکند بشتابیم.درحال حاضر انجام آزمایشHLA وثبت نام  درایران فقط در دومرکز بانک اهدا بیمارستان شریعتی((مرتبط با سیستم بانک اهداکنندگان جهانی)) ومرکز سپاس وابسته به سازمان انتقال خون درتهران  صورت می پذیرد و درسایرشهرها هنوز فعال نشده اند.


بانک اطلاعات اهدا كنندگان سلولهای بنیادی ایران
84902669
88220043

لطفاً قبل مراجعه هماهنگ شود
 در صورت ثبت نام اینترنتی برای نمونه گیری باشما هماهنگ خواهد شد

 

هم اکنون بعلت پیشرفت علمی،در دنیا و همچنین در ایران،سلول بنیادی را بسیار ساده و از خون محیطی فرد مشابه ژنتیکی میگیرند و دیگر مثل گذشته پیوند سلول بنیادی از طریق مغز استخوان انجام نمیگیرد .برای نجات جان بیماران که عمدتا خردسالند. در صورت تمايل به عضويت يا عدم عضويت در اين بانك حدالامكان این پیام را برای دوستان خود ارسال کنید.

نگذارید زنجیره عشق بگسلد .  از http://iscdp.tums.ac.ir/

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn