مواد لازم :
200 گرم قارچ شسته و ورقه شده
کره 130 گرم
تخم مرغ 6 عدد
آرد 150 گرم
پنیر سفید 75 گرم
پنیر رنده شده گودا یا پارمزان 200 گرم
نمک و فلفل

طرز تهیه :  قارچ ها را با کمی کره روی حرارت تند تفت دهید . آبکش که کشیده شد بذارین خنک بشه . دریک قابلمه 250 سی سی یا حدود یک چهارم لیتر آب بریزین . 80 گرم کره و کمی نمک اضافه کنین و روی حرارت جوش بیارین . سپس از روی حرارت بردارین و آرد رو آرام آرام داخلش بریزین و با قاشق چوبی هم بزنین . حالا دوباره روی آتش بذارین و به همزدن ادامه بدین . تا خمیر غلیظ بشه . خمیر باید سفت و از بدنه ظرف کاملا جدا بشه . حالا از روی حرارت بردارین . یکی یکی تخم مرغ ها رو شکسته و به مایه اضافه کرده و خوب هم بزنین تا مخلوط و یکدست بشه . وقتی که خمیر به قدری سفت شد که بشه توی سنی گلوله گلوله ریخت ، خمیر آماده شده . روی سینی فر کاغذ جرب بذارین و گلوله ها رو به فاصله 6 – 5 سانتیمتری بذارین و در فر داغ قرار بدین و روی 180 درجه تنظیم کرده و 25 دقیقه بپزین . بعد پروفیترول ها که سرد شدن از وسط نصف کرده و یا مانند ظرف در دار روش رو جدا کنین و از مواد قارج و پنیر و یا سبزیجات تفت داده شده با پنیر و یا مواد دلخواه پر کنین . و حدود 10 دقیقه دوباره توی فر بذارین تا پنیر ذوب بشه .  

نکات :
لقمه های سرد و گرم با نان مخصوص اکلر که با این نانها میشه اردور سرد هم تهیه کرد . یعنی که سالاد الویه یا سالاد کالباس و یا مواد سالاد تهیه کرد و داخلش قرار داد و در سینی با تزیینی مناسب سرو کرد .

تزیین حلوا با نان اکلر یا پروفیترول

انواع دستور پروفیترول در سفره خونه

انواع دستور اکلر در سفره خونه

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn