زوکوتو چیز یا نان و پنیر گنبدی zuccotto
مواد لازم :
ماست خامه ای 100 گرم
گردو خرد شده نصف پیمانه
کرفس ساقه جوان و ترد 3 تا
پنیر خامه ای 200 گرم
فلفل دلمه رنگی زرد - قرمز - نارنجی و سبز
سبزی خوردن مخلوط
گردو درشت چند عدد
زیتون بدون هسته چند عدد
ماست موسیر کمی
پیازچه خرد شده
شوید خرد شده
خیار با پوست دو عدد خرد شده

طرز تهیه : ابتدا داخل یک کاسه گرد رو با سلوفون روکش میکنیم .

14455

بعد با چندتا نان تست که گوشه هاش رو بریدیم و به صورت مثلث برش زدیم داخل کاسه کنار و کیپ هم میچنیم .

14456

بعد کمی از ماست خامه ای و ماست و موسیر و پنیر خامه ای که با هم مخلوط کردیم داخلش روی نانها میمالیم تا نانها نرم بشه .مخلوطی از پنیر خامه ای و خیار ریز شده و فلفل دلمه ای رنگی ریز شده و کرفس ترد و جوان و خرد شده و گردو خرد شده و شوید و پیازچه خرد شده و ماست خامه ای تهیه میکنیم و داخل گودی کاسه که با نان پوشیده شده میریزیم . با دست در عین حال فشار میدیم .باید داخل کاسه پر بشه ومحکم بشه .

14457

بعد یک سلوفون میکشیم و در یخچال میذاریم تا هم نان نرم بشه و هم شکل بگیره و ثابت بشه .از فلفل های دلمه رنگی با قالب برش میدیم . سبزی خوردن رو شسته و آماده میکنیم . از گردو و زیتون و فلفل رنگی و برگهای درشت برای تزیین اطراف استفاده میکنیم و بعد گنبد پنیری رو وسط ظرف میذاریم . روش ماست خامه ای و پنیر خامه ای میمالیم .

14458

روش از فلفل های برش زده و زیتون و گردو و ...میچیینیم .

نکات :
یه لقمه نان و پنیر جالب برای پذیرایی ها در مهمونی های عصرونه خیلی شیک و راحته . بعد مانند کیک برش میدین . این کیک گنبدی پنیر برای تقریبا 8 تا 10 نفر کافیه .. چون غذا که نیست !!!! در ضمن حتما چیزای دیگه هم درکنارش سرو خواهد شد .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn