مواد لازم :
فلفل دلمه ای 3 عدد درشت
دو قاشق سرکه
نمک و فلفل
سه الی 4 قاشق پودر زلاتین
پنیر سفید 200 گرم
پنیرخامه ای 3 بسته 100 گرمی
کره 75 گرم
بیسکویت کراکر نمکی 3 بسته 100 گرمی
4 اسلایس نان تست :
( گوشه و کنارهای نان تست رو ببرین و دور بریزین )
گردو خرد شده یک سوم پیمانه
براکلی برای تزیین یک بوته

طرز تهیه :

 

اینهم یک مدل دیگه اردور با فلفل دلمه ای قرمز و پنیر سفید و پنیرخامه ای و گردو و براکلی که بشکل تارت تهیه و برش زده شده .تهیه اش خیلی مشکل نیست . فلفلهای دلمه ای رو با کمی آب و سرکه بذارین خوب بپزن . بعد با دستگاه پوره کنین . نمک و فلفل بزنین . حالا تا وخلوط داغ هستش - دو قاشق از پودر زلاتین رو بهش اضافه کنین و هم بزنین . ( من دو قاشق هم پودر پنیر پارمزان اضافه کردم .) جداگانه پنیر سفید و پنیر خامه ای و گردو رو هم با هم مخلوط کنین و هم بزنین . یک قاشق پودر زلاتین رو هم ( به طریق بن ماری ) روی بخار با دو قاشق آب جوش حل کنین وبعد خنک کنین و توی مواد پنیری مخلوط کنین . بعد چند قاشق از پوره فلفل توش بریزین و هم بزنین تا صورتی بشه . ( مواد این قسمت اختیاریه ...میتونین از مواد سالاد دلخواه تون استفاده کنین .) بیسکویت ها و برش های نان تست رو توی دستگاه خرد کنید تا پودر بشن . بعد یک بسته از پنیر خامه ای ها و کره رو بهش اضافه کنین .خوب ورز دهید . بعد توی ظرف ( قالب تارت یا سینی گرد یا 4 گوش ) پخش کنید تا کاملا پهن بشه توی ظرف فشرده بشه . حالا از مواد پنیری روی پودر بیسکویت بریزین و ضاف کنین . در اتنها از پوره فلفل قرمز هم روش بریزین و صاف کنین و بعد با تکه های ریز براکلی تزیین کنین و توی یخچال بذارین تا 4 ساعت بمونه و بعد با دقت برش بزنین که شکلش بهم نخوره و توی ظرف مناسب قرار بدین .
نکات : با مواد سالاد , مثل سیب زمینی و خیارشور و تخم مرغ و گردو و کرفس و هویج و پنیر و فلفل های رنگی وبراکلی و ... میتونین بنا به سلیقه و ذائقه خودتون اردور های زیبا و خوشمزه تهیه کنین .
درست کردن این اردورها هرچند کمی وقت گیره و فرصت زیادی رو میطلبه ولی خیلی شیک وقشنگه و به میزتون زیبایی خاصی میده
شما میتونین بجای موادی که من استفاده کردم از مواد سالادهایی نظیر الویه یا سالاد روس وسالاد کرفس و ... استفاده کنین .در تهیه اون اصلا از رنگ استفاده نشده .
نمکش رو در انتها بزنین ...چون پنیرهم نمک داره – یه وقت شور نشه !
مواد رو میتونین به دلخواه کم و زیاد کنین . بذارید کاملا خودش رو در یخچال بگیره و بعد برش بزنید که لبه ها کنگره ای نشه .
تزیین " ترین " با فلفل زرد
تزیین " ترین " با فلفل قرمز
تزیین " ترین " با گل خوراکی

فلفل قرمز تند

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn