mahi_shekampor_1

مواد لازم :

سبزی مناسب قلیه و ته انداز

پیاز یکعدد درست

سیر رنده شده چند حبه

چاشنی عصاره تمرهندی Tamrind

ادویه برای ماهی شکم پر

پودر زنجبیل خشک

زردچوبه و پودر کاری

فلفل قرمز تند  و نمک

پوره نیم کیلو گوجه فرنگی با رب گوجه فرنگی

جوز هندی رنده شده

روغن زیتون یا مایع

روغن

طرز تهیه :

همیشه برای ماهی شکم پر معمولا پیاز و سیر و سبزی ماهی و چاشنی را مخلوط میکنند و خام داخل ماهی می گذارند و پخت را انجام میدهند .  اما من به یک روش دیگه تهیه میکنم اول پیاز فراوان را بعد از خرد کردن داخل ظرف چدن روی حرارت بدون روغن میگذارم تا سبک و نیم پز شوند .  این کار باعث میشه که بعد با روغن کم سرخ شوند اگه قابلمه جنسش نازک باشه پیاز ها میسوزند. بعد کمی روغن اضافه میکنم یک تفت کوچولو میدهم و بعد هم سیر و سبزی ماهی و بعد کمی رب گوجه یا پوره گوجه و فلفل سیاه و قرمز و زردچوبه و کاری و ادویه ماهی و زنجبیل  را اضافه میکنم.
mahi_shekampor_4
بعد از این مرحله  عصاره تمرهندی Tamrind را اضافه میکنم گاهی هم رب انار هم میزنم که رنگش را تیره تر میکنه .  تو این مرحله شبیه به خورشت میشه و باید بمونه تا آب کاملا بخار شه و به روغن بیفته (اگه شما چربتر درستش کنید که خوشمزه تر میشه ) . ( سس چتنی با تمرهندی هم خوب میشه ) حال ماهی را داخل یگ ظرف فویل گرفته , میگذارم و زردچوبه گرد لیمو و جوز هندی کمی هم روغن زیتون در حدی که بشه مواد را روی ماهی مالش داد و با انگشت کمی ماهی را نوازش میدم و بعد داخل فر میگذارم تا ماهی پخته شه ماهی طی پخت آب میندازه .میگذارم تا این آب تموم شه این . ماهی را میشه بدون سس هم خورد

mahi_shekampor_3

و بعد از مایه سبزی و مواد روی ماهی را پوشش میدهم و بعد هم دوباره داخل فر میگذارم .

mahi_shekampor_2

نکات : این سس به خاطر پیاز زیادش یک طعم شیرین پیدا میکنه و بعد از ترشی اضافه کردن یک طعم ترش و شیرین فوق العاده پیدا میکنه و البته باید سیر و فلفلش فراوان باشه .
اگه از اول مواد سس ماهی را خام روی ماهی بگذاریم ماهی وسبزی هر دو آب می اندازند و بافت ماهی شل میشه البته اگه ماهی را روی زغال بگذارید آب حاصله میریزه روی زغال اما توی فر به نظر من این روش بهتر باشه .
برای ماهی شکم پر هر چی ماهی بافتش چربتر باشه خوشمزه تر میشه نوع ماهی کاملا به سلیقه بستگی داره تو ماهی های پرورشی ماهی سفید(آمور) خیلی خوب میشه در ضمن این ماهی را باید با چلو خورد نه پلو تا طعم سس مشخص باشه میتونید از اضافه سس هم روی سفره بگذارید با برنج خوشمزه میشه .
یک نکته مهم دیگه نمک زدن به ماهی است ماهی باید خوب نمک بخوره تا طعمش خوب شه . برخی میگن نمک گوشت رو سفت میکنه . ماهی گوشتش خیلی لطیفه و با نمک سفت نمیشه بلکه لذیذ تر و مقاوم تر میشه تا انتهای طبخ خرد نشه .
دستور و عکس ها از : مهربان

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn