sturgeon_kebob1

این ماهی فاقد تیغ و خار و استخوان های ریز است بهمین دلیل بهترین نوع ماهی برای کباب کردن بشمار میرود .

مواد لازم :

ماهی اوزون برون یا استروژن فیله شده

آب یک عدد پیاز

آب یکعدد لیموترش درشت یا زرد یا چند لیموی شیرازی سبز

1/3 پیمانه سرکه سیب

جعفری خرد شده چند ق غ

روغن زیتون 3 غ ق

رب انار غلیظ و شیرین یک ق غ

پودر پیاز یک ق غ

نمک و ادویه دلخواه

1 کباب و مارینه
2 نگهداری گوشت مارینه
3 روش مارینه کردن
4 مارینه

طرز تهیه :

فیله اوزون برون را به قطعات مناسب برش دهید . سپس از مواد بالا ماریناد تهیه کنید . داخل ظرفی بریزید و قطعات ماهی را داخل آن بخوابانید . در صورت تمایل میتوان ماهی را از عرض برش های حلقه ببرید و برای کباب کردن , به جای سیخ روی توری فلزی قرار دهید .

5280215

ماهی را داخل ماریناد به مدت دو ساعت داخل یخچال نگهدارید . پس از آماده کردن منقل کباب ها را روی آتش قرار دهید و یک ظذف محتوی کره ذوب شده با برس در دسترس داشته باشید و هنگام کباب کردن روی ماهی ها بمالید . در صورت تمایل از همین مایه مارینه میتوان بیشتر تهیه کرد و هنگام کباب کردن ماهی روی آن مالید . ماهی باید پس از کباب کردن آبدار باشد مراقب باشید زیاد کباب کردن آن را خشک میکند .تا سرد نشده  با دورچین های مناسب سرو کنید .

نکته : ماهی اوزون برون یا ماهی استروژن یا خاویاری یکی از ماهی های لذیذ دریای خزر است . این ماهی معمولا به صورت مصرف به کباب میرسد . برای تهیه ماهی باید در نظر داشت که ماهی بدون ماریناد پرب کمی خشک خواهد شد پس یک ماریناد خوب علاوه بر مزه خوب باید چربی مواد کبابی را نیز نامین کند  .

کوکو اشپل ماهی ( خاویار ماهی )

خاویار : مروارید سیاه دریای مازندران یا تخم ماهی اوزون برون و ( اشپل )

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn