gutabs-filled

این نان میان پر  kutaby  /  Et Gutaby  در آذربایجان و بخش هایی از منطقه شمالغربی بالکان تهیه میشود و میان آن را با هم سبزیجات پر میکنند و هم با گوشت چرخ کرده و برخی مقداری تخم شوید به مواد میانی آن اضافه میکنند .

مواد خمیر برای 12 عدد :

4 پیمانه آرد همه منظوره

2 ق چ نمک

2 پیمانه آب ولرم

مواد برای میانی نان :

500 گرم گوشت چرخ کرده مخلوط گوسفندو گوساله ( دوبار چرخ شده )

پیاز رنده شده ریز

نمک و فلفل

مقداری رب انار یا ری گوجه فرنگی یا رب آلوچه 

سیر رنده شده دو تا سه حبه

تخم شوید یک ق غ

گشنیز خرد شده چند ق غ

در صورت سرخ کردن نان روغن لازم است .

کره برای رومال نان

برای تزیین نان سماق

طرز تهیه :

آرد را الکی کنید . نمک را اضافه کرده و مخلوط کنید و وسط آنرا گود کرده و آب را کم کم اضافه کنید و خمیر را تهیه کنید . سپس این خمیر را 30 دقیقه استراحت دهید . بعد 12 عدد گلوله کوچک تهیه کنید و کنار بگذارید و روی آنرا بپوشانید تا حدود 15 دقیقه استراحت کند . سپس روی سطح صافی قرار دهید و خمیر با وردنه یا یک چوب مخصوص باز کنید تا نازک و شکل دایره پهن شود . سپس از مواد میانی پیاز و روغن را تفت دهید و گوشت و سیر را اضافه کنید و بپزید . سپس نمک و فلفل و رب آنرا اضافه کنید و بعد وقتی کاملا بدون آب است با قاشق روی یک طرف خمیر قرار دهید

rolling-out-the-dough-step-2

و سبزی را نیز بپاشید

goy_kutab2

و سپس طک طرف نان را روی آن برگردانید و لبه ها را ببنیدید . اکنون برای پخت آن دو راه دارید . یا روی ساج یا صفحه بزرگ و گرد و یا داخل تنور  ابتدا یک طرف نان و سپس طرف دیگر را بپزید . و وقتی طلایی شد بردارید و با قلم موی آشپزی روی نانها را تا داغ است , کره بمالید و سپس با کمی سماق تزیین و سرو کنید . 

روش دیگر اینکه داخل یک تابه یکی , دو ق روغن بریزید و هر دو طرف را سرخ کنید .سپس روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود . سپس با سماق و ماست و یا با سوپ  آش و غذاهای دیگر سرو کنید .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn