sfoodcourt61
 مواد لازم :

مواد لازم :

گوشت یک کیلوگرم ( ترکیب گوسفندی و گوساله یا دلخواه )

فیله یا سینه مرغ 100 گرم

پیاز 250 گرم

آب زعفران 1 ق غ

نمک و فلفل

طرز تهیه : پیاز را با دنده ریز چرخ کنید و در صافی ریخته و کنار بگذارید . گوشت را با دنده درشت چرخ کرده و نمک و فلفل زده و سپس مجددا با دنده متوسط دوباره چرخ کنید .بار سوم تفاله پیاز آبگرفته را به مابه گوشت اضافه و با دنده ریز چرخ کنید .سپس ورز داده و مدتی حدود یکساعت در یخچال قرار دهید . بعد از آن خارج کرده و از آن چانه های 70 الی 80 گرمی درست کنید و به شکل دوک در آورید .تیغه یک سیخ پهن مخصوص کوبیده را از پهلو میان دوک فرو کرده تا گوشت تقریبا به دو قسمت مساوی تقسیم شود .طرف ذیگر گوشت را با انگشتان ببندید و کف دست را کمی به آب داغ آغشته کرده و گوشت را روی سیخ پهن کنید و با کمک انگشتان روی آن در فواصل نزدیک , شیارهایی ایجاد کنید .پس از آن تکه هایی از فیله یا سینه مرغی که برش داده و زعفران زده اید , را به صورت خلالی و به درازای پهنا روی شیار های کباب قرار داده و مانند نگین نصب کنید و فشار دهید تا جا بیفتد .اکنون سیخ ها را روی آتش قرار داده و کباب کنید .
دستور انواع جوجه , کباب, گریل در سفره خونه

نکته : گوشت بهتره از سردست گوسفند که دوبار چرخ شده مخلوط گوسفند و گوساله باشه . نکته 2 :اگه قبل از کباب کردن و روی ذغال گذاشتن کبابها داشت میریخت ، از روی سیخ گوشت رو در بیارین و داخل گوشت یک تخم مرغ مخلوط کرده و ورز میدین که از ریختن کباب روی آتش جلوگیری کنین .
نکته : گوشت نباید از فریزر در آمده باشد که آب بیاندازد . گوشت یا باید تازه باشه و یا قبلا بیرون گذاشته شده باشه تا اندازه دمای اون به مثل دمای بیرون باشد . پیاز رنده کرده رو خوب بفشارید تا آب آن خارج شود و دور بیریزید و تفاله پیاز رو داخل گوشت بریزید. نکته 3:انچه که باعث وا نرفتن کباب کوبیده میشه اینه که : پس از مخلوط کردن نمک و پیاز ( یا نون ) باید در طی مدت زمان زیادتری خوب ورز داده بشه و دیگر اینکه وقتی روی شعله گذاشته شد باید تا وفتی که گوشت تغییر رنگ میده و خودشو میگیره سیخ اونو مرتبا بچرخونید .

کباب لقمه زعفرانی از استاد رنجبر

کباب کوبیده نگین دار از استاد رنجبر

1 جوجه کباب مصری مخصوص ( شالتو ) از سرآشپز رنجبر
2 جوجه کباب دربندی با استخوان مخصوص سرآشپز رنجبر
3 جوجه کباب ادویه خواب مخصوص سرآشپز رنجبر
4 شقه کباب دو غورمه ( قورمه ) اکبرخان مخصوص سرآشپز رنجبر یا اکبر جوجه
5 جوجه کباب دربندی بدون استخوان مخصوص سرآشپز رنجبر
6 خرد کردن سینه یک مرغ برای مصرف جوجه کباب

آموزش جوجه کباب از شف رنجبر سرآشپز برنامه آشپزخانه شماره 3 شبکه 3

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn