ته چین قلیه ماهی
مواد لازم :
برای هر نفر حدودا یک تکه اندازه کف دست
گشنیز تقریبا نیم کیلو یا 750 گرم
روغن و کمی رب گوجه فرنگی
و مک و ادویه گرام ماسالا به مقدار لازم
شنبلیله خشک یک ق چای خوری سر خالی
تمبر هندی اگه ترش باشه یک چهارم بسته
سیر دو تا سه حبه له یا رنده شده

طرز تهیه : روغن را در ماهیتابه بزرگ و پهن و نچسب داغ می کنیم و از یک لیوان ماست و دوعدد تخم مرغ و زعفران و کمی نمک و کمی روغن مایه ته چین را تهیه میکنیم و سپس کمی از برنجی را که آبکش کرده ایم داخل آن میریزیم و مخلوط میکنیم و ته ماهیتابه میریزیم . کمی برنج روی آن میریزیم و بعد قلیه ماهی را کاملا روی مایه برنج و ماست ریحته و روی آنرا میپوشانیم و مجددا از برنج باقیمانده روی فلیه ماهی میریزیم و صاف میکنیم و کمی فشار میدهیم . و اکنون کمی کره و روغن داغ روی برنج میدهیم .و ابتدا با شعله تند ( تا زمانیکه جسم ماهیتابه داغ شود ) و سپس شعله را کم میکنیم و با شعله ملایم حدود یکساعت و نیم میگذاریم تا ته چین سرخ شود . وقتی خاموش کردیم و دمکنی را برداشتیم در قابلمه را میگذاریم تا کمی باید بماند و ته دیگ راحت از ماهیتابه جدا شود . و سپس ته چین را در ظرفی مناسب کشیده و در صورت تمایل تزیین میکنیم . اکنون به تکه های دلخواه تقسیم کرده و سرو میکنیم .

نکات :
تهیه این غذا درست نظیر خورش قلیه ماهیه . با این تفاوت که باید آب خورش کشیده شود و در واقع بیشتر از دو یا 3 قاشق آب نداشته باشد. و باقی کار آن نیز مانند ته چین های معمولیست .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn