pardeh_polo9_copy

 

 

 

 

 

 

 

مواد لازم :

نصف یک سینه مرغ

زرشک نصف پیمانه تفت داده شده

آماده کردن زرشک برای مصرف 

آماده کردن زرشک برای رژیمی ها

نگهداری زرشک

کره و روغن حیوانی

زعفران دم کرده

آلو بخار بدون هسته 200 گرم

نمک و فلفل و ادویه

اسفناج سرخ شده نیم کیلو

بادام خلال شده که قبلا کمی تفت داده شده

پیاز داغ خلالی عسلی , ترد و خوشرنگ

برنج 4 پیمانه (نکات مفید در مورد برنج و چلو و کته در سفره خونه )

در صورت تمایل یک پیمانه کشمش بیدانه

لواش آماده یوفکا مثلثی 6 تا 8 ورق

قالب سیلیکونی گرد ( این قالب ها هم برای قرار دادن در فر مناسبند و هم برای فریزر : دسرها )

لواش آماده یوفکا سه گوش 6 تا 8 ورق

بادام درسته پوست گرفته و نگرفته برای تزیین

طرز تهیه :

برنج را از قبل با نمک خیس کنید .دو عدد پیاز درشت را با روغن پیازداغ درست کنید و سپس سینه مرغ را با کمی زعفران در آن تفت داده و آلو را اضافه کنید و با یک لیوان آب بذارید بپزد تا آبش تمام شود .

pardeh_polo1

میتوان از آلو صرفنظر یا مقدارش را کمتر کرد .در صورت استفاده از کشمش آنرا شسته و ابکش کرده و با کمی روغن مانند زرشک تفت دهید و خاموش کنید و سپس هنگام دم کردن به برنج اضافه کنید . اسفناج خرد شده را با کمی روغن تفت داده و بگذارید با بخار بپزد . پس از پختن مرغ تمام گوشت آن را ریش کنید . زرشک را جداگانه با کمی روغن تفت داده و با کمی شکر و چند قاشق آب روی حرارت ملایم بگذارید و در ظرف را بگذارید تا زرشک ها نرم شود .سپس زرشک را با گوشت مخلوط کنید .

pardeh_polo3

فر را روشن کنید . برنج را پخته وآبکش کنید . سپس داخل قالب مناسب را چرب کرده و یا از اسپری روغن استفاده کنید و سپس از بادام پوست گرفته و پوست نگرفته که قبلا خیس کرده اید تا نرم شود , در جای جای آن قرار دهید

pardeh_polo2

سپس لواش ها را پشت و رو با قلم مو و کمی زعفران دم کرده یا گل رنگ زعفرانی دم شده چرب کرده و داخل ظرف دور تا دور پهن کنید .

pardeh_polo4

کمی از برنج که زنده تر از معمول پخته و کمی از مایه مرغ , زرشک که آبدار نباشد و

pardeh_polo5

کمی از اسفناج و کمی بادام خلال تفت داده شده به ترتیب لایه به لایه داخل قالب بریزید و

pardeh_polo6

سپس لواش ها را روی برنج بکشید و با قلم مو روی لواشها را چرب کنید و سپس روی قالب را با کاغذ آلومینیم بپوشانید . در فر داغ که با درجه 180 تنظیم شده به مدت یک ساعت و نیم بپزید . سپس در انتها کاغذ را بردارید و اجازه دهید رویه لواش ها  هم کمی طلایی شود .من زمان کمتری در گذاشتم . شما بیشتر بذارید ولی مراقب باشید نسوزه . بهترین کار اینه که پس از وارونه کردن این پلو بدون قالب کمی دیگه پلو رو زیر گریل فر قرار بدید که کاملا به حد دلخواه برشته و خوش رنگ بشه .

pardeh_polo7

اکنون دور برنج مخلوط شما را یک پرده از ته دیگ برشته و بسیار خوشمزه زعفرانی فر گرفته است .این پلو مجلسی و بسیار خوشمزه است . 

pardeh_polo8

اصل پلو پرده ای , غذایی ترکیه ای است که با استفاده از خمیر تهیه میشود ولی ما این دستور فعلی را با لواش آماده که نازکتر هم هست ارائه داده ایم :  پلو پرده ( ترکیه )

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn