مواد لازم :
برنج 8 پیمانه
سبزی پلویی 1 کیلو

سبزی مناسب کوکو و سبزی پلو
روش استفاده از سبزی خشک

گوشت ماهیچه گوسفند 800 گرم
روغن حیوانی
زعفران ساییده یک ق مرباخوری
دارچین ساییده کمی


سبزی را با دقت تمیز کرده و میشوییم و داخل آبکش میریزیم تا آش برود و بعد خرد میکنیم. گوشت را جداگانه با پیاز داغ طلایی و ادویه و دوتا حبه سیر می پزیم .به طوریکه فقط نصف ملاقه آب داشته باشه . برنج را آبکش میکنیم و کمی زنده تر برمیداریم زیرا سبزی رطوبت داره و باعث نرم شدن برنج میشه . ته دیگ روغن و نصف استکان آب میریزیم و برنج را کم کم داخل قابلمه می ریزیم و وسطش به تدریج از سبزی لای پلو میریزیم . گوشت را لای پلو میذاریم و همه برنج رو توی قابلمه میکشیم . کمی دارچین هم می پاشیم .. برنج رو روی حرارت میذاریم . سعله رو روی متوسط میذاریم . وقتی بخار کرد ،از روغن حیوانی با آب گوشت مخلوط میکنیم و روی برنج میریزیم و حرارت رو کم میکنیم و برنج رو دم میکنیم . موقع کشیدن برنج ، زعفران دم کرده رو با کمی برنج مخلوط و روی برنجی که توی دیس کشیده شده ، میدیم . از پودر دارچین هم میشه روی برنج پاشید .

نکات :
سبزی پلویی : تره و جعفری و شبت و گشتیز و کمی شنبلیله خشک و سیر تازه با ساقه . برنج را قبلا خیس می کنیم . میتونین سیر را داخل سبزی ها خرد کنین و هم میتونین درسته داخل برنج بذارین که طعم بگیره و بعد خارج کنین . سبزی پلو رو میتونین در لحظه آخروقتی مغز برنج پخت ، با برنج توی آب بجوشانین و فوری برنج رو آبکش کنیم . اینطوری سبزی و برنج با هم مخلوط میشه و باهم آبکش میشه . طرز تهیه زعفران دم کرده در قسمت سس و چاشسنی ها آمده . طرز تهیه سبزی پلو مانند ته چین قالبی هم در قسمت چلو و پلو همین سایت آمده . از والک هم میتونین به جای سبزی استفاده کنین که بهش والک پلو میگن : سبزی کوهی والک یا سیرکوهی. در شیرازو استان فارس از سیرموک هم به همین روش پلو تهیه میکنن . سبزی پلو رو با ماهی و میگو و ... گوشت و مرغ و ..... انواغ ماکیان و میشه تهیه کرد .

 

سبزی پلو ماهی دوطبقه عیدانه سفره خونه

ماهی دودی یا ماهی شور

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn