1moraba6

مربای بدون پخت برای خام گیاهخواران

از مژگان سلماسی مدرس و کارشناس آشپزی و عضو هیئت تحریریه  مجله سر آشپز از  سال  89   :  وبلاگ آشپزی " کیمیا گری با ادویه ها "

مواد لازم :

لیمو ترش سالم و بی لک شیرازی نیم کیلو
شکر به مقدار لازم ( عسل یا شیرین کننده های مجاز برای خام گیاهخواران )
چوب دارچین چند تکه
هل سبز درسته چند عدد
طرز تهیه :

لیمو ترشها را بعد از شستن خوب خشک کنید سپس انها را حلقه های باریک برش دهید و هسته های ان را با نوک یک چاقو جدا کنید.سپس حلقه های لیمو را به ترتیب داخل یک ظرف شیشه ای که در ان محکم شود بچینید و لابه لای ان شکر بریزید (زیاد بریزید)تکه های چوب دارچین و هل را نیز لا بلا قرار دهید.تمام شیشه را پر کنید و در انتها نیز مقدار زیادی شکر روی لیموها بریزید. و در ان را محکم کنید و روزها جلوی نور افتاب بگذارید. و شبها داخل اشپزخانه.اگر بعد از چند روز سر شیشه خالی شد مجددا روی ان شکر بریزید.بعد از تقریبا 1 ماه این مربا اماده است.تا دیر نشده این مربا را درست کنید. من خیلی وفت پیش این مربا را برای خودم با شکر درست کردم و شب قبل انرا در کنار چایی سرو کردم. در 2 نوبت به ان شکر اضافه کردم.یک بار ان را در عکس ببینید کاملا سطح مایع پایین رفته است. گاهی نیز من شیشه را بر می داشتم و انرا تکان میدادم. اضافه کردن دارچین و هل اختیاری است و در دستور اصلی نبوده اما به نظر من عطر خوبی به ان میدهد.شما میتوانید از عسل یا شیرین کننده های مجاز غیر پختنی و خام استفاده کنید .

 

1moraba5
نکته : من تمام ابلیموی باقی مانده  از نصف کردن لیمو را درون شیشه ریختم کمی مربا ترش تر و ابکی تر از همیشه شده است. بنابراین از همیشه شکر بیشتری استفاده شد . هل ها را  کمی با دست فشار دهید که بشکنند تا عطر ان در مربا بیرون بزند .

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn